Kad žalingi įpročiai nesugriautų gyvenimo

Nagų kramtymas – sunkus įprotis / „Shutterstock“ nuotr.
Nagų kramtymas – sunkus įprotis / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Daugelis mano, kad žalingi įpročiai yra tik rūkymas ir alkoholio vartojimas. Tačiau toli gražu taip nėra. Įprotis nuolat vėluoti, įnikti į kompiuterį ar kaupti niekam nereikalingus daiktus taip pat gali griauti gyvenimą. Kaip jų atsikratyti?

Nieko nėra blogiau už vėlavimą

Susitarėte susitikti su draugu, turite darbo pokalbį, skubate į kirpyklą – ir visur vėluojate. Tik nepradėkite savęs teisinti, kad įstrigote spūstyje, užsitrenkė durys ar net slapčia pradėti galvoti, kad tai nieko tokio. Kai kuriems žmonėms tiesiog nepavyksta niekur būti laiku. Visgi išeitis ir čia yra. Tad ramiai atsisėskite ir įvardinkite, kodėl nuolat visur vėluojate. Galbūt slapčia norite susireikšminti, priversti jus gerbti, norite pasijusti svarbus?.. Kartais užtenka ir šio įvardijimo, kad žmogus pradėtų labiau vertinti tiek savo, tiek kitų laiką.

Nuolatinis skubėjimas
Nuolatinis skubėjimas / Fotolia nuotr.

Daiktų kaupimas nėra toks nekaltas dalykas

Apsižvalgykite aplink savo namus. Kiek juose daiktų? Jei matote tik baldus ir vieną kitą interjero detalę, galite būti ramūs – daiktų kaupimas jums negresia. Tačiau jei jūsų namuose pakampės pilnos laikraščių, indų, kurių niekada nenaudojote ir nepanaudosite, niekučių, kuriuos į namus tempiate tik progai atsiradus ar net radę gatvėje parsinešate namo, vertėtų susimąstyti. O jei jums gaila išmesti bent vieną jų, nes bijote, kad prireikus neturėsite, tikrai turite su savo įpročiu kažką daryti.

TAIP PAT SKAITYKITE Spalvinimas – ne tik vaikų žaidimas

Paklauskite savęs – ar man išties reikia šių daiktų, ką aš su jais veiksiu, kokią naudą man jie duos? Ir įsivaizduokite save po dešimties metų – tų daiktų gali būti dvigubai daugiau... Šiuolaikinis žmogus išties gyvena labai daiktiškame pasaulyje, tačiau nereiškia, kad turime nesivaldyti. Visgi atsikratydami daiktų, neskubėkite, kad nepatirtumėte šoko – daiktų atsikratykite pamažu. O vėliau pastebėsite, kad išsiugdėte kitą įprotį – vis išmesti kokį nors daiktą.

Ar neleidžiate laiko vėjais prie kompiuterio?

Daugelis laiko, praleisto prie interneto, nelaiko yda. Greičiau atvirkščiai – mano, kad dirba, gauna žinių, pramogauja, bet šiukštu ne švaisto laiką vėjais. Visgi pastebėkite, ar dėl per ilgo sėdėjimo prie kompiuterio nenukenčia jūsų miego trukmė, laisvalaikis, pomėgiai, šeima?.. Jei taip, vadinasi, jūs esate priklausomi. Visgi pirmasis žingsnis – pripažinti, o tik tada griebtis priemonių, padėsiančių įveikti šią priklausomybę. Nusistatykite tikslų laiką, kiek galite praleisti prie kompiuterio, ką ten veiksite ir pan. Taip pat užsiimkite kita veikla: sportu, maisto gaminimu, t. y. bet kuo, kas padėtų atsitraukti nuo kompiuterio ekrano.

Užimta mama.
Užimta mama. / Shutterstock nuotr.

Įkyrūs priežodžiai, erzinantys aplinkinius

Įkyrus priežodžiai, kuriuos vartojame net nesusimąstydami, signalizuoja apie nepasitikėjimą savimi. Žmogus, vis įterpiantis į savo kalbą tokius žodelius kaip „ta prasme“, „žinai“ ir t. t., tarsi rodo, kad nėra tikras tuo, ką sako. Pagalvokite, juk asmuo, pasitikintis savimi, kalba aiškiai, ramiai, be žodžių, kurie padeda gauti papildomo laiko, kad galėtų sudėlioti mintis.

Gerai pagalvokite, kokį dažniausiai priežodį vartojate ir ką jis gali signalizuoti. Pavyzdžiui, jei nuolat įterpiate „ar ne“, išsiduodate, kad ieškote kitų pritarimo. Kaip atsikratyti tokių įkyrių priežodžių, kurie erzina aplinkinius? Būtinai stebėkite savo kalbą ir pajautę, kad norite ištarti šį žodį, pasistenkite susivaldyti. Tai nepavyks iš pirmo karto, tačiau jei ilgiau pasipraktikuosite, pastebėsite pažangą.

Kai norisi viską kramtyti... spragtelėkite pirštais

Gana dažnas įprotis kramtyti nagus ar pieštuko galą – labai aiškus signalas, kad žmogus jaučia nerimą, galbūt net pavojų. Atkreipkite dėmesį, kad sutrikę žmonės kišą į burną viską – pieštukus, rašiklius, pirštus. Taip pat ir saldainius, užkandžius, cigaretes...

TAIP PAT SKAITYKITE Jaunos kūrėjos papuošalai – moterims, nebijančioms spalvų

Yra daug metodų, padedančių įveikti šį įprotį. Tarkim, kasdien, kai tik pastebėsite, kad kramtote pieštuką, tuoj pat liaukitės ir, pavyzdžiui, spragtelėkite pirštais. Taip elkitės tol, kol pastebėsite, kad išsiugdėte naują įprotį, kuris tikrai mažiau erzins aplinkinius.