Kaip greičiau surūšiuoti išskalbtas kojines?

Kojinės / „Fotolia“ nuotr.
Kojinės / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Ieškoti kojinėms poros didžiulėje išskalbtų kojinių krūvoje – tikrai sudėtinga užduotis. Jos niekada nebūna viena šalia kitos, tačiau yra algoritmas, žadantis paversti jus efektyvia kojinių rūšiavimo mašina, rašo bbc.com.

Dažniausiai žmonės ištraukia vieną kojinę ir ieško jos partnerės. Tačiau toks kojinių rūšiavimas yra lėtas procesas.

Jei turėtumėte tik vieną porą kojinių, viskas būtų gerai (išskyrus asmeninės higienos nebuvimą).

Tačiau kiekviena pora, pridėta į kojinių mišinį, gerokai viską apsunkina – pirmiausia, reikia suporuoti daugiau kojinių, ir antra, kiekviena kojinė, kurią bandote suporuoti, voliojasi didesnėje nesuporuotų kojinių krūvoje.

Pasak kompiuterių specialisto ir knygos „Algorithms to Live By“ bendraautoriaus profesoriaus Briano Christiano, poruoti dvi poras truksite vidutiniškai 4 kartus ilgiau nei vieną porą. Penkias poras – 25 kartus ilgiau, o 100 porų – 10 000 kartų ilgiau.

Savo knygoje, jis ir knygos bendraautorius Timas Griffithas teigia, kad kompiuterių mokslo technika gali padėti logiškai ir efektyviai valdyti kasdienes situacijas – taip pat ir rūšiuoti kojines.

Jie siūlo algoritmą matyti kaip receptą – žingsnių atlikimo procedūrą specifiniam rezultatui gauti. Jeigu kaip pavyzdį paimsime kojinių rūšiavimą, tai pagamintas patiekalas yra suporuota kojinių pora.

Algoritmas, kurį siūlo B.Christianas šiai užduočiai, yra skaitmeninis rikiavimo algoritmas.

„Pagrindinis šio algoritmo principas tas, kad turite susikurti atskiras kategorijas – pavyzdžiui, spalva.

Pradėkite tiesiog skirstydami kojines į grupes pagal spalvas. Tarkime, jūs turite tris krūveles – juodų, pilkų ir baltų kojinių.

Tada pasirenkate kokį nors kitą parametrą, pavyzdžiui, ilgį. Svarbiausias dalykas, norint padaryti pažangą, yra sumažinti problemos dydį. Tad šiuo atveju sukuriame kojinių subkategorijas ir suskirstome jas į mažesnes grupeles bei taip pasilengviname kojinių rūšiavimo užduotį.“

Šis algoritmas gali padėti surūšiuoti kojines daug greičiau nei tiesiog griebiant pirmą pasitaikiusią kojinę iš krūvos ir ieškant jai poros.

O kas, jei išvengtumėte šios problemos tiesiog nusipirkę daugybę identiškų juodų kojinių?

Vienas skaitytojas, Jimas Bumsteadas, įspėjo to nedaryti: „Prisiminiau sumanųjį kolegą, kuriam atsibodo skalbimo mašinoje „atliekamos“ kojinės, tad jis atsikratė jų ir nusipirko 12 porų identiškų kojinių. Po kelių savaičių jis buvo šokiruotas, kad skalbimo mašinoje vėl atsiranda „atliekamos“ kojinės.

Priežastis yra ta, kad kojinės dažomos partijomis ir nebūtinai yra pagamintos iš tos pačios vilnos. Kai kurios spalvą praranda greičiau už kitas, dėl to nebelieka kojinių poros“, – rašė vyras.

Tad dėl identiškų kojinių viskas gali prasidėti iš naujo. Kartais būna net ir sunkiau, kadangi visos kojinės būna subtiliai kitokio tos pačios spalvos atspalvio.

Na, ir žinoma – svarbiausias kojinių klausimas – krūvos apačioje lieka viena vieniša kojinė, o jūs nė nenutuokiat, kas nutiko jos partnerei. Ar kur nors koks nors superkompiuteris sprendžia šį klausimą?

Mes žinome, kaip galima tokias kojines-našlaites panaudoti: 10 originalių būdų panaudoti be poros likusią kojinę

O iš tiesų – argi ne paprasčiau kojines skalbti specialiuose maišeliuose, kuriuose paprastai ir skalbiame liemenėles, kelnaites, pėdkelnes? Gal tik vyrams kyla tokių sudėtingų klausimų dėl kojinių?..