Sunku atsikelti rytais? Pasinaudokite šiais patarimais
Ne paslaptis, kad tie, kurie keliasi anksčiau, nuveikia daugiau, yra energingesni dieną. O pelėdžiukams anksti keltis – tikra kankynė. Visgi galima išsiugdyti šį įprotį, tik reikia žinoti keletą paprastų dalykų.
Eikite miegoti anksčiau. Tai yra tiesiog auksinė taisyklė, kuri tikrai turėtų padėti atsikelti anksčiau. Kaip žinia, pelėdžiukai mėgsta naktinėti, miegoti eina gerokai po vidurnakčio, toks įprotis tikrai nepadeda anksčiau atsikelti. Tad susiplanuokite savo darbus ar pramogas taip, kad miegoti eitumėte iki 10–11 val. Galbūt ir sunku atsisakyti dar vienos serialo serijos ar gero filmo, bet pagalvokite, kad naudos gausite iš to daugiau. Atminkite, kad ilgiau pamiegoję, galėsite lengviau išlipti iš lovos. Todėl įsitikinkite, kad miegosite 7–8 valandas.
Susiplanuokite savo darbus ar pramogas taip, kad miegoti eitumėte iki 10–11 val.
Nenustatykite žadintuvo dar penkioms minutėms. Tai didžiausia klaida, kurią daro tie, kurie nori anksti atsikelti, bet ryte supranta, kad jiems trūksta dar penkių minčių, ir mano, kad jos nepakenks. Žinokite, tos minutės gali virsti visu pusvalandžiu ar valanda. Todėl, kaip sakoma, pabudome, ir kelkimės!
Žadintuvą įsijunkite anksčiau nei įprastai. Jei norite įprasti keltis anksčiau, turėtumėte šį įprotį lavinti iš lėto. Vienas iš būdų tiesiog įjungti žadintuvą penkiolika minučių anksčiau nei įprasta. Net jei ir pirmą ar antrą rytą nepavyko, mėginkite toliau – kantrybė ir nuoseklumas padeda ugdyti įpročius.
Žadintuvą padėkite toli. Taip toli, kad turėtumėte atsikelti ir jį išjungti. Jei jūsų žadintuvas stovės ant naktinio stalelio, jūs tiesiog paspausite mygtuką ir miegosite toliau. O nuėję pusę kambario, tikėtina, kad į lovą nebegrįšite.
Suvokite prasmę. Jei kažką darome, mums labai svarbu suprasti dėl ko tai darome, kokia viso to reikšmė. Net jei visą laiką buvote pelėda, naktinėjanti iki trečios valandos nakties, supraskite, kad anksčiau eiti miegoti ir keltis naudinga jūsų sveikatai: jausitės labiau pailsėję, linksmesni, energingesni. Be to, atliksite kur kas daugiau darbų. Kad aiškiai matytumėte naudą, kurį laiką net galite rašytis, kiek daugiau darbų padarote anksčiau atsikėlę, tai jus motyvuos.
Turėkite ryto planą. Susiplanuokite savo rytą (kiek reikia laiko nusiprausti, pavalgyti, apsirengti, nuvažiuoti į darbą). Planas visada padeda ugdyti įpročius.
TAIP PAT SKAITYKITE Knygos „Dukra“ autorė: „Manęs klausė, kodėl viešai skalbiu šeimos marškinius“
Reikalai iš pat ryto. Jei žinosite, kad turite atsikelti anksti, bet nežinosite, ką veikti, jūs visai nesuksite galvos dėl to, kad nesilaikėte pažado sau. Todėl rytą suplanuokite taip, kad negalėtumėte sau leisti neatsikelti, pavyzdžiui, susitarkite vizitą pas daktarą, į kirpyklą, automobilių taisyklą ar kitą vietą. Taip darykite tol, kol pajusite, kad jums nereikia papildomų priežasčių anksti atsikelti, o tai jums išeina savaime. Aišku, prieš tai minėti dalykai taip pat svarbūs.
Vakare negerkite kavos. Jei žinote, kad kava jus stipriai veikia ir jos išgėrę negalite ilgai užmigti, turėkite valios ir jos atsisakykite. Juk žinote, kad kuo trumpiau miegosite, tuo sunkiau ryte kelsitės.
Eikite pasportuoti. Jei vakare niekaip negalite užmigti, prieš miegą pasportuokite: išeikite pabėgioti, paplaukioti ar į sporto klubą. Kai būsite visas jėgas atidavę sportui, miegoti norėsite kur kas anksčiau.
Pabudote vidury nakties? Nežiūrėkite į laikrodį. Telefono ekrano šviesa gali išbudinti, todėl tiems, kurie yra jautresni, gali būti sunku užmigti. O kai miego mažiau, sunkiau atsikelti ir ryte. Jei nubudote, tiesiog bandykite ramiai užmigti.