Bijote senti? Visai be reikalo! Su amžiumi pliusų tik daugėja

Vyresnio amžiaus moteris  / Fotolia nuotr.
Vyresnio amžiaus moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-14 15:00
AA

Jaudinatės dėl atsirandančių raukšlių, žylančių plaukų, bijote pasenti? Visai be reikalo! Tai tik paviršius, nes brandus amžius turi labai daug pliusų, kuriuos tereikia įžvelgti.

Jūs žinote, kas esate ir ko norite iš gyvenimo. Jei paauglių paklaustumėte, ko jie nori iš gyvenimo, dažnas atsakytų, kad nežino arba negali pasirinkti. Brandaus amžiaus žmonės tvirtai žino, ko nori iš gyvenimo, ir neretai turi planą, kaip tai įgyvendinti. Be to, jie nebesikankina bandydami atrasti save, nes dažniausiai tai jau būna įvykę. Būtent todėl jie nesiblaško ir yra užtikrintesni.

Brandaus amžiaus žmonės išmoksta į nemalonius dalykus žvelgti paprasčiau, nedaryti tragedijos iš kiekvieno menkniekio, nes žino, kad tai praeis.

Žinote, kas jums patinka. Filmai ar serialai, kava ar arbata, plaukimas ar bėgiojimas, raudona ar žalia, šokoladas ar riešutai, šuo ar katė? Tokie klausimai jums nekelia dvejonių, nes jūs iš esmės žinote, kas jums patinka. Atsakymus žinote ir į kur kas sudėtingesnius klausimus, todėl jums nekyla dvejonių renkantis. O toks žinojimas suteikia daugiau tvirtumo ir pasitikėjimo savimi.

Suprantate, kas jums tinka. Jei pavartytumėte senas savo fotografijas, pamatytumėte, kad rengėtės ir dažėtės labai juokingai, galbūt ne pagal savo amžių, nes ne visada žinojote ir supratote, kas jums tinka. Galbūt savo stiliaus dar tik ieškojote. Tai yra visiškai normalu, nes šis suvokimas ateina su laiku. Kiekvienas atsirenka sau tinkamiausias spalvas, drabužių derinius, šukuosenos stilių ir pan. Brandesnio amžiaus žmonės žino, kas juos puošia, kaip paslėpti trūkumus ir pabrėžti privalumus. Tačiau tokiam suvokimui išgryninti reikia laiko.

Brandi moteris / Shutterstock nuotr.

Jus sunku apgauti. Gyvenime sutikote daug žmonių, patyrėte įvairių dalykų. Jūs jau šiek tiek nusimanote apie gyvenimą, todėl jus sunku apgauti. Žinote, kaip reaguoti į tam tikras situacijas, ko tikėtis iš kitų žmonių ar įvykių. Todėl jūsų gyvenimas tampa paprastesnis.

Mažiau dramatizuojate smulkmenas. Tik prisiminkite save ankstyvoje jaunystėje. Kaip kiekviena, dabar atrodytų smulkmena (nepasisekusi meilė, piktas žodis, neįvertinimas) buvo tiesiog pasaulio pabaiga. Ilgainiui žmogus supranta, kad gyvenimas susideda iš pakilimų ir nuosmukių, gražesnių ir liūdnesnių etapų ir visi jie reikalingi. Brandaus amžiaus žmonės išmoksta į nemalonius dalykus žvelgti paprasčiau, nedaryti tragedijos iš kiekvieno menkniekio, nes žino, kad tai praeis. Todėl tampa ramesnis, o tai didelė vertybė.

Turite daugiau patirties. Daugelis mano, kad brandus amžius yra kliūtis nei privalumas. Tačiau yra visiškai priešingai. Net jei ieškote darbo ir manote, kad jaunesni už jus geresni, vykite šalin šias mintis, nes patirtis turiu savo privalumų ir labai svarbių. Pavyzdžiui, vyresni žmonės yra atsakingesni, patikimesni ir rimčiau žvelgia ne tik į darbą, bet ir į gyvenimą. Todėl visada pateikite savo privalumus ir jais patys tikėkite.

Lengviau apsisprendžiate. Jei reikia priimti kokį nors sprendimą, jums kur kas lengviau tai padaryti, nes žinote, ko norite, kas patinka, ir numanote pasirinkimo padarinius bei suvokiate savo atsakomybės svarbą.

Daugiau laiko sau. Jaunų žmonių gyvenime visą laiką užima karjera, šeimos kūrimas, vaikų auginimas. O subrendę gali šiek tiek atsikvėpti ir skirti daugiau laiko sau: išmokti naujų dalykų, užsiimti mėgstama veikla ir pan. Be to, pripažinkite, kad su laiku žmogus geba atsirinkti, kas jam svarbu, reikalinga, kam reikia skirti laiko, o kas nesuteiks jokios naudos. Štai kuo šaunus vyresnis amžius!

Žili plaukai – gražu! Manote, kad senstant išvaizda tik prastėja? Klystate. Taip, žmonės keičiatės visais savo gyvenimo etapais, bet būti gražūs galite ir būdami brandūs. Tik pažvelkite, kaip dailiai atrodo žili plaukai, susukti į garbanas. Pavyzdžiui, modelis Carmen Dell'Orefice didžiuojasi savo amžiumi, o žili plaukai – jos puošmena. Galbūt nuėję į kirpyklą, kaip tik paprašykite paryškinti jūsų natūralų žavesį?

Brandi moteris / Shutterstock nuotr.

Amžius – mąstymo išdava. Juk patys galite pastebėti, kad yra vyresnio amžiaus žmonių, kurie mąsto ir elgiasi tarsi būtų žymiai jaunesni, o kai kurių jaunuolių požiūris į gyvenimą kaip šimtamečio senolio. Tai tik įrodo, kad atrodome ir esame ne tokio amžiaus, koks įrašytas pase, o tokio, kokio patys jaučiamės.