Kaip išgyventi šv. Valentino dieną? Pataria psichologė

Psichologė Ramunė Murauskienė / Lauros Bubilaitės nuotr.
Psichologė Ramunė Murauskienė / Lauros Bubilaitės nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-14 15:00
AA

Vienišiems žmonėms šv. Valentino diena kelia liūdesį, kai kuriems net depresiją. Tačiau psichologė Ramunė Murauskienė skatina į šią dieną žvelgti kitaip ir pateikia keletą patarimų, kaip ją išgyventi džiaugsmingai.

Pakeiskite požiūrį

Psichologė tikina, kad Valentino diena neturėtų kelti streso, liūdesio ar kitų nemalonių jausmų, jei žmogaus požiūris į šią šventę yra tinkamas.

Psichologė tikina, kad Valentino diena neturėtų kelti streso, liūdesio ar kitų nemalonių jausmų, jei žmogaus požiūris į šią šventę yra tinkamas.

Deja, dažnai žmonės šią dieną vertina supaprastintai, pasiduoda paviršutiniškiems dalykams ir komercijai.

„Dauguma jaunų žmonių meilę tiesiog supranta siaurai. Tai – vyras ir moteris, viskas. Vyrauja stereotipas, kad jei moteris neturi vyro, tai nėra normalu, ji nevisavertė, lygiai taip pat ir vyrui. Tačiau reikėtų suvokti, kad meilę galime jausti ne tik kitam žmogui. Valentino diena simbolizuoja meilę iš esmės, ne tik savo partneriui. Ši diena nėra erotinės meilės, kuri susijusi tik su seksualumu, simbolis. Todėl įtampą, liūdesį ar kitas nemalonias emocijas kelia nebrandus požiūris į meilę ir į šią dieną“, – aiškina psichologė.

Pamilkite save ir artimuosius

Verta susimąstyti ir apie tai, kad meilė tai yra energija, kuri vyrauja mumyse. Tad psichologė skatina ieškoti, kaip įprasminti šią dieną, o ne mąstyti apie dalykus, kurie liūdina.

„Jei Valentino diena primena, kad Didysis režisierius kol kas nenumatė jums antrosios pusės, reikėtų susimąstyti, kad kiekvienas savyje vis vien turime meilę ir galime kažkam ją skirti: labiau pamilti save, artimuosius, giminaičius, šeimos narius, vaikus, gamtą, žemę. Tai yra meilės energija ir ją verta puoselėti.

Valentino dienos žinutė yra ta, kad šioje žemėje mūsų paskirtis yra mylėti. O meilės objektą renkamės pagal savo sąmoningumą, brandą, pasaulėžiūrą“, – dėsto psichologė.

Mylimųjų rankos / „Fotolia“ nuotr.

Valentino diena nekalta, jei jaučiamės nelaimingi

Yra žmonių, kurie ir būdami drauge su kitu jaučiasi nelaimingi, neatradę tikrosios antrosios pusės ar savęs. Tokiems žmonėms Valentino diena dažniausiai būna tarsi priekaištas dėl nenusisekusių santykių. Tačiau psichologė pastebi, kad jei žmogus nelaimingas, jis toks yra visose srityse.

TAIP PAT SKAITYKITE 5 knygos, įtraukiančios taip pat, kaip „50 pilkų atspalvių“

„Aš paklausčiau, o kurioje srityje tas žmogus yra laimingas. Ar sutikote žmogų, kuris yra išties laimingas dirbdamas, bet nelaimingas šeimoje? Ar pažįstate moterį, kuri yra laiminga, būdama su vaikais, bet nelaiminga su vyru? Jei žmogus nelaimingas, tai visur: šeimoje, santuokoje, darbe. Skiriasi tik to nelaimingumo lygis. Galbūt labiausiai nelaimingas jis jaučiasi su savo partneriu, mažiau nelaimingas su vaikais, dar mažiau nelaimingas darbe“, – pastebi psichologė.

Kaip toks žmogus reaguoja į Valentino dieną? Jam jokia proga nekels džiaugsmo: nei Naujieji metai, nei gimtadienis ar Kalėdos.

„Labai svarbu žmonėms prabusti, pasižiūrėti į savo realybę. Save šlifuoti tol, kol kiti laimingi žmonės nekels skausmo ar diskomforto. Atsipalaidavęs ir laimingas žmogus, net ir neturėdamas visko, ko nori, gali tik džiaugtis, kai mato kitus du laimingus žmones, demonstruojančius Valentino dieną savo džiaugsmą. Kitų žmonių laimė laimingam žmogui nesukelia diskomforto“, – įsitikinusi R. Murauskienė.

Jei kiti laimingi, džiaukimės ir mes

„Ar laimingas žmogus turi mažiau šypsotis, jei aplink yra nelaimingų? – retoriškai klausia psichologė. – Šypsodamasis ir džiaugdamasis žmogus daro gerą įtaką kitiems, galbūt kažkas nusišypsos irgi. Vadinasi, tokia situacija yra verta to, be išsvajotos partnerystės, be iliuzijų, kokia turi būti antroji pusė.

Žmonės, kurie myli, natūraliai demonstruoja meilę taip, kaip jiems išeina. Labai gerai, kad jie nesusimąsto apie tuos, kurie neturi ko mylėti. Kaip tik reikėtų, kad šią dieną būtų daugiau vienas kitą mylinčių žmonių. Juk malonu matyti aplinkui meilę tikrąja šio žodžio prasme: mamas ir tėčius su vaikais, senelius, draugus“, – žvelgti plačiau pataria psichologė.

Geriausia dovana – laikas ir emocijos

Šv. Valentino dieną įprasta ką nors dovanoti mylimajam (-ai), sutuoktiniui, nes tai tarsi meilės įrodymas. Prekybos centrų lentynos lūžta nuo raudonos spalvos niekučių, o internetinės parduotuvės užverčia pasiūlymais, ką dovanoti šia ypatinga proga.

„Dovanos nėra svarbiausia, – akcentuoja psichologė. – Reikėtų žmogų mylėti ne tik tomis dienomis, kuriomis tarsi privalu skirti dėmesį. Todėl jeigu negausite dovanos, neva, kaip meilės įrodymo, nereikėtų jautriai reaguoti. Kur kas svarbiau kitas 364 dienas jausti meilę. Visa tai priklauso nuo požiūrio ir amžiaus. Tai nėra nei gerai, nei blogai.“

Jauniems žmonėms psichologė siūlo nesureikšminti šios dienos, susikoncentruoti ne į dovanas, o į patirtį: „Dovanokite vieni kitiems laiką, emocijas, patirtį. Mažiau turėkime, o daugiau būkime.“