Kaip išlaikyti plokščią pilvą: gidas kiekvienai amžiaus grupei

Moters figūra / Fotolia nuotr.
Moters figūra / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-08 11:02
AA

Liekna talija, plokščias pilvukas tikrai nėra vien tik jaunų merginų privalumas. Tačiau bėgantys metai palieka atspaudus net tik veide, bet ir figūroje: lėtėja medžiagų apykaita, riebalai pradeda kauptis pilvo ir šlaunų srityje, kartais moterims sunku po nėštumo ir gimdymo atgauti anksčiau džiuginusias formas. Ką daryti?

Kiekvienai amžiaus grupei galime atrasti tinkamą atsakymą, kaip tobulinti problemines vietas. Pasidomėkime!

20

Šiuo metu jūsų kūnas kone tobulas, kadangi nereikia sukti galvos dėl celiulito ar lėtos medžiagų apykaitos. Atrodo, kad galite valgyti viską, o į kūną niekas neina? Neskubėkite perdozuoti to nesveiko maisto ar  saldžių gazuotų, kad ir kaip jie jums patiktų. Pradėkite nuo paprasčiausių dalykų: pamirškite alkoholį, saldėsius, pyragus ir venkite tuščių angliavandenių (baltos duonos, makaronų, ryžių).

Tobulas sportas: padedantis išlikti lanksčioms. Išbandykite pilatesą, jogą, kadangi šios sporto šakos ne tik padeda palaikyti formą, bet ir gražina laikyseną, stiprina ir tvirtina kūną. 

30

Šiuo metu turėtumėte daugiausia dėmesio skirti medžiagų apykaitai, kadangi ji pamažu pradeda lėtėti. Todėl susitelkite į įvairiaus daržoves, kurias geriausia derinti su baltymais, pavyzdžiui, vištiena, kalakutiena, žuvimi, kiaušiniais ir pan. Pernelyg didelis angliavandenių kiekis ir rafinuotas cukrus – prasta mintis, kadangi didina insulino kiekį kraujyje, todėl riebalai pradeda kauptis ant šonų. Specialistai pataria vartoti ir žuvų taukus, kurie ne tik padeda odai išlikti stangriai, bet ir palaikyti puikią formą.

Taip pat skaitykite: Sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė: „Atsargiai žavėkitės visomis cukraus alternatyvomis“

Tobulas sportas: dažniausia aktyvus sportas sulaukus 20-ies kiek apmąžta, kadangi įsisukama į darbus, karjeros tobulinimą ar vaikų auginimą, todėl dažnai tuo metu svoris šokteli aukštyn. Patarimas – stenkitės kaip įmanoma ilgiau išlikti aktyvūs, sportuokite namuose, kuo daugiau vaikščiokite. Puikui užsiimti bėgimu, plaukimu, aerobika, idealiai tiks ir pilatesas ar joga.

Joga: trikampio poza / „Shutterstock“ nuotr.

Streso hormonas kortizolis skatina riebalų kaupimąsi, todėl labai svarbu užsiimti ir mankšta ar pratimais, kurie padeda atsipalaiduoti, įveikti nerimą. Nespjaukite ir į masažus, padėsiančius sustangrinti odą, be to, jie veikia raminamai. 

40

Stuktelėjus 40-ečiui, raumenų masė pradeda mažėti, todėl sveika mityba ir sportas jums padės išlikti pribloškiamai. Atsiminkite, kuo mažesnė jūsų raumenų masė, tuo mažiau kilokalorijų jums reikia...

Taip pat skaitykite: Triukas, padėsiantis sudeginti iki 500 papildomų kilokalorijų kasdien

Venkite angliavandenių ir rafinuoto cukraus (taip, šis patarimas aktualus bet kuriame amžiuje), tačiau nepamirškite baltymų, kurie irgi svarbūs jūsų raumenims. Raudoną mėsą galite valgyti kelis kartus per savaitę, o jeigu tokia ne prie širdies, likite prie paukštienos, žuvies ir kiaušinių.

Žuvų taukų papildai jums padės sureguliuoti insulino kiekį kraujyje ir tuo pačiu apsaugos nuo įvairių uždegimų tikimybės. Dažniausiai žarnyno veikla sutrinka geriant per daug kavos, valgant nesveiką maistą, rūgščius ir aitrius produktus, todėl atidžiai žiūrėkite, ką dedate į burną.

Tobulas sportas: jėgos treniruotės ir lankstumo reikalaujantys pratimai padės jums palaikyti puikią formą. Šiuo metu daugiausiai dėmesio reikėtų skirti pilvo raumenims, todėl pilatesas – išties geras pasirinkimas, ypač, jeigu susilaukėte vaikų. 

Taip pat skaitykite: Amžinai stilingos ir pašėlusios: įkvepiančios senjorų istorijos

50 ir daugiau

Šie patarimai tiks ir sulaukus 60, 70, 80 ir 90. Valgykite mažomis porcijomis, rinkitės kuo daugiau daržovių, kurias patariama derinti su baltyminiu maistu. Raudonos mėsos skanaukite kartą per savaitę. Būtinai įtraukite į valgiaraštį produktų, kurie yra kalcio šaltinis, nes metams bėgant kaulai tampa vis trapesni, auga osteoporozės rizika.

Būtinai įtraukite į valgiaraštį produktų, kurie yra kalcio šaltinis, nes metams bėgant kaulai tampa vis trapesni, auga osteoporozės rizika.

Tobulas sportas: geriausia rinktis pratimus su svoriais, kad padidintumėte raumenų masę. Taip pat svarbu išlaikyti kūno lankstumą ir gerą nuotaiką. Mankšta dovanos ir serotonino, laimės hormono, todėl niekada neatsisakykite pamankštinti kaulų.

Svarbu sportuojant saugoti labiausiai pažeidžiamas kūno vietas: kaklą, nugarą, kelius ir pan. Kaip teigia specialistai, labai dažnai net ir lieknos moterys skundžiasi atsikišusiu pilvuku. Tačiau pasirinkus tinkamus produktus ir sportą, problema turėtų išnykti. Išbandykite!