Kaip išmokti kūrybiškai mąstyti

Spalvos / Fotolia nuotr.
Spalvos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Edita“
A
A

Nesvarbu, kiek jums metų. Nesvarbu, kad nelaikote savęs meniškos sielos asmenybe. Mąstyti kūrybiškai naudinga ir verta kiekvienai. Tai pats lengviausias kelias į įdomesnį gyvenimą ir jaunatvišką polėkį netgi sulauks garbaus amžiaus. Be to, nepamirškite dar vieno svarbaus dalyko – asmeninis žavesys ir patrauklumas taip pat didžiąja dalimi priklauso ne nuo išorinių dalykų, o vidinių mūsų savybių...

Taigi, kaip atgaivinti sustabarėjusį ir visokiausiais stereotipais apaugusį savo mąstymą? Be abejo, tai ne vienos dienos darbas. Tačiau pasistengus išties įmanoma pasiekti puikių rezultatų.

 

♦ Pirmiausia turite stengtis kokybiškai ilsėtis, gerai išsimiegoti. Tiesa, kartais stresas vaizduotę veikia kaip dopingas, tačiau ilgainiui stresinės situacijos nuslopina kūrybingumą.

 

♦ Nepamirškite humoro jausmo. Viską su humoru vertinantys žmonės trykšta idėjomis ir nebijo būti išjuokti, negalvoja, ką apie juos pasakys ar pamanys kiti. Sukti sau dėl tokių dalykų galvą – tai tik bergždžiai švaistyti tokią brangią (ir tikrai ne beribę) savo energiją.

 

♦ Nekreipkite dėmesio į kitų pastabas, nebijokite novatoriškų sprendimų, jei manote, kad jie pasiteisins. Nė vienas garsus pasaulio lyderis (pvz.: Richardas Bransonas, Billas Gatesas, Steve’as Jobesas ir kt.) nebūtų sukūręs tai, ką sukūrė, jei bijotų mąstyti kitaip, neįprastai ir klausytų kitų (tokių pat stereotipais gyvenančių) žmonių nuomonių.

 

♦ Nešvaistykite jėgų smulkmenoms, sutelkite dėmesį į iš tiesų svarbius dalykus. Tarkime, užuot laužiusi galvą, kaip parašyti gerą motyvacinį laišką ar gyvenimo aprašymą, galvokite, kaip pasiekti norimą tikslą.

 

♦ Būkite optimistė. Kiekvieną darbą, kuriam reikia kūrybiško mąstymo, priimkite kaip pramogą, o ne neįmanomai sunkų iššūkį savo protui.

 

♦ Jei jau prakalbome apie protą… Jis gali ir padėti kūrybiškumui, ir slopinti jį. Net protingiausi žmonės kartais atsiduria tokiose situacijose, kurias Edwardas de Bono, knygos „Išmok kūrybingai mąstyti“ autorius, vadina intelekto išbandymu. Protingi žmonės nepripažįsta patyrę nesėkmę, jie gali būti kūrybingi, tačiau nėra linkę bendradarbiauti su kitais.

 

♦ Neeikvokite jėgų tuščioms viltims. Deramai įvertinkite svetimas mintis ir stenkitės pasinaudoti tomis, kurios atrodo įdomiausios. Pasitikėkite savimi. Be jokių abejonių, galite atrasti savo genialumo ženklų. Tereikia truputį pasistengti.