Kaip natūraliais būdais kovoti su uodais

Puola uodai / Fotolia nuotr.
Puola uodai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Beprasidedančios vasaros džiaugsmus apkartina maži, bet įkyrūs vabzdžiai. Vaistinėse galima rasti įvairių cheminių priemonių, kurios atbaido vabzdžius, tačiau daugelis baiminasi chemijos ir ieško natūralesnių būdų gyviams atbaidyti.

Ar pastebėjote, kad vienus žmones uodai tiesiog suvarpo, o kitų neliečia. Nuo ko tai priklauso? Teigiama, kad uodai nemėgsta B grupės vitaminų kvapo, todėl manoma, kad žmones, kurių organizme šių vitaminų nestinga, uodai gelia kur kas rečiau. Taip pat rekomenduojama einant į mišką išgerti šių vitaminų. Taip pat uodai mėgsta šviesiaplaukius ir mėlynakius, juos puola kur kas dažniau nei tamsiaplaukius ir tamsesnių akių žmones. Uodus vilioja, taip pat ir atbaido tam tikri kvapai. Pasirodo, jie juos jaučia net iš keliasdešimties metrų. Prakaito kvapas juos pritraukia.

Taip pat uodai mėgsta šviesiaplaukius ir mėlynakius, juos puola kur kas dažniau nei tamsiaplaukius.

Nepatinka uodams pomidorų lapų kvapas. Taip pat atbaido ir gvazdikėlių, arbatmedžių, bazilikų anyžių ir eukaliptų eteriniai aliejai. Bet kuris iš šių aliejų, pateptas ant kūno ar drabužių, saugos nuo uodų. Tiesa, turėkite galvoje, kad eterinis aliejus gali palikti žymes ant drabužių. Taip pat dabar jau ekologiškų prekių parduotuvėse galima įsigyti specialių eterinių aliejų mišinių, kurie padės atbaidyti kraujasiurbius.

Galite pasigaminti ir uodams nepatinkančio purškalo. Į stiklinę vandens įlašinkite 20 eterinio aliejaus lašų, supilkite į purkštuvą ir išpurkškite kambaryje, kuriame yra uodų, – kvepės maloniai, o ir uodai išsilakstys.

Levandos
Levandos / Shutterstock nuotr.

Jei vabzdys įgėlė

Uodų, širšių ir bičių įgėlimus gydo pipirmėčių, arbatmedžių, bergamočių, levandų eterinis aliejus. Įgėlus vabzdžiui, užlašinkite vieną ar du lašelius eterinio aliejaus tiesiai ant įkandimo vietos. Eterinis aliejus slopina vabzdžių nuodų sukeltą alerginę reakciją, malšina niežulį, mažina patinimą.

  • Įgeltą vietą patepkite odekolonu arba patrinkite svogūno griežinėliu. Niežulį taip pat malšina ledas ir stiprus geriamosios sodos tirpalas, mėtos ir petražolių lapeliai.
  • Nepamirškite legendinio balzamo „Žvaigždutė“, kurio sudėtinės dalys visiškai natūralios: eukaliptų aliejus, mėtų aliejus, kamparas, mentolis, vaškas, vazelinas. Šis balzamas tiek saugo nuo uodų, tiek ir padeda jiems įgėlus.
  • Jei vaikui yra mažiau nei penkeri metai, visus eterinius aliejus naudokite atsargiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokių žolelių prisirinkti birželio mėnesį

Liaudiškos priemonės, atbaidančios vabzdžius

  1. Daugelis vabzdžių negali pakęsti tam tikrų kvapų. Prie tokių priskirtini tabako dūmai, valerijono kvapas, taip pat kamparas.
  2. Smulkiai supjaustyti bazilikų lapai taip pat skleidžia savo eterinius aliejus ir atbaido uodus.
  3. Uodų nemėgstamų eterinių aliejų, jei esate lauke, įlašinkite į deginamas žvakes ar laužą, namuose jų galite įpilti į specialias aromatines lempas ar tiesiog į įkaitintą keptuvę. O štai kedrų aliejus atbaido ne tik uodus, bet ir muses.
  4. Jei norite, kad į namus nepriskristų vabzdžių, ant palangių, tose vietose, kur atidarote langus, laikykite bazilikų vazonus, pamerktas šeivamedžių šakeles.
  5. Kadagių spygliai taip pat apsaugos nuo uodų, jei sėdėdami prie laužo jų įmesite į ugnį.