Kaip Mėnulio padėtis Zodiako ženkle veikia orą ir mūsų savijautą

Karštis / „Fotolia“ nuotr.
Karštis / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-06 19:30
AA

Mėnulio padėtis Zodiako ženkluose veikia ne tik mūsų fizinę ir emocinę būseną, bet turi įtakos ir oro ypatumams. Galbūt pastebėjote, kad net esant tai pačiai oro temperatūrai, lauke jaučiamės skirtingai. Žinodami, kaip pasiruošti, galime išvengti nemalonumų.

Mėnulis po dvi tris dienas lankosi tame pačiame Zodiako ženkle.

Judėdamas ratu nuo pilnaties iki pilnaties arba nuo jaunaties, kada prasideda naujas Mėnulio mėnuo, iki kitos jaunaties, per savo paprastai 28 dienas trunkančią kelionę aplink Žemę, Mėnulis po dvi tris dienas lankosi tame pačiame Zodiako ženkle. Nemažai žinome apie šio dangaus kūno fazes: jaunatį, priešpilnį, pilnatį ir delčią. Tačiau labai mažai apie tai, ką lemia Mėnulio buvimas viename ar kitame ženkle. Pasirodo, tai labai veikia mūsų savijautą. Todėl Mėnulio kalendorius yra vertinga pagalbinė priemonė, galinti padėti praplėsti savo suvokimą ir palengvinti gyvenimą.

Keturios stichijos lemia skirtingą energiją

Visi Zodiako ženklai priklauso keturioms stichijoms: Žemės, Oro, Vandens ir Ugnies. Tomis dienomis, kai Mėnulis yra viename iš Žemės stichijos ženklų (Mergelės, Jaučio ar Ožiaragio), vyrauja vėsūs orai, net jeigu oro temperatūra, atrodytų, turėtų būti aukštesnė. Dangus apsiniaukęs, aiškiai juntamas atšalimas, dienos net vasarą būna vėsokos.

Liepos mėnesį žemės stichijos dienos bus: 8, 9, 17, 18, 25–27.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mėnulio dienų kalendorius: kada tvarkyti namus, imti paskolą ir pirkti drabužius...

Dienomis, kai Mėnulis yra kuriame nors iš Vandens stichijos ženklų (Skorpiono, Žuvų ar Vėžio), vyrauja dažnas lietus arba sniegas, žodžiu, bet kokių kritulių tikimybė padidėja. Arba, nors ir šviečia saulė, žemė būna drėgna ir šalta. Šie oro ypatumai ypač akivaizdūs per priešpilnį. Vandens dienomis vertėtų iš namų išeiti šilčiau apsirengus, nepamiršti pasiimti skėtį.

Liepos mėnesį Vandens stichijos dienos bus: 13, 14, 21, 22, 30.

Kai Mėnulis yra viename iš Oro stichijos ženklų (Svarstyklių, Dvynių ar Vandenio), dienos šviesa kur kas aktyviau veikia augalus, gyvūnus ir žmones. Tokiomis dienomis būna daug šviesiau negu įprastai, net pro debesis saulė šviečia ryškiau. Saulės šviesa, nors vasarą tomis dienomis paprastai ji būna pernelyg ryški, veikia žmogų stimuliuojamai, suteikia žvalumo. Jautrių akių žmonės paprastai Oro arba šviesos dienomis, net jei danguje ir pilna debesų, nori užsidėti akinius.

Liepos mėnesį Oro stichijos dienos bus: 10, 11, 12, 19, 20, 28, 29.

Tomis dienomis, kai Mėnulis yra kuriame nors iš Ugnies stichijos ženklų (Avino, Šaulio ar Liūto), net ir žiemą vyrauja šilti orai. Šiomis šilumos dienomis norisi ilgiau pabūti lauke, nors oras ir atrodo slegiantis. Vasarą per karštąsias Liūto dienas dažnai užklumpa netikėtos audros, kurias gali lydėti kruša. Taip pat Ugnies stichijos laiku gali labiau nei kitomis dienomis troškinti.

Liepos mėnesį Ugnies stichijos dienos bus: 5–7, 15, 16, 23, 24.

Kas dar padės atspėti orą?

Nuo seno buvo sakoma, kad žmonės, turintys gebėjimų numatyti orus, turėjo sudaryti sandėrį su velniu. Tokių oro būrėjų kadaise gyvendavo kiekviename kaime, o ir patys žmonės nuolat stebėdami gamtą, mokėjo šį tą nuspėti ir net įvairiausių burtų, kaip nubaidyti blogus orus ir prišaukti gerus. Pavyzdžiui, sausros laiku reikėdavę pasisemti iš šulinio vandens ir aplieti visus sutiktus žmones. Be to, tai daryti visiškai tylint.

Vienišos krentančios žvaigždės byloja apie stiprų vėją, o jei dangaus puošmenos virpa, ateis saulėti orai.

Kokie gi ženklai išduodavę orą? Kai Mėnulis žvelgia žemyn, sakoma, bus sausa, kai į viršų – ne už kalnų lietus. Jei apie Mėnulį atsiranda raudonas ratilas, bet greit išnyksta, vadinasi, stos šiltas ir gražus metas, kai ratilas trūkčioja – bus vėjuota. Krintančios iš dangaus žvaigždės – ne tik užburiantis reiškinys, bet ir galimybė spėti orą. Kai vienu metu krenta daugybė žvaigždžių, bus dar ilgai šilta ir be vėjo. Vienišos krentančios žvaigždės reiškia stiprų vėją, o jei dangaus puošmenos virpa, ateis saulėti orai. Na, ir visiems žinoma, kad jei vakare danguje matyti daug žvaigždžių, kitą dieną tikrai bus saulėta.

Nuo seno tikima, kad garsus ir šviesus perkūnas pranašauja gražų orą, o gūdus – prastą.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!