Kaip neužsikrėsti bloga nuotaika?
Kitų žmonių neigiamos emocijos – tarsi pasyvus rūkymas. Nors jų nepatiriate tiesiogiai, jos kenkia neką mažiau, nei įkvėptas šalimais rūkančio asmens dūmas. Štai keletas patarimų, kaip neužsikrėsti blogomis emocijomis ir išlikti kuo pozityvesniems, net jei ore sklando tik blogosios bakterijos.
1. Ribokite kontaktą su negatyviais asmenimis. Jei jums dažnai tenka su jais bendrauti (tarkime, darbe), priminkite sau, kad jų mintys nėra tiesa. Išanalizuokite situaciją neigiamai nusiteikusio žmogaus akimis ir atraskite galimus negatyvumo šaltinius – galbūt jis linkęs į depresiją, todėl ateitį mato niūrią. Vienišas asmuo niekuo nepasitiki ir savo negatyvumu siekia užkrėsti ir jus.
2. Pažabokite neigiamas mintis. Viena „nekalta“ mintis gali pasėti galybę neigiamų daigų. Stebėkite, kada pradedate save smerkti, kaltinti, gėdyti ar klijuoti nepagrįstas etiketes: „Esu negabi.“, „Man visada nesiseka.“ ir pan. Tai iracionalios mintys – tokių absoliučių dalykų kaip „niekada“, „visada“, „negabi“ nėra. Juk buvo bent keli kartai, kai jums pasisekė, ir net neabejoju, kad yra sritis, kurioje atsiskleidžia jūsų talentas. Atsverkite neigiamas mintis pozityviomis.
3. Susiraskite žmonių, su kuriais jums būtų gera būti kartu. Kurie jus įkvėptų, motyvuotų, įkrautų teigiamos energijos, mokėtų pralinksminti, suteiktų pozityvumo. Tegul jie bus atsvara po sunkios darbo dienos ar įtempto pokalbio su senu bičiuliu, išgyvenančiu sunkų laikotarpį.
4. Analizuokite savo jausmus. Stebėkite, kada jūsų nuotaika pradeda bjurti. Kokios situacijos, žmonės, įvykiai sukelia neigiamas emocijas? Įvardykite savo karštuosius taškus ir stenkitės juos riboti arba keisti.
5. Spinduliuokite pozityvumą. Gera nuotaika užkrečiama, todėl dažniau šypsokitės, skleiskite šilumą net ir tada, kai tvyro įtampa.
6. Kalbėkitės. Kartais žmonės nepastebi, kad yra linkę į negatyvumą. Pasakykite asmeniui, kad jo žodžiai jus trikdo, liūdina, kelia pyktį. Tačiau jokiu būdu ne kaltinkite („Esi vampyrė. Visus tik smukdai savo visa griaunančiomis mintimis.“), o išsakykite savo jausmus („Po mūsų susitikimų jaučiuosi įsitempusi.“).