Kaip nugalėti peršalimą nealinant organizmo
Siaučiant gripui ir peršalimo ligoms svarbu atidžiau stebėti savo organizmą ir neignoruoti net menkiausių peršalimo simptomų. Pradėjus laiku ir tinkamai gydytis galima užkirsti kelią ligos paūmėjimui ir komplikacijoms. Imunitetu rūpintis reikia ištisus metus, tačiau užklupus pirmiesiems peršalimo simptomams nereikėtų pulti iškart vartoti antibiotikų.
Peršalimas ar gripas?
Vienas iš svarbiausių patarimų pasijutus prastai – nenumoti ranka į pirmuosius simptomus, o teisingai įvertinti, ar peršalote, ar vis dėlto užpuolė gripas. Peršalus paprastai kankina čiaudulys, kosulys, galvos ir gerklės skausmai, sloga, bendras silpnumas, temperatūra gali pakilti iki 38 °C. Šie simptomai dažniausiai trunka iki 7 dienų. Gripas užklumpa staiga, o simptomai kur kas intensyvesni: jaučiamas stiprus silpnumas ir nuovargis, gerklės, galvos, raumenų skausmai, aukšta temperatūra (38 °C ir daugiau), kur kas rečiau atsiranda sloga, kosulys.
Ir peršalimo, ir gripo atvejais karščiavimas yra aiškiausias ženklas, kad organizmas kovoja su virusais.
Apie vaistus
„Innovative Pharma Baltics“ atstovė Kristina Golovanova teigia, kad susirgus sintetinių cheminių preparatų vartojimą derėtų sumažinti iki minimumo, kad organizmas nebūtų dar labiau alinamas.
„Savaime suprantama, kad, pajutę negalavimą, imamės visų įmanomų priemonių kuo greičiau jo atsikratyti. Tačiau nepamirškime, kad, susidūrus su peršalimo ligomis, svarbiausia padėti pačiam organizmui kovoti su virusais. Todėl rekomenduojama be reikalo nevartoti cheminių vaistų, nes jie dažnai sukelia šalutinių poveikių. Organizmo atsparumą itin silpnina antibiotikai, nes jie naikina gerąsias žarnyno bakterijas. Susirgus geriau rinktis kuo natūralesnius gydymo būdus, pavyzdžiui, augalų preparatus“, – pabrėžia fitoterapijos specialistė K. Golovanova.
Specialistė atkreipia dėmesį, kad susirgus nereikėtų užsiimti savigyda ir derėtų pasitarti su gydytoju, vaistininku ar fitoterapeutu, kaip ir kokiais kiekiais vartoti vaistinių augalų preparatus.
Kaip išvengti peršalimo?
Norėdami būti sveiki turėtume pasirūpinti rankų higiena, skirti laiko grūdinimuisi, aktyviam judėjimui, kokybiškam poilsiui.
K.Golovanovos teigimu, norint būti sveikiems visus metus, rekomenduojama investuoti į savo sveikatą ir imunitetą stiprinti nuolat.
„Nusilpęs organizmas neatsparus virusams. Imunitetą stiprinti padeda sveika mityba, didesnis vaisių ir daržovių vartojimas, pirtis. Į mitybos racioną rekomenduojama įtraukti daugiau žuvies, daržovių, žalumynų, fermentuoto pieno produktų, patartina gerti daugiau vandens, žalios arbatos. Be to, norėdami būti sveiki turėtume pasirūpinti tinkama rankų higiena, skirti laiko grūdinimuisi, aktyviam judėjimui, kokybiškam poilsiui“, – pataria K. Golovanova.
Ieškant natūralių būdų stiprinti imunitetą rekomenduojamos įvairios vaistažolės, česnakas, imbieras, medus, tačiau juos vartojant taip pat reikėtų jausti saiką.