Kaip porai išlaikyti erotinę įtampą?

Moteris taiso vyro marškinius / Vida Press nuotr.
Moteris taiso vyro marškinius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-03 21:12
AA

Tai visiškai įmanoma, nepaisant to, kiek metų esate kartu, tvirtina Philippe Brenot, antropologas, psichoterapeutas, porų santykių specialistas ir knygų autorius. Tereikia vieno – negailėti vienas kitam laiko.

Kas žudo seksualinį potraukį?

Labiausiai nukenčia poros, kur du žmonės siekia tapti vienu – taip susilieja vienas su kitu, kad lieka pamiršti buvę pomėgiai, draugai, buvęs gyvenimo būdo stilius. Santykių pradžioje dažnai norisi ištirpti kitame, bet kartais tas troškimas tebesitęsia ir toliau, o juk seksualumą tiesiog žudo laisvės varžymas. Užtat dvi brandžios asmenybės, turinčios dar ir savų prioritetų, gali seksualiniu gyvenimu džiaugtis iki gilios senatvės.

Viską galima pataisyti, jei tik esate pasiruošę skirti kitam žmogui dėmesio ir laiko. Ir nereikia pamiršti lyčių skirtumų – vis tik tiesa, kad vyrai myli akimis, o moterys – ausimis, todėl negailėkite vienas kitam to, kas mylimą žmogų džiugina ir jaudina.

Svarbiausia – neskubėti

Jei norite, kad mylėjimasis nevirstų rutina ir „santuokine pareiga“, neskubėkite – moteriai daug svarbiau nei vyrui, kad preliudija truktų ilgiau.

Jei norite, kad mylėjimasis nevirstų rutina ir „santuokine pareiga“, nereikia skubėti – moteriai daug svarbiau nei vyrui, kad preliudija truktų ilgiau. Dabar visų mūsų gyvenime labai daug skubėjimo ir streso, o į stresą moterys ir vyrai reaguoja skirtingai.

Kai vyras vakare grįžta iš darbo, jam iškart norisi nusimesti rūpesčių naštą. Jam atrodo, kad geriausia priemonė nustoti galvoti apie darbo problemas – kuo greičiau pasimylėti ir atsipalaiduoti. Jo geismui gali netrukdyti pašaliniai dalykai: dienos rūpesčiai, nesėkmės ir nusivylimai, nes vyro seksualumas – impulsyvus.

Moteriai – atvirkščiai. Namie ji sunkiau atsikrato minčių apie darbo problemas ir konfliktus. Liūdesys, nusivylimas, pyktis – visos emocijos joje rusena ilgai ir todėl ji negali staiga persijungti į meilės ir seksualumo bangas, tam reikia daugiau laiko.

Seksualinė laisvė nėra išeitis

Kartais poros bando gelbėtis nuo rutinos įvairiais būdais. Jei tai patinka abiem, tarkime, įvairūs erotiniai žaidimai ar erotiniai žaislai – puiku. Tačiau jei pora nusprendžia paįvairinti savo seksualinį gyvenimą apsilankymais svingerių vakarėliuose, devyniais iš dešimties atvejų tai būna vyro idėja, o moteris nusileidžia savo partneriui iš meilės ar tiesiog nenorėdama pyktis. Kai vienas iš poros būna nelaimingas, seksualiniams santykiams tai ne padeda, o kenkia.

Geismą žudo pasyvymas

Moterys dabar gerai informuotos apie savo seksualinius poreikius ir savo kūno ypatumus, jos tikisi dėmesingų partnerių. Jei su vyru neužsimezga dialogas, jei nėra, apie ką kalbėti, jei skiriasi jų požiūriai, jei kitas žmogus nerodo jokio susidomėjimo partnerės interesais, tai žudo geismą. Kažin ar patirs visą aistros karštį tos ir tie, kurie kompleksuoja, bjaurisi savo kūnu, nesirūpina juo, nerodo iniciatyvos, o mylisi tik todėl, kad neliktų vieni, kad partneris ar partnerė jų nepamestų.

Būkite jausmingi

Kad santykiai būtų visaverčiai, reikia domėtis vienas kito gyvenimu, rodyti iniciatyvą geriau pažinti jo kūną, suprasti, kas jaudina kitą. Yra viena aksioma: mūsų seksualinių santykių kokybė priklauso nuo mūsų jausmų. Norėdami atgaivinti poros intymųjį gyvenimą, seksologai dažnai nerekomenduoja jokių techninių triukų – jie nurodo strategiją, kuria remdamiesi žmonės gali vėl pasijusti įsimylėję.

Partneriai turėtų stengtis į savo gyvenimą sugrąžinti jaudinantį artumo jausmą, nenustoti gundyti vienas kito – taip, kaip santykių pradžioje. Kažkada dovanojote vienas kitam mielas dovanėles, džiuginote siuprizais, dažniau išvažiuodavote savaitgaliui į užmiestį – kodėl dabar tai nutinka vis rečiau? O juk svarbiausia – sugrąžinti į santykius tą kutenantį jaudulį, kuris uždegdavo kibirkštėles jūsų akyse...