Kaip saugoti česnakus, kad neprarastų naudingųjų savybių
Česnakai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A
Žiemos metu be česnako retai apsieiname – juk jie nepakeičiami, kai gaminame arba norime apsiginti nuo piktų virusų bei bakterijų. Tačiau kaip juos laikyti, kad šie neprarastų savo gydomųjų savybių?
Tradiciškai nuo močiučių laikų česnakai supinami į kasas ar vainikėlius. Tačiau yra dar daugybė būdų, kaip juos ilgai ir sėkmingai išlaikyti.
- Pradėkite nuo to, kad saugomi česnakai turi būti gerai išdžiūvę, tad prieš kur nors juos dėdamos, pirmiausiai įsitikinkite, kad šie tikrai yra sausi. Priešingu atveju gali pradėti pūti ir pelyti.
- Vienas iš būdų: laikyti česnakus stiklainyje. Tai itin patogu, kadangi tiks tiems, kurie negali pasigirti itin didelėmis erdvėmis savo namuose. Taigi, iš pradžių gerai išplaukite ir išdžiovinkite trijų litrų stiklainį ir jo dugne paberkite druskos. Tuomet dėkite česnakus galvutėmis žemyn ir sluoksniuokite su druska iki pat viršaus. Paskutinis sluoksnis turi būti druskos. Nepamirškite užsukti! Druska sugeria drėgmę ir tarsi užkonservuoja.
- Vietoje druskos galite rinktis ir miltus. Juos berkite bent 2 cm sluoksniu.
- Česnakų skilteles galite laikyti ir nuvalytas. Jas suberkite į stiklainį ir užpilkite augaliniu aliejumi. Tai patogus būdas, kadangi jums nereikės jų valyti, kai staiga prireiks, o ir aliejus įgaus pikantiško česnakų aromato. Esame tikros, kad tikrai rasite kur jį panaudoti, tarkime, salotoms. Tiesa, česnakų skilteles galite ir sumalti arba sutrinti ir taip pat užpilti aliejumi. Taip paruoštus stiklainius su česnakais geriausia laikyti šaldytuve.