Kaip sensta vyrai ir moterys? Vaizdo įraše – pokyčiai nuo 20 iki 60 metų

Kaip sensta vyrai ir moterys / Vaizdo kadras
Kaip sensta vyrai ir moterys / Vaizdo kadras
Šaltinis: Ji24.lt
2016-07-21 14:02
AA

Manote, kad bėgančius metus pastebi tik moterys? Tikrai ne! Vyrai taip pat nenori pasenti.

Vis dėlto tai – neišvengiamas procesas ir su juo bet kuriuo atveju teks susitaikyti.

Tikrai ateis diena, kuomet veidą papuoš pirmosios raukšlės, kuomet jusite, kad jau nebeturite tiek daug jėgų ar kad raumenys visai nebeklauso. Tai natūralūs senėjimo procesai ir jų bijoti ar dėl jų liūdėti tikrai nereikia, bet žinoti, kaip mūsų organizmas kinta maždaug kas dešimtmetį, tikrai vertėtų.

Apie tai – ir portale elitedaily.com publikuotas vaizdo įrašas, atskleidžiantis, kaip sensta vyrai ir moterys bei kokie pokyčiai jų laukia kas dešimtmetį nuo pat 20-ies iki 60-ies metų.

Pasirodo, vyrų ir moterų senėjimo procesai yra kiek skirtingi. Pavyzdžiui, vyrų oda sensta kur kas lėčiau nei moterų – taip yra dėl to, kad stipriosios lyties atstovų oda yra storesnė. O štai moterys gali pasigirti geresne širdies sveikata.

Žinoma, kalbant apie vyrų ir moterų senėjimo procesus, yra ir įdomių panašumų. Štai vyrai, pasirodo, irgi turi biologinį laikrodį – ir jis tiksėti pradeda jiems peržengus 40-ies metų slenkstį. Maždaug nuo šio amžiaus jų spermos kokybė stipriai sumažėja, kaip ir spermatozoidų skaičius. Na, o geroji žinia ta, kad sulaukę 60-ies tiek vyrai, tiek moterys tampa kiek labiau kūrybingi.

Tad kokie gi pokyčiai mūsų laukia?

Sulaukus 20+ metų

  • Moterims – hormonų svyravimai. Dėl organizme vykstančių hormonų pokyčių menstruacijos gali tapti skausmingesnės, o savijauta per jas gali tapti dar dirglesnė.
  • Vyrams – mažėja raumenų masė. Perkopus 22–23-ejų metų ribą vyrų raumenų masė pradeda mažėti ir maždaug kas dešimtmetį sumažėja 2–5 proc.

Sulaukus 30+ metų

  • Moterims – sumažėja vaisingumas. Maždaug nuo 30-ies mažėja moters šansai pastoti ir lengvai pagimdyti.
  • Vyrams – prastėja širdies sveikata. Maždaug nuo 30-ies vyrams iškyla cholesterolio padidėjimo rizika, gali pakilti kraujo spaudimas, o riebalai pradeda kauptis ant arterijų sienelių, tad nesirūpinant savo mityba, gali suprastėti ir širdies sveikata.

Sulaukus 40+ metų

  • Moterims – mažėja veido odos elastingumas. Maždaug nuo 40-ies pastebimai pradeda senti veidas: lūpos praranda ankstesnį putlumą, atsiranda raukšlės. Vyrams vizualūs senėjimo pokyčiai ant veido atsiranda daug vėliau nei moterims.
  • Vyrams – sumažėjęs vaisingumas. Gerokai suprastėja vyrų spermos kokybė ir kiekis. Palyginti su 25-erių metų vyru, 40-ies sulaukusiam vyrui kyla net šešis kartus didesnė rizika susilaukti autizmu sergančio vaiko.

Sulaukus 50+ metų

  • Moterims – prasideda menopauzė. Vidutiniškai ji prasideda nuo 50-ies, bet gali prasidėti ir gerokai anksčiau. Menopauzė trunka apie 12 mėnesių ir jai pasibaigus, moteris jau nebegali pastoti.
  • Vyrams – pradeda kristi svoris. Perkopus šią amžiaus ribą vyrams kūno svoris pradeda kristi, tačiau tai reiškia, kad stipriai mažėja ir raumenų masė.

Sulaukus 60+ metų

  • Abiem lytims – susilpnėja pojūčiai. Peržengus 60-metį, daugeliui vyrų ir moterų gerokai suprastėja regėjimas. Ir maždaug 45 proc. tokio amžiaus žmonių (ypač vyrų) suprastėja klausa.

Tačiau geroji žinia yra ta – kad būtent po šios amžiaus atkarpos suaktyvėja abiejų lyčių kūrybingumas.