Kaip sulieknėti – Andrius Užkalnis pateikė savo atrastą būdą: „Valgykit kiek norit, kiekvienas kąsnis turi teikti malonumą“

Vilniaus Mindaugo g. „Maxima“ parduotuvės atidarymo akimirkos / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pastaruoju metu rašytojas ir publicistas Andrius Užkalnis džiaugiasi sulieknėjęs, mėgaujasi pagerėjusia savijauta. Kaip to pasiekti – visi tarsi viską žino, tačiau įkvėpimo karts nuo karto reikia.

Andrius Užkalnis / Algio Kriščiūno nuotr.

Koks Andriaus dienos mitybos planas?

„Bijau, kad mano dieta nepadarys skaitytojams įspūdžio savo originalumu. Pusryčiams – kiaušinienė, pietums – Cezario salotos su vištiena, mieste, pavakariams – daržovių sriuba, nevėlyvai vakarienei – jautiena su šviežiais pomidorais ir agurkais“, – sakė Andrius.

Paprasta? Bet daugeliui gali būti veiksminga.

Savo nauju gyvenimo režimu Andrius Užkalnis pasidalijo socialinėje paskyroje.

„Kadangi esu vėl sugrįžęs prie SGB (sveiko gyvenimo būdo), vaikštau, plaukioju ir viską, žmonės dažnai manęs klausia, he he, – palauk, o kaip mityba? Dar jie klausia, kaip aš esu toks jaunatviškas ir gražus, bet čia ne apie tai. Ar tu nežinai, sako jie, kad, jei nori teisingo svorio ir mesti kilogramus, tai 20% sporto reikalas ir 80% mitybos biznis?

Žinau. Tai štai gyvas nesuvaidintas pavyzdys nuo Užkalnio ir Faustos pietų stalo. Ką jis iliustruoja? Mano mitybos planą keliais lengvais žingsniais.

1. Nevalgyti bulkų. Principe šito vieno jau užtenka dėl 50% sėkmės. Nuotraukoje jūs matote liesos brandintos ir raudonai viduje keptos jautienos paplotėlius, tokius kaip būna burgeriuose, IR JOKIOS BULKOS. Principe imi ir valgai skaniausią burgerio dalį.

Vienas Andriaus Užkalnio mėgiamų patiekalų - jautiena / Asmeninio albumo nuotr.


2. Nevalgyti bulvių.


3. Kuo mažiau cukraus – geriausia iš viso ne. Ten matote pačečkavotą mangą, tai tiek fruktozės jau gana per akis.


4. Daržoves reikia valgyti, bet nesikankinkite. Valgykit, kurios patinka. Nepatinka ropės – nevalgykit ropių. Ten nuotraukoje yra šparaginės pupelės.


5. Nakčiai – jokių angliavandenių.


6. Valgykit kiek norit, kiekvienas kąsnis turi teikti malonumą.


7. Visas dėmesys valgant tik į valgymą, jokio teliko ar telefono. Taip nesikimšite automatiškai. Ir kai tik nenorite, iš karto sustokite.


8. Valgykit skaniai, nes jei bandysite užsėsti ant kokių garintų daržovių, tai vargas jums, nes jei kankinsitės valgydami, tai greitai bus viso gero visai mitybai. Šiame sąryšyje mes nuotraukoje matome „Santa Maria“ BBQ padažą, kurį (jūs šito nežinojote) patys suomiai užsakinėja Amerikoje, nes tik amerikiečiai supranta, kas yra geras BBQ. Nebūtina užsiversti pusę butelio, kaip babos padlivką ant kotletų – su saiku ir su protu. Juo labiau, kad jis labai intensyvaus skonio. Ir nepamirškite: Amerika nėra storėjimo kraštas, tai mitas. Storėjimas yra jūmyse ir jeigu jūs teisingai mąstysite, jūsų niekas nenugalės. Aš iš Amerikos grįžau SUKŪDĘS, tai ar reikia kitų įrodymų.

Tai principe ir viskas, ką jums reikia žinoti apie Užkalnio dietą. Tegu jus laimina Dievas ir tegu jis irgi laimina Jungtines Amerikos Valstijas.“

Skaitykite daugiau