Kaip sulieknėti per savaitę

Dieta / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Nekalbame apie žaibiškus ir organizmui itin kenkiančius lieknėjimo būdus. Šiuo atveju siūloma atsikratyti 0,5 kg tiesiog pakoreguojant savo valgiaraštį. O tai visai paprasta – per septynias dienas jums reikia „sutaupyti“ maždaug 3500 kcal.

Trumpai tariant, perdien turite sumažinti savo kilokalorijų normą 500. O tai reiškia, kad galite ir sportuoti, ir žvilgtelėti į meniu. Atsisakę vieno ar kito patiekalo, jūs tikrai nesijausite mažiau sotesni, atvirkščiai – leisite atsigauti savo skonio receptoriams ir geriau jausitės.

Taip pat skaitykite: Emocijos, dėl kurių auga svoris

Sumuštiniai be sūrio

Dietologė Kylene Bogden tikina, kad tradicinio sūrio gabalėlis gali atsieiti 80–100 kcal. Taigi, jeigu valgote sumuštinius, salotas ir kitus patiekalus su mėsa, paukštiena, riešutais ir dar riebiu sūriu, tuomet pastarojo būtinai atsisakykite. Taip sutaupysite nemažai kalorijų. Ir apskritai – visuose patiekaluose įvertinkite jų sudėtį, kadangi kartais mes suvartojame itin daug riebalų rinkdamiesi salotas ar sumuštinius su keliais jų šaltiniais – riešutais, avokadais, sviestu, sūriu.

Vietoje bandelės – salotos

Pavyzdžiui, valgote mėsainį ar sumuštinį – pakeiskite sudedamąsias dalis. Įvyniokite įdarą į traškias salotas. Štai jums ir sutaupytų 250 kcal, mat keli salotų lapai jų turi vos 5, palyginti su mėsainių bandele ar baltos duonos rieke. Beje, rinktis galite pačias įvairiausias salotas – taip gausite tik dar daugiau vitaminų.

Vietoj saldžių gėrimų – vanduo

Sultys, gazuoti saldūs gėrimai tegu būna pakeisti paprasčiausiu vandeniu. Taip tikrai numalšinsite troškulį. Jeigu vanduo jums nekelia malonių asociacijų, tuomet pagardinkite citrina, žolelėmis, mėtų lapeliais, vaisiais, uogomis.

Salotas apšlakstykite citrinų sultimis

Padažas – tai tikra kalorijų bomba, kad ir kokia skani bebūtų. Verčiau savo žalumynus pašlakstykite citrinų sultimis, kurios jums padės sutaupyti iki 200 kcal, tačiau tikrai nesugadins puikaus skonio.

Vietoj įprastinio pieno skanaukite augalinį

Nesaldintas riešutų pienas, tarkime, migdolų, yra itin maistingas ir skanus, o pusė puodelio turi vos 30 kcal (karvės pienas apie 70 kcal). Augalinį pieną nesunku pasigaminti ir patiems, be to, jis tiks ir sausiems pusryčiams, ir blynams, ir kavai skaninti. Išmėginkite!

Taip pat skaitykite: Sveikos gyvensenos filosofija ir receptais Solamita Sabaliauskaitė sužavėjo 27 tūkst. „Instagram“ sekėjų

Aliejaus spąstai

Maistą kepdami aliejuje, kaip pastebi dietologė, gauname net 300 kcal daugiau. Ji pataria įsigyti purškiamą aliejaus pakuotę, kadangi purškimo metu maistas padengiamas kur kas plonesniu aliejaus kiekiu. Paprasta – aliejaus suvartosime kur kas mažiau (kaip ir kalorijų – iki 250 kcal).

Plonapadės picos

Gal storapadės ir atrodo patraukliai, yra kur kas sotesnės, tačiau ir gerokai kaloringesnės. Taigi, verčiau rinkitės plonapades picas, be mėsos ir su kur kas mažesniu sūrio sluoksniu. Visa tai kainuos jums 200–300 kcal mažiau.

Taip pat skaitykite: 4 produktai, kurie itin naudingi širdžiai

Padažą – į graikišką jogurtą

Majonezas, grietinė, grietinėlė ir visi kiti riebūs padažai gali būti pakeisti paprasčiausiu graikišku jogurtu. Pastarasis turi kur kas mažiau kalorijų ir visai neturi riebalų. 100 g graikiško jogurto yra vos 53 kcal, o štai majonezo šaukštas talpina jų net 100 (100 g majonezo – 679 kcal).

Skaitykite daugiau