Kaip suprasti vyrą introvertą?

Pora juokiasi / Shutterstock nuotr.
Pora juokiasi / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-15 21:12
AA

Introvertai – giliai mąstančios (tik mažai apie tai kalbančios), žavingos asmenybės. Deja, jei pati esate ekstravertė, susitikinėti su introvertu gali tapti tikru iššūkiu. Nors abiem lytim iš esmės nelengva suprasti viena kitą, tai padaryti tampa dar sunkiau, jei esate skirtingo temperamento. Bet tai nereiškia, jog – neįmanoma.

Vyrai dažniausiai ir taip yra mažiau kalbūs nei moterys. Ypač – apie jausmus. Susidurti su introvertu – dvigubas iššūkis. Užuot mėginusi iškaulyti iš jo žodį po žodžio, pasistenkite suprasti, kaip introvertai mąsto, kas jiems svarbu ir koks elgesys jiems būdingas.

Pirmiausia įsisąmoninkite, kad taip, introvertai nelinkę dalytis jausmais, ir ne, tai nėra susiję su jumis asmeniškai. Tiesiog tokia – uždara – jų prigimtis. Ir kaip jums atrodo keista, kad žmogus gali toks būti, taip ir introvertui atrodo keistoka, kad yra žmonių, kurie nuolat nori bendrauti, dalytis jausmais, patirtimi, ir nesupranta, kad kitam reikia privatumo. Tiek emocinio, tiek fizinio.

Šie patarimai padės ekstravertėms moterims suprasti introvertų vyrų elgesį, žinoti, kaip su jais elgtis, be to, padės ir patiems introvertams geriau pažinti save.

Būkite atvira, bet nespauskite

Nesvarbu, bendraujate kaip draugai ar esate pora, introvertams patinka erdvė visomis šio žodžio prasmėmis. Tokie žmonės jaučiasi išsekę, jei yra spaudžiami būti tokiais, kokie nėra: pernelyg atvirauti, nuolat kalbėti apie jausmus ir visą laiką būti kartu.

Moteriai reikėtų fiziškai šiek tiek atsitraukti. Būkite draugiška, atvira, šypsokitės, elkitės natūraliai. Tiesiog pasistenkite „neuždusinti“ žmogaus, nes introvertas gali jaustis spaudžiamas.

Leiskite dalytis išgyvenimais žmogui tinkamu greičiu

Introvertai daug mąsto, tačiau ne visada moka ir nori savo mintis išreikšti žodžiais. Jei jie kalba, tiesiog klausykite ir vertinkite atvirumą. Tokie žmonės, sakydami mažai, gali pasakyti labai daug.

Nenustebkite, kad jūs atvirausite, ypač apie jausmus, daugiau. Galbūt daug daugiau. Jei introvertas apie tai nekalba, nereiškia, kad nieko nejaučia. Tiesiog kalbėjimas apie tai iš jo reikalauja daug pastangų ir ne visada atrodo vertingas.

Jeigu parodysite, kad jums tai tinka, žmogus pasijus atsipalaidavęs. O jei tikrai labai blogai jaučiatės, tiesiog taip ir pasakykite, pasistenkite paaiškinti savo jausmus, pasakyti, kad nesuprantate, ar rūpite žmogui, ar patinkate, nes jis garsiai to neišsako. Nepriekaištaukite, kalbėkite ramiai. Jeigu žmogui iš tikrųjų rūpite, jis sureaguos. Komplimentai kaip iš gausybės rago staiga nepasipils, tačiau bent keletą svarbių jums sakinių išgirsite.

Galų gale, daugiau nei žodžiai pasako žmogaus akys. Ar matote jose susidomėjimą jumis?

Leiskite žmogui būti savimi

Kai introvertas pajaučia, kad jis patinka moteriai toks, koks yra, kad ji nesistengia pakeisti jo prigimties (o jūs ar norėtumėte, kad iš pamatų pradėtų keisti jus?..), su laiku tampa atviresnis. Galbūt net tiesiogiai įvardys, kad su jumis lengva bendrauti, gera būti. Kad jaučiasi savimi.

Nenustebkite: introvertas apie kasdienius dalykus gali būti šnekus. Apskritai gali būti komunikabilus. Nes tai nereikalauja iš jo daug pastangų. Tačiau energijos jis pasisems tik pabūdamas vienas.

Taigi, kantrybė ir erdvės suteikimas – to jums labiausiai prireiks, jei esate ekstravertė ir kuriate santykius su introvertu.

vida_press_25.EJAGWP / Vida Press nuotr.

Tai nereiškia, kad tik jūs turite investuoti į santykius. Papasakokite daugiau apie save, išsakykite, ko norėtumėte iš žmogaus. Jis taip pat turi norėti pažinti ir suprasti jus.

Ir dar: nepainiokite vyro introverto ir tiesiog drovaus vyro. Pirmojo asmenybę nulėmė prigimtis, antrojo suformavo neigiama patirtis, pasitikėjimo savimi trūkumas. Toks bijos atstūmimo, todėl gali nežengti pirmųjų žingsnių pirmas, o ir jau vystantis santykiams jausis neužtikrintai.

Koks yra žmogus ir ką jis galvoja, išsiaiškinti galima ramiai ir atvirai kalbant. Juk santykiai neretai nesusiklosto ne dėl to, kad du žmonės nedomina vienas kito, o dėl nesusikalbėjimo.