Kaip sutarti su buvusiu vyru?

Sutuoktuvių žiedas / Vida Press nuotr.
Sutuoktuvių žiedas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Skyrybos ne visuomet reiškia santykių pabaigą. Jei žmonės turi vaikų, bendrų turtinių įsipareigojimų – santykiai gali tęstis dar kurį laiką, o gal net ir visą gyvenimą. Žinoma, jie bus jau kitokie nei anksčiau.

Nuo mūsų pačių priklauso, ar kiekvienas susitikimas, kokio nors reikalo tvarkymas bus panašus į mažytį karą, ar į konstruktyvų bendradarbiavimą. Pirmuoju atveju rizikuojame savo emocijomis ir savijauta, o antruoju – galime supaprastinti daugelio problemų sprendimus – tereikia išvengti tipinių klaidų, kurias daro daugelis moterų:

1. Stengiatės jam padaryti įspūdį. Po skyrybų neretai moterys pražysta – ima sportuoti, numeta svorio, pakeičia aprangos stilių ar šukuoseną. O jei žino, kad sutiks buvusįjį, pasistengia, kad visa jų išvaizda rėkte rėktų: „Žiūrėk, kokia aš graži ir ką tu praradai!“ Tokius signalus vyrai gali perskaityti visai ne taip, kaip jūs tikitės. „Ji neriasi iš kailio, kad mane susigrąžintų. Bet mano naujoji vis tiek atrodo geriau“, – štai, kas daugeliu atvejų ima suktis jų galvose, kai pamato ant aukštakulnių strykčiojančią savo ex.

Ar buvęs vyras nusipelno, kad dėl jo gaištumėte laiką?

Natūralu, kad po nelengvų išgyvenimų norisi pakelti savivertę ir puoštis. Galbūt sutikti kitą gyvenimo draugą. Tačiau buvęs juk nėra jūsų taikinys? Todėl verčiau renkitės atsižvelgdama į konkrečią situaciją, kad jaustumėtės gerai pati.

2. Pavydite. Rodos, po skyrybų pavyduliauti vienas kitam nėra ko – juk oficialiai esate laisvi. Tačiau, jei moteris būna išduota, natūralu, kad ji jaučiasi pažeminta ir pralaimėjusi kitai, neva kažkuo geresnei. Todėl konkurencija ir pavydas labai natūralūs jausmai. Tačiau rodydama šiuos jausmus siunčiate vyrui žinutę, kad jis jums dar rūpi. Net jei taip ir yra, tai nepadės nei susigrąžinti santykių, nei įgyti daugiau pagarbos.

Verčiau nelaidykite jokių neigiamų užuominų apie jo gyvenimo moterį; kalbėkitės apie konkrečius dalykus, dėl kurių susitikote: vaikų mokslus, jų laisvalaikį ar paskolos grąžinimą. Kai žmonės sėkmingai suvaldo pavydą, neretai ima sutarti geriau, nei gyvendami kartu – juk ginčytis nėra dėl ko! Taip pasikeitę santykiai gali būti jums labai naudingi jau vien todėl, kad vaikai nejaus bereikalingos įtampos ir galės bendrauti su tėčiu, nebijodami, kad jų nuoširdus bendravimas įskaudins mamą.

3. Reikalaujate užuojautos. Kartais moterys, dažniausiai tais atvejais, kai skyrybų iniciatorės yra ne jos, nori sukelti savo buvusiam kaltės jausmą, sulaukti dėmesio, užuojautos ir materialinės kompensacijos. Toks elgesys gali sunaikinti paskutinius pagarbos likučius, nes vyras gali pasijausti psichologiškai spaudžiamas. Verkšlenanti ir dejuojanti moteris neatrodo verta pagarbos. Tuomet jo galvoje įsižiebia mintis: „Kaip puiku, kad ryžausi ją palikti!“

Moters savivertei toks elgesys irgi kenksmingas – įtikėjusi, kad esate nuskriausta vargšė, tokią žinią apie save skleisite ir aplinkiniams. Ir tikimybės užmegzti naujus, abipuse pagarba paremtus santykius bus itin maža. Tačiau neretai vyrai iš tiesų elgiasi „kiauliškai“ – nesirūpina vaikais, vengia vykdyti savo finansinius įsipareigojimus. Užuot verkšlenusios ir apeliavusios į jų jausmus, verčiau imkitės teisinių priemonių arba savo pretenzijas išsakykite ramiai, bet argumentuotai. Paprastai buvusieji yra paveikesni loginiams, o ne emociniams argumentams.

4. Manipuliuojate vaikais. Būna, kad moterys, keršydamos vyrams už neištikimybę ar kitas nuodėmes, draudžia susitikinėti su vaikais ar visaip retina tuos susitikimus. Tačiau taip kenkiama daug labiau ne buvusiam sutuoktiniui, bet vaikams. Tik retais atvejais, kai vyras kelia grėsmę mažiesiems, jie turi būti apsaugoti nuo savo tėvo. Tačiau dažniausiai – netrukdykite jiems bendrauti ir mylėti vieni kitus.

Taip bus lengviau spręsti kylančias auklėjimo bėdas, o vaikai jausis saugesni. Kone visos moterys, kurios jaunystėje padarė šią klaidą, vėliau labai gailisi. Suaugę vaikai kaltina jas, kad atėmė galimybę turėti tėvą. Manote, jis to nevertas ar nesugebės? Tegul vaikai patys tuo įsitikina! O gal jam pavyks?

5. Ignoruojate. Tai būdas parodyti, kad puikiai galite verstis ir be jo. Tačiau ar tikrai privalote žmogui, su kuriuos nutraukėte ryšius, ką nos įrodinėti? Tikėtina, kad atsisakydama finansinės ar kitokios paramos, skriaudžiate save. Serga vaikai, o jums pats darbymetis? Nebijokite skambinti buvusiam sutuoktiniui ir prašyti pagalbos. Juk tai ne tik jūsų, bet ir jo problema.

Neteisinga ir slėpti vaikų problemas, auklėjimo sunkumus. Jūsų bendravimo ar nebendravimo tikslas turėtų būti ne asmeninių ambicijų patenkinimas, bet vaikų gerovė!

Tiesa, kai kurios moterys puola į kitą kraštutinumą ir į buvusį vyrą kreipiasi vos tik susiduria su kokia nors buitine problema – sugenda automobilis, prireikia sutvarkyti santechniką ar parvežti iš ligoninės tėvus. Tai jau jūsų asmeniniai, suaugusio žmogaus rūpesčiai. Ir joks ex neprivalo jų spręsti.