Kaip sutikti savo antrąją pusę?
Jei ir jūs vis dažniau pagalvojate apie būsimą savo gyvenimo vyrą ir vaikus (nes gi draugės jau teka ir gimdo), psichologė Susanna J. Elliott siūlo pirmiausia nusiraminti ir... išmokti džiaugtis savo vienatve.
Viskas paprasta: tie, kas, pasak Susannos, nesutaria patys su savimi, bando užpildyti vidinę tuštumą išoriniais dalykais. Bet jei šiuo metu jūsų viduje tuščia ir nyku, jei keiksnojate likimą (už ką man šlykštus darbas, keisti tėvai ir beviltiškos pažintys su visiškais lūzeriais?!), tai tikrai priviliojate į savo gyvenimą tokius pat nykius vyrus ar net tampate manipuliuotojų auka, o po kiekvieno santykių fiasko savivertė vis mažėja.
Vienintelė galimybė sukurti normalius santykius – susidraugauti su savimi. Taip jūs nušausite iškart du zuikius: tapsite stipresne asmenybe ir pritrauksite tokius pačius žmones, kuriems nereikės realizuotis jūsų sąskaita, o antra – nustosite bijoti vienatvės.
Kai žmonėms kas nors siūlo bent kiek laiko praleisti vienumoje, jie dažniausiai priešinasi. Ir vėl užlipa ant to paties santykių grėblio, įsiveldami į romanus su netinkamais partneriais. Jei jūsų vyras jus paliko dėl kitos, aišku, norėsite jam įrodyti, kad ir jūs šio to verta – kitais žodžiais tariant, sieksite jam atkeršyti. Įsivaizduosite, kad nauji santykiai jums atneš laimę. Bet tiesa ta, kad dažniausiai tokiuose karštligiškai pradėtuose santykiuose nebūsite laimingi nei jūs, nei tas kitas žmogus.
Kartais reikia daugybės metų, kad susidraugautumėte su savimi ir pagaliau surastumėte tikrąją savo meilę. Dažniausiai tai nutinka tada, kai moteris išmoksta būti laiminga pati su savimi ir nustoti būti priklausoma nuo kitų nuomonės.
O ką reiškia puoselėti santykius su savimi? Pirmiausia: išmokite savęs klausytis. Kalbėkitės su savimi. Išmokite leisti laiką tylumoje ir vienatvėje. Iš pradžių bus ne itin jauku, bet tokiais tylos periodais kartais gauname atsakymus į kankinančius klausimus. Tačiau jei visą laisvą laiką jūs žvilgčiojate į telefono ar kompiuterio ekraną, jūsų smegenys pernelyg apkrautos, kad pastebėtų ir įvertintų, kas vyksta jūsų viduje ir išorėje.
Pradėkite save vertinti. Prisiminkite savo troškimus ir svajones, užsiimkite tuo, apie ką ilgai galvojote, bet bijojote pradėti. Galbūt išmokti dar vieną kalbą, pradėti tapyti ar lakstyti motociklu. Jei niekada to nedarėte, pabandykite keliauti viena. Keista? Galbūt iš pradžių baiminsitės, bet paskui taip įsitrauksite į procesą, kad džiaugsitės gavusi tiek malonumo ir patirties. Tiesiog išmokite džiaugtis savo pačios kompanija.
Jei liūdna – liūdėkite! Tiesiog leiskite sau paverkti, paliūdėti ar papykti. Kai išmoksite išgyventi nemalonias situacijas, nebebijosite naujų praradimų. O išsivadavusi iš baimės galėsite teisingai pasirinkti.
Draugaukite su sėkmingais žmonėmis. Susanna J. Elliott pasakoja: „Kai išėjau iš bendrų mūsų su vyru namų ir su vaikais persikraustėme Į Masačusetsą, man buvo baisu. Jei nebūčiau susiradusi darbo, niekada nebūčiau pasiryžusi tokiam žingsniui. Tuomet kažkas man davė auksinį patarimą: „Susidraugauk su žmonėmis, kurie turi tai, apie ką tu svajoji“. Taip ir padariau. Mano naujosios draugės buvo laimingos ir gyveno visavertį gyvenimą. Ne visos jų buvo ištekėjusios, bet vienatvė jų neslėgė.“
Išmokite paprastų atsipalaidavimo būdų – kad ir pasilepinti vonia namie, o gal apsilankyti SPA, žodžiu, susipažinkite su savo kūniškuoju „aš“. Pasitraukite nuo išorės triukšmo, tegul jūsų ausyse skamba tik relaksacinė muzika.
Įsivaizduokite, kad dabar su jumis jūsų partneris. Tik neidealizuokite jo, pagalvokite apie ginčus ir beprasmiškus nesutarimus. O svarbiausia – atsisakykite iliuzijų ir prisipažinkite, kad geriau būti vienai, nei su bet kuo kankintis nelaimingoje santuokoje.
Kai išmoksite gyventi taikoje su savimi, mylėti save ir gyvenimą, kai nerizikuosite juo dėl abejotinų santykių, laimė priklausys nuo jūsų.