Kaip teisingai atlikti kasdienius grožio ritualus

Moteris tepa veido kremą / Vida Press nuotr.
Moteris tepa veido kremą / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Nors atrodo, kad kasdienius grožio ritualus taip įpratote atlikti, jog nėra, ko ir mokyti, gali būti, kad ne viską atliekate teisingai. Kas atrodo paprasta, ir yra paprasta, tik reikia žinoti, kaip tai daryti: purkšti kvepalus, tepti veido ar paakių kremus, dezodorantą, plaukų vašką ir kt.

Odos priežiūros produktai

Padėkime nuo to, ar mokate teisingai padengti veidą pagrindiniais odos priežiūros produktais? Veido kremas, apsauginė priemonė nuo saulės ar paakių kremas skirti apsaugoti odą nuo priešlaikinio senėjimo ir UVA bei UVB spindulių, kurie mus pasiekia net ir apsiniaukusią dieną. Kad oda nepradėtų per greitai senti ir būtų skaisti ir lygi, reikia tinkamai tepti šias priemones.

Išspauskite nedidelį veido arba apsauginio saulės kremo kiekį ant smiliaus. Jei yra mentelė – paimkite šiek tiek kremo mentele ir užtepkite ant piršto. Galite paskirstyti kremą ant kelių pirštų galiukų ir sukamaisiais švelniais judesiais įmasažuokite kremą iš apačios į viršų, o ant skruostų – įstrižai. Ant kaklo tepkite kremą taip pat – iš apačios į viršų. Tik po nosimi tepkite kremą žemyn – lūpų link.

Paakių kremą reikia paskirstyti ant skruostikaulio po akimi – užtepti ant kaulo kelis taškelius ir lengvai juos įtapšnoti. Kryptis – nuo nosies išorės link. Paakių oda itin plona ir jautri, dėl to netrinkite ir netempkite odos. Netepkite po pat akimis, nes kremo gali patekti į akis ir jas sualergizuoti.

Akys
Akys / Fotolia nuotr.

Kvepalai

Kvepalai sukurti taip, kad juos įsisavintų mūsų kūno oda. Juos reikia purkšti tik ant jos.

Kepalų sudėtinė dalis yra aliejai. Kvepalai sukurti taip, kad juos įsisavintų mūsų kūno oda. Susimaišius su natūraliais odos aliejais, išgaunamas unikalus kvapas, dėl to tie patys kvepalai ant kiekvieno žmogaus kvepia skirtingai. Dėl tos pačios priežasties kvepalus reikia purkšti ar tepti tik ant kūno odos. Ne ant drabužių ar, juo labiau, ne ant papuošalų (dažna klaida, galinti sugadinti metalinį papuošalą, – purkšti kvepalus ant riešo ir krūtinės, kai rankas esate papuošusios apyrankėmis, o kaklą – pakabučiais ar vėriniais).

Geriausia kvepalus purkšti ant odos lopinėlio, esančio tarp kaklo ir krūtinės. Taip pat – ant riešo ir šalia ausies. Jei kvepalų užsipurškė tiek, kad pradėjo bėgti žemyn, įtapšnokite juos į papurkštą vietą.

Moterys dažnai mėgsta papurkšti kvepalų ore ir tuomet „įeiti“ į tą dulksną. Tačiau tai tinka tuo atveju, jei esate neapsirengusios, antraip kvepalai pateks tik ant drabužių.

Svarbu ir nepadauginti kvepalų – per daug pripurškus stipresnių kvepalų, jums gal ir nesijaus, bet aplinkiniams tai gali sudirginti nosies gleivinę arba paskausti galvą. Juk norite, kad nuo jūsų ne bėgtų, o norėtų prieiti arčiau.

Akys
Akys / Fotolia nuotr.

Dezodorantas ir antiperspirantas

Štai čia svarbu ne tik kaip, bet ir kada įtrinate į pažastis antiperspirantą ar pasipurškiate dezodorantu. Tikrai geras dezodorantas ar antiperspirantas turi veikti mažiausiai parą. Jei atradote sau veiksmingą priemonę nuo prakaitavimo ar blogo kvapo, tepkite ją vakare, nusiprausios po dušu ir nusausinusios kūną. Priemonei įsigerti ir pradėti veikti reikia laiko, tad geriausia, kad ji įsigertų per naktį. Tuomet ryte, nors ir apsiprausite, veikliosios medžiagos bus įsigėrusios ir jos veiks visą dieną.

Akys
Akys / Fotolia nuotr.

Plaukų vaškas

Plaukų vaškas yra lipnus ir riebus, todėl geriausia juo formuoti drėgnus plaukus. Drėgni plaukai greičiau sugers priemonę. Paimkite žirnio dydžio plaukų vaško kiekį rodomuoju pirštu ir patrinkite tarp delnų – vaškas sušils ir aptirps. Įmasažuokite vašką į plaukus, lieskite juos pirštais ir formuokite trokštamą šukuoseną. Tuomet leiskite plaukams natūraliai išdžiūti arba išdžiovinkite vėsesne džiovintuvo srove.

Turėkite omenyje, kad jei vašku tepsite plaukus prie pat šaknų, jie labai greitai susiriebaluos.

Akys
Akys / Fotolia nuotr.

Makiažo pagrindas

Makiažo pagrindą reikia tepti tik tuomet, kai drėkinamoji priemonė įsigeria į veidą.

Makiažo pagrindą reikia tepti tik tuomet, kai drėkinamoji priemonė įsigeria į veidą. Taigi reikia palaukti apie penkias minutes. Tuomet pudra tepsis tolygiau.

Makiažą tepkite, kaip jums patogiau, – pirštais, kempinėle arba šepetėliu. Pirštais tepti geriau, nes jais sklinda šiluma ir gerai paskirstoma priemonė, o kempinėlė ir šepetėlis sugeria dalį priemonės ir yra tinkami dėl to, kad su jais neužtepsite per daug pudros. Tepkite panašiomis kryptimis, kaip veido kremą. Tolygiai įmasažuokite skystos ar kreminės pudros į kiekvieną odos lopinėlį, neužmiršdami ir kaklo zonos, smilkinių ir ausų.

Akys
Akys / Fotolia nuotr.