„Kalush Orchestra“ nesutiko pasirodyti su rusų didžėja: organizatoriai piktinasi – tai scenos valymas

„Kalush Orchestra“ / Vida Press nuotr.
„Kalush Orchestra“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-08-12 21:33
AA

Šių metų „Eurovizijos“ konkurso nugalėtojai ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ atsisakė vykti į Juodkalnijoje vyksiantį „Sea Dance“ festivalį. Tokio sprendimo priežastis – rusų kilmės didžėja Nina Kraviz, kurios pasirodymas taip pat buvo įtrauktas į festivalio programą.

Anot grupės „Kalush Orchestra“ solisto Oleho Psiuko, iš pradžių Rusijos didžėjos Ninos Kraviz festivalio „Sea Dance“ programoje nebuvo, todėl grupė ir priėmė pasiūlymą koncertuoti renginyje.

Tačiau kai čia netikėtai atsirado N.Kraviz pavardė, ukrainiečiai organizatorių pareikalavo išbraukti didžėją iš festivalio dalyvių sąrašo, rašo unian.net.

„Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.

Patys „Sea Dance“ rengėjai grupės prašymą pavadino „scenos valymu“. Jų nuomone, Ninos pašalinimas iš programos tik dėl jos tautybės būtų diskriminacija.

Rugpjūčio 26-28 dienomis Juodkalnijoje vyksiančio festivalio organizatoriai taip pat pabrėžė, kad smerkia Rusijos karą prieš Ukrainą.

„Sea Dance“ šventė užjaučia visas karo aukas ir smerkia Rusijos invaziją bei kančias, vykstančias Ukrainoje ar bet kurioje kitoje pasaulio vietoje. Tačiau atlikėjo pasirodymo atšaukimas vien dėl tautybės, rasės ar religijos prieštarauja vertybėms, kurioms atstovauja „Sea Dance“, – teigiama festivalio atstovų pranešime.

„Kalush Orchestra“ / Scanpix nuotr.

Renginio organizatoriai pridūrė, kad bendras grupės „Kalush Orchestra“ ir Ninos Kravitz pasirodymas scenoje būtų galimybė pasiųsti stiprią žinią pasauliui.

Tiesa, unian.net pažymi, kad rusų kilmės diskžokėja Nina Kraviz konkrečiai nėra pasmerkusi Rusijos sukelto karo Ukrainoje, tik pareiškė, kad meldžiasi už taiką.