Kam išleidžiame daugiausiai vasarą?

Moteris vasarą. / Atstovų nuotr.
Moteris vasarą. / Atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-07-03 10:41
AA

Ne paslaptis, kad vasarą, kaip ir priklauso, leidžiame sau atsipalaiduoti: keliaujame atostogų, išbandome naujus dalykus, ieškome nuotykių, o visa tai neretai pareikalauja nemažos pinigų sumos. Aišku, mėgaujantis šiais dalykais plonėjančios piniginės dažniausiai net nepajaučiame, tačiau būtų pravartu žinoti, kur išleidžiame daugiau, kur mažiau, ir kaip sąmoningai valdyti lėšas. Pateikiame tris veiklas, kurioms vasarą išleidžiama daugiausia pinigų: pasitikrinkite, galbūt tai per daug pažįstami užsiėmimai!

Kelionės svetur

Kone dažniausias užsiėmimas vasaros atostogų metu – skrydžiai svetur mėgautis saulės spinduliais. Tiesa, dažniausiai visų atostogų kainos didžiausią procentą užima patys lėktuvo bilietai, o apgyvendinimas, maistas ir visa kita – daug mažiau.

Žinoma, viskas priklauso ir nuo jūsų kelionės tikslo bei skrydžio pobūdžio – jei keliaujate į kitą žemyną, o dar ir su persėdimu, tikėtina, kad kaina ženkliai išaugs. Būtent dėl to siūlome skirti daugiau laiko pigesnių ir patogesnių bilietų medžioklei – šiandien internete galima rasti daugybę patarimų kaip ir kur „susimedžioti“ kuo mažesnės kainos bilietus ir patogesnes skrydžių trajektorijas.

Nepasivarginkite ir pasidomėkite, kaip kinta kainos pasirinkus skirtingus tos pačios šalies oro uostus – galbūt galite atskristi į vieną ir likusią kelionės dalį važiuoti traukiniu arba autobusu.

Maisto furgonėliai ir restoranai

Tikrai taip! Galbūt net nepastebime, tačiau nemažą dalį pinigų išleidžiame tiesiog gatvės ir restoranų maistui. Atšilus orams vis daugiau laiko praleidžiame lauke, o praalkus skubėti namo dar nesinori, tad keliaujame į artimiausią kavinukę ar restoraną, o kartais susigundome ir netoliese stovinčiu spalvingu maisto furgonėliu.

Pastaruosiuose neretai galime išvysti ir tam tikros egzotikos, kurios galbūt net nesame ragavę arba seniai svajojome išbandyti, tad atsispirti tokiems skanėstams gali būti išties sunku.

Jei pastebėjote, kad gana dažnai užkandžiaujate ir norėtumėte sutaupyti, nepasivarginkite ir pasiruoškite skanų sumuštinį ar ką nors įmantresnio namuose ir neškitės su savimi – taip ne tik nealinsite piniginės, bet ir padirbėsite ties savo kulinariniais gebėjimais ir netgi vaizduote.

Renginiai ir festivaliai

Galiausiai, vasarą gausu įvairiausių renginių ir festivalių: prie jūros, miestuose, gamtose ir net mažuose miesteliuose. Belieka išsirinkti artimiausią širdžiai temą ir nusipirkti bilietą.

Tiesa, pastarieji dažnai nemažai kainuoja, ypač jei perkama vos kelios dienos prieš renginį. Spontaniškumas nuo vasaros neatsiejamas, tad tokie greiti ir ne visada apgalvoti sprendimai nutinka daug dažniau nei galėtumėte pagalvoti.

Kartais toks pabrangimas net padvigubina kainą, tad piniginė gali kaip reikiant paplonėti. Ką jau kalbėti apie renginius, kurie vyksta užsienyje: galbūt tai jūsų mėgstamiausio atlikėjo koncertas arba klausomiausio muzikos žanro festivalis, kurio nė už ką negalite praleisti.

Visi šie užsiėmimai, nors ir išleidžiame jiems daugiau, yra tarsi vasaros sinonimai – jie leidžia pilnai atsipalaiduoti ir pasimėgauti užsitarnautu laisvu laiku.

Kad šio poilsio nesugadintų ir neribotų finansiniai niuansai, patariame pamąstyti apie vartojimo paskolą – nustačius planuojamą paskolos sumą ir terminą matysite apytikslę mėnesinę įmoką ir palūkanas, tad atrasti tinkamiausią variantą bus paprasta. Mėgaukitės vasara nesuvaržytai ir sąmoningai valdykite savo lėšas!