Karalienė Elizabeth II užbaigė savo istorinę šventę: mažylis princas Louisas vėl pavergė širdis

Elizabeth II Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmių akimirkos / Scanpix nuotr.
Elizabeth II Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmių akimirkos / Scanpix nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
2022-06-06 07:57
AA

Jungtinė Karalystės karalienė Elizabeth II sekmadienį, baigiantis keturias dienas trukusioms istorinio Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmėms, pasirodė Bakingemo rūmų balkone ir sulaukė apačioje susirinkusių gausybės žmonių sveikinimų šūksnių.

Šalia tiesioginių sosto įpėdinių – princų Charleso, Williamo ir George'o – tai buvo pirmasis 96 metų monarchės viešas pasirodymas nuo ketvirtadienio, po to, kai jai kilo „tam tikrų nepatogumų“.

Naudodamasi lazdele ir vilkėdama žalią aprangą su baltomis pirštinėmis, ji stovėjo balkone giedant nacionalinį himną „Dieve, saugok karalienę“, prieš tai ir po to mojavo miniai, o apačioje esantys žmonės ją nuolat sveikino.

Elizabeth II Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmių akimirka / Scanpix nuotr.

Pirmąją platininio jubiliejaus minėjimo dieną, ketvirtadienį, karalienė dukart pasirodė Bakingamo rūmų balkone, tačiau, pasak rūmų, jai tai sukėlė „tam tikrų nepatogumų“, nes monarchei sunku vaikščioti ir stovėti.

Penktadienį ji nedalyvavo bažnyčioje vykusiose padėkos apeigose ir vos ketvirtą kartą nuo 1952 metų praleido Epsomo žirgų lenktynes.

Vos prasidėjus šeštadienio vakaro koncertui, karalienė netikėtai pasirodė iš anksto įrašytame komiškame filmuke, kuriame ji nufilmuota gerianti arbatą su britų vaikų numylėtiniu knygų ir filmų personažu meškiuku Padingtonu.

Elizabeth II Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmių akimirka / Scanpix nuotr.

Ji taip pat praleido šeštadienio vakarą vykusį įspūdingą „vakarėlį rūmuose“, per kurį pasirodė tokios pasaulio įžymybės kaip Diana Ross, Andrea Bocelli ir Rodas Stewartas, o princas Charlesas pasakė nuoširdžią kalbą savo motinai pagerbti.

Jos viešas pasirodymas sekmadienį įvyko praėjus kelioms akimirkoms po to, kai britų dainininkas ir dainų autorius Edas Sheeranas užbaigė visą dieną Londono centre vykusį pasirodymą ir keturias dienas trukusias karališkąsias iškilmes, atlikdamas savo 2017-ųjų hitą „Perfect“.

Elizabeth II Platininio viešpatavimo jubiliejaus iškilmių pabaiga (52 nuotr.)
+46
Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės (53 nuotr.)
+47