Karolis Akulavičius – apie šeimą, gyvenimo koncertą su Donatais ir ašaras repeticijose

Karolis Akulavičius su šeima, Donatu Balvočiumi ir Donatu Čižausku / GreLinda Photography ir asmeninio albumo nuotr.
Karolis Akulavičius su šeima, Donatu Balvočiumi ir Donatu Čižausku / GreLinda Photography ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-04-01 12:08
AA

„Nedarysim laidotuvių, darysim gerą tūsą, taip kaip ir Donatas mokėjo“, – šypteli Karolis Akulavičius, besiruošiantis Donato Čižausko atminimo koncertui „Žalgirio“ arenoje. Šešis metus grupei „Du Donatai“ atsidavęs Karolis po skaudžios scenos partnerio netekties sako kiek „susirinkęs save“, tačiau išlieka atviras – dainuojant anapilin iškeliavusio bičiulio rašytus kūrinius vis dar kaupiasi ašaros.

Likus kelioms dienoms iki Donato Čižausko atminimo koncerto, Karolis Akulavičius sutiko pasikalbėti su portalu Žmonės.lt ir papasakoti apie vieną svarbiausių gyvenimo pasirodymų bei naują etapą po skaudžios scenos bičiulio netekties.

„Savaitė prieš koncertą buvo išties įtempta. Malšinom jaudulį repeticijomis, visgi šis pasirodymas – didžiulė atsakomybė...“ – pokalbį pradėjo koncertui „Žalgirio“ arenoje besiruošiantis K.Akulavičius.

Kalbėdamas apie pasiruošimą koncertui, Karolis pastebėjo, kad tai suvienijo visus Donatą Čižauską mylėjusius žmones. Scenoje jo dainas atliks atsinaujinusi grupė „2 Karolis ir Donatas“ su Donatu Balvočiumi priešakyje, Inga Valinskienė, Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis, Marijonas Mikutavičius, Vaidas Baumila, „Žemaitukai“, Renata ir Deivis Norvilai, Irūna ir Marius Jampolskis, Česlovas Gabalis, Dainotas Varnas, Liepa Norkevičienė, „Patruliai“ bei kiti.

„Susitikdami prieš repeticijas visi apsikabinome ir pasidžiaugėme muzika bei kaip Donato dainos skamba kitų balsais. Žinome, kad visa tai darome dėl bendro tikslo – vardan Donato atminimo“, – savo mintimis dalijosi Karolis.

Karolis Akulavičius, Donatas Balvočius ir grupė „Žemaitukai“ / Socialinių tinklų nuotr.

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt atlikėjas atviravo, kad sunkiausią akimirką po scenos bičiulio mirties labiausiai jam stiprybės suteikė ne tik kolegos, bet ir šeima.

Karolis neslėpė, kad buvo etapas, kai svarstė apie grupės veiklos nutraukimą visiems laikams. „Buvo išties sunku – viskas staiga nutrūko... Galvoje milijonas minčių, kurias sunku sudėlioti į vietas. Svarsčiau, ar dar išvis dainuoti Donato parašytas dainas, ar viską nutraukti. Ir visgi nusprendžiau nesustoti sulaukęs ypatingo savo šeimos palaikymo. Tokiomis akimirkomis vieniems padeda psichologai, knygos ar kas kitą, o mano didžiausia stiprybė – žmona ir vaikai“.

Sulaukęs ir grupės gerbėjų laiškų bei palaikymo, Karolis nusprendė – Donato muzika turi skambėti toliau. Galiausiai viskas susidėliojo taip, kad atlikėjas neliko vienas ir prie jo prisijungė buvęs grupės „Du Donatai“ narys Donatas Balvočius.

Karolis Akulavičius su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Karolis pasakojo, kad Donato įtikinėti vėl prisijungti prie grupės nereikėjo – jis pats parodė iniciatyvą.

„Donatas su manimi susisiekė ir pats pasakė, kad nori tęsti veiklą bei nešti Donato Čižausko muzikinę žinutę. Svarstė, kad labiausiai tam tinka. Tą patį sakė ir gerbėjai, tad geresnio varianto ir partnerio šalia savęs net negalėjau įsivaizduoti“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Karolis.

„Donatą žinau dar nuo vaikystės, jis gyveno netoli nuo Akmenės, ne kartą teko susitikti ir muzikiniuose projektuose. Labai džiaugiuosi, kad dabar esame komandoje, nes Donatas – nuostabus žmogus. Vienas kitą palaikom, motyvuojam. Manau, tai bus labai gražus grupės tęsinys, o dėl to jau stengiamės dabar – ruošiame naujas dainas, kurios tikrai nebus kitokio braižo nei buvo iki šiol“.

Karolis Akulavičius ir Donatas Balvočius / GreLinda Photography nuotr.

Karolis pridūrė, kad Donatui Balvočiui prisijungus prie grupės, ne tik jis, bet ir aplinkiniai pastebėjo naujo scenos partnerio panašumą su Donatu Čižausku. Atlikėjas papasakojo ir apie vieną nutikimą.

„Kartą sustojome degalinėje ir mus užkalbino darbuotoja. Ji pasitikslino, ar čia naujasis scenos partneris ir tada pripažino, kad pamačius Donatą Balvočių jai per kūną nuėjo šiurpiai – jis jai labai priminė amžiną atilsį Donatą Čižauską. Ir išties jie turi panašumų – tiek išvaizda, tiek vokalo ir balso prasme, ypatingai kai Donatas pradeda kalbėti žemaitiškai“, – tikino pašnekovas.

Praėjus beveik trims mėnesiams po Donato Čižausko mirties, Karolis pasakojo kiek atsigavęs, tačiau neslėpė, kad vis dar tenka išgyventi jautrius momentus.

„Mintys apie netektį vis dar aplanko ir aplankys. Nevaidinsiu vyro ir būsiu atviras – tikrai tenka nubraukti ašarą, ypatingai repetuojant ir dainuojant mūsų dainas. Juk tai šeši metai koja kojon toje pačioje mašinoje, scenoje, kartais net ir lovoje... Daug gražių sentimentų, kurie neretai sugrįžta. Žinoma, dabar jaučiuosi save labiau surinkęs ir stengiuosi galvoti apie rytojų“, – atviravo atlikėjas.

Donatas Čižauskas ir Karolis Akulavičius / Viktorijos Gajauskaitės nuotr.

Karolis pridūrė dažnai pagalvojantis ir apie Donato šeimą, su kuria iki šiol palaiko ryšius. „Per šventes planuojame aplankyti Donato dukrą Atėnę, pabendrauti su žmona. Dažnai apie jas pagalvoju ir suprantu, kad tikrai nelengva visai šeimai“.

Baigdamas pokalbį Karolis dar kartą prisiminė netikėtai iš gyvenimo pasitraukusį Donatą ir prabilo apie tai, kaip svarbu kalbėtis apie savo jausmus.

„Mano žmona yra ir mano geriausia draugė, tad su ja visada kalbuosi ir kai man blogai netyliu. Suprantu, kad ne visiems lengva išsikalbėti, tačiau tai yra pagrindinis raktas išsivaduoti ir blogų minčių. Todėl pabaigai norėčiau visiems pasakyti: chebra, nebijokit kalbėti!“, – svarbiu palinkėjimu pokalbį su portalu Žmonės.lt baigė Karolis Akulavičius.

Fotogalerija:

Karolis Akulavičius su šeima (11 nuotr.)
+5