Katė neranda vietos: gudrybės, kurios padės smarkuolei išsikrauti, o jūsų vazonai liks savo vietose

Katė / Shutterstock nuotr.
Katė / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-09-13 10:28
AA

Ne veltui sakoma, kad naminiai gyvūnai – tarsi šeimos nariai, nes besąlygiška jų meilė paperka, tačiau kartais „mylimukai“ bando ir kantrybės ribas: pavyzdžiui, nuobodžiaujančios katės namuose gali kaip reikiant pridaryti žalos. Iš tiesų nuraminti smarkuolę gali būti visai paprasta – tereikia pasirūpinti, kad namuose jai netrūktų veiklos. Užsukę į „Iki“ parduotuves visada rasite platų gyvūnų prekių asortimentą, negana to – ir dažnai taikomas nuolaidas, tad tikrai bus pigiau nusipirkti keletą žaislų negu naujas užuolaidas ar sofą.

Katės, laikomos tik patalpose, gyvena vidutiniškai du kartus ilgiau nei katės, laikomos patalpose ir lauke, ir tris kartus ilgiau nei katės, gyvenančios lauke.

Vis dėlto, laikant katę namuose, kyla elgesio rizika. Pagrindinė problema – nuobodulys, dėl kurio gali kilti įvairių problemų, pavyzdžiui, netinkamas šlapinimasis, draskymasis, agresija, depresija, mieguistumas, nuolatinis miaukimas, padidėjęs arba sumažėjęs apetitas ir pernelyg ilgas miegas, destruktyvus elgesys su kitais naminiais gyvūnais ar net vaikais.

Katė / Shutterstock nuotr.

Apžvelkite savo namų aplinką. Ar ji draugiška katėms? Ar yra daug daiktų, su kuriais katė gali žaisti ir kuriuos gali stebėti? Apsvarstykite, kokie dalykai patinka katėms ir įvertinkite, ar namuose jų yra pakankamai.

„Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse visada rasite platų gyvūnų ėdalo, būtinųjų daiktų bei žaislų asortimentą, be to, šiai prekių kategorijai reguliariai vykdomos akcijos, taigi augintinio priežiūrai ir žaidimams skirtų prekių galima įsigyti gerokai pigiau. Norintys sutaupyti nuolaidų metu tiek gyvūnų maisto, tiek kitų augintinių priežiūros prekių nusiperka daugiau, juk, tarkime, žaislų nebūtina atiduoti visų iškart – galima dalį paslėpti ir pradžiuginti augintinį ypač nuobodžiu metu, tarkime, kai visą dieną nebūsite namuose ar panašiose situacijose“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Visą šią savaitę „Iki“ parduotuvėse vyksta išskirtinai patraukli akcija „Augintinių fiesta“, kurios metu perpus pigiau galima įsigyti įvairių rūšių užkandžių, konservuoto ėdalo, žaislų ir aksesuarų. Net iki 50 proc. nuolaidos galioja ne tik fizinėse, bet ir elektroninėje „Iki“ parduotuvėje, tad augintinių šeimininkams tai – itin puiki proga apsirūpinti reikalingomis prekėmis ypatingai geromis kainomis.

IKI parduotuvė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Mano katė griauna namus...

Svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, kad katė išvengtų nuobodulio, yra užtikrinti, kad namų aplinka būtų stimuliuojanti, kurioje nestigtų veiklos – langai, pro kuriuos galima žiūrėti, daiktai, kuriuos galima stebėti, vietos, kur galima laipioti, ir saugūs žaislai, su kuriais galima žaisti.

Laipiojimo stulpai, draskyklės, kačių žolė, languose esančios pakylos, lovos prie langų, paukščių vaizdas – tai puikūs būdai praturtinti katės gyvenimą ir išvengti nuobodulio

Keletas patarimų, kaip išvengti kačių nuobodulio:

Suteikite galimybę prieiti prie lango. Sukurkite savo katei jaukią vietelę prie lango. Svarbu, kad katė turėtų galimybę stebėti, kas vyksta lauke, tad išeidami iš namų neužtraukite žaliuzių. Taip pat prekyboje yra parduodamų „langų gultų“, kurie tvirtinami prie lango rėmo. Kita galimybė – prie lango pastatyta kačių laipynė, iš kurios galima matyti lauką.

Suteikite joms stebėjimo objektą. Apsvarstykite galimybę sukurti katę stimuliuojantį vaizdą, pavyzdžiui, paukščių lesyklėlė, padėta prie lango – jeigu joje lankysis paukščiai, katei nieko nebus įdomiau, kaip juos stebėti, planuoti „medžioklę“ ir, iš esmės, – tiesiog išlaikyti aktyvų dėmesį.

Katė / Shutterstock nuotr.

Įsigykite draskyklę. Katės naudoja kačių draskyklę dėl kelių priežasčių. Viena iš jų, puikiai žinoma, dėl nagų, tačiau yra ir kita priežastis – žymėti teritoriją ne tik vizualiai, bet ir mažomis kvapo liaukomis, esančiomis letenų apačioje, todėl net ir katės be nagų naudoja draskyklę. Tai instinktyvus elgesys, kurio katės niekada nepraranda ir visada mėgaujasi.

Sukurkite katei prieglobstį. Katėms patinka vietos, kuriose jos jaučiasi saugios. Tokie „prieglobsčiai“ dažnai įrengiami aukštai, pavyzdžiui, ant komodos ar spintos, kur katė gali įvertinti aplinką iš aukščiau, įsitikinti, ar nėra „pavojų“, kaip ir gamtoje, ir tuo pat metu būti gana gerai pasislėpusi. Tam puikiai tiks nedidelis gultas su stogeliu ar tiesiog paprasčiausia dėžė. Tokie slėpynių žaidimai katę privers ilgesnį laiką būdrauti, domėtis aplinka.

Katė / Shutterstock nuotr.

Raskite tinkamų žaislų. Ne kiekviena katė mėgsta tuos pačius žaislus. Įsitikinkite, kad žinote, ką mėgsta būtent jūsų katė. Jei nesate tikri, kokie žaislai suvilios jūsų katę, nusipirkite įvairių ir stebėkite, kas jai labiausiai patinka.

Reguliariai keiskite žaislus. Katėms po kurio laiko nusibosta tie patys žaislai. Turėkite atsargų, kad galėtumėte juos kaitalioti, laikinai paslėpdami, o paskui vėl grąžindami. „Iki“ parduotuvėse rasite gausią pasiūlą kačių žaislų – įvairiausių pintų virvelių, kamuoliukų, minkštų pelyčių, žaislų su plunksnomis ir kitų įdomybių, kurios leis smarkuolei išsikrauti.

Suplanuokite žaidimų laiką. Du kartus per dieną skirkite laiko pažaisti su savo kate. Leiskite joms gaudyti kamuoliuką, lazerinę rodyklę ar plunksnų skraidyklę. Skirkite bent 10 minučių per dieną žaidimams su kate, net jei tai būtų tada, kai žiūrite televizorių. Išsitraukite lazerinę rodyklę ar plunksninį skraidytuvą arba tiesiog mėtykite kamuoliuką po grindis, kad paskatintumėte savo katę judėti.

Įsigykite kačių žolės vazonėlį. Dauguma kačių mėgsta šias žoles pakramtyti, uostinėti, liesti letenomis. Tai gali tapti puikiu kasdieniu katės ritualu.

Nuobodžiaujančios katės gali daugiau miegoti arba turėti elgesio problemų. Pasirūpinkite, kad jūsų katė būtų laiminga! O laimės jai be išvardintų dalykų gali suteikti ir kokybiškas ėdalas: šią savaitę „Iki“ taikomos itin didelės nuolaidos tokiems populiariems prekių ženklams kaip „Gourmet“, „One“, „Perfect Fit“, „Whiskas“ ir kt. Verta išbandyti įvairių rūšių – gal atrasite naują murklės favoritą.

IKI parduotuvė / Lukas Balandis / BNS nuotr.