Priešpiečių dėžutė vaikui per 5 minutes: triukai, kurie palengvins kasdienybę neišlaidaujant

Priešpiečių dėžutė  / Shutterstock nuotr.
Priešpiečių dėžutė / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-09-04 10:28
AA

Rugsėjo 1-oji – graži šventė, kuriai praėjus šeimas išsyk įsuka mokslai bei darbai, tenka vėl prisitaikyti prie spartesnio tempo, griežtesnės dienotvarkės. Tad tėvai, besirūpinantys, ką maistingo įdėti mokinukams į priešpiečių dėžutes, neturi laiko kurti sudėtingų kulinarinių šedevrų. Dažnas norėtų, jog priešpiečių, kuriuos atžala mielai krimstų, dėžutę, pavyktų sudėti per kelias minutes, be to, tai nereikalautų papildomų didelių išlaidų iš šeimos biudžeto. Pasirodo, tai įmanoma, o prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse rasite daugybę nebrangių pasirinkimų.

Mokykloje mažieji mokinukai aktyviai dirba – reikia energijos ir kūnui, ir smegenims. Ir net jei vaikas noriai suvalgė pusryčius, iki pietų jis praalks, tad priešpiečių dėžutė tikrai pravers. Tėvams belieka kartu su vaiku aptarti, kas iš sveikų ir maistingų užkandžių variantų jam labiausiai patiktų.

Galima įvesti tradiciją prieš didesnį apsipirkimą kartu su vaiku sudaryti sąrašą, pažymint, kurie pirkiniai pravers formuojant priešpiečių dėžutę – taip ne tik nepripirksite dalykų, kurių vaikas galbūt nevalgytų, bet ir matysite numanomas išlaidas: išvengsite neapgalvotų pirkinių ir numatytą biudžetą išleisite tikslingai.

„Produktų, kurie puikiai tiks vaikų priešpiečių dėžutėms, „Iki“ lentynose šeimos ras apsčiai – kiekvieną savaitę parduotuvėse atsinaujina gausybė skirtingų akcijų ir puikių pasiūlymų, taip pat taikomi specialūs savaitgalio pasiūlymai, TOP akcijos bei nuolaidos produktams sveikesniam gyvenimui. Be to, nuolat siūlome „Iki“ prekių ženklų prekių itin patraukliomis kainomis, tad galimybių susiplanuoti išlaidas sumaniai – apstu“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

IKI parduotuvė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Pateikiame keletą idėjų ir patarimų, į kokius produktus atkreipti dėmesį, kad priešpiečių dėžutę suformuotumėte per daug negaišdami bei neišleisdami neplanuotai daug pinigų.

Išnaudokite sezonus: daržovių ir vaisių lazdelių miksas. Ruduo dovanoja visą glėbį įvairių gėrybių, tad būtina išnaudoti šį laiką: į „Iki“ parduotuves gausiai atkeliauja lietuviškas derlius, o kainos maloniai stebina. Tiesa, priešpiečiams dėkite tokias daržoves ir vaisius, kokių vaikas jau yra ragavęs, taip pat nedėkite itin sultingų gėrybių, o parinktąsias supjaustykite ryte – ilgai netruksite.

Pietų dėžutei tiks šie vaisiai ir daržovės: morkos, salierų stiebai (su sąlyga, kad vaikas juos mėgsta!), agurkai, obuoliai, prinokusios, bet standžios kriaušės. Jei priešpiečių dėžutė turi porą skyrelių, priešpiečių „desertu“ gali tapti sauja šilauogių, ketvirčiais supjaustytas persikas ar besėklės vynuogės.

IKI parduotuvė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Nebrangūs ir mėgstami: nedidukai, nesaldūs kepiniai, trapučiai. Mažiems pirštukams smagu iš pietų dėžutės traukti nedidukus, lengvai sukramtomus kepinukus, trapučius. Tik svarbu, kad jie būtų nesaldūs.

„Iki“ parduotuvėse rasite visą tokių gaminių spektrą už palankią kainą – duonos lazdelių, nesaldžių krekerių, mažų riestainėlių, taip pat iš įvairių grūdinių kultūrų pagamintų, neretai dar ir daržovėmis praturtintų trapukų. Labai patogus variantas – vienu kartu nusipirkti 3-4 skirtingas pakuotes ir kaskart maišyti juos tarpusavyje. Tokio rinkinuko užteks ilgam.

IKI parduotuvė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Itin maistingi ir skanūs: džiovinti vaisiai, vaisių juostelės. Džiovinti vaisiai – tai lyg natūralūs gamtos „saldainiai“. Tik šie „saldainiai“ ne tik skanūs, bet ir maistingi, kupini įvairių naudingų medžiagų, tarp kurių ir vertingieji angliavandeniai, suteikiantys taip vaikams reikalingos energijos. Užkandžių dėžutei galite rinktis įvairias razinas, datules, džiovintas figas, o kur dar visas vaisių juostelių ir rutuliukų spektras.

„Mūsų parduotuvėse pirkėjai visada ras ir sveriamų, ir supakuotų džiovintų gėrybių. Asortimentą nuolat plečiame, pasiūlome naujovių. Štai džiovintų gėrybių lentynas papildę džiovinti mangai, duonmedžio vaisiai netruko sulaukti dėmesio, o taikant akcijas būna tiesiog išgraibstomi“, – sako V.Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Itin greita ir trašku: javainių batonėliai. Granolos, javainių batonėlių, turint laiko galima pasigaminti ir namuose, tiesa, reikės nemažai produktų. Tačiau jei skubate, „Iki“ parduotuvėse dairykitės lentynų, į kurias sugulė javainių batonėliai – daug jų gamina ne tik užsienio šalių, bet ir vietiniai gamintojai. Rasite tokių batonėlių, kurie atsieis ir vos keliasdešimt centų, o vaikas ir pasimėgaus skoniu, ir gaus energijos.

Panaudokite likučus: naminiai čirviniai blynai. Kad ir kokios skubančios būtų darbo dienos, kiekviena šeima valgo vakarienę, lėtesnius ar greitesnius pusryčius. Tikrai išlošite, jei kartais šį tą paliksite „atsargai“ ir pasiūlysite vaikui priešpiečiams. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog čirvinių blynų tešlą galite užmaišyti iš vakaro, subrinkinti ją per naktį šaldytuve? Ryte beliks iškepti blynų pusryčiams bei keletą širdelių įdėti vaikui į priešpiečių dėžutę. Čirviniams blynams tereikia itin paprastų ingredientų, o iš priešpiečių dėžutės jie bus traukiami su džiaugsmu!

IKI parduotuvėje – gausus prekių už patrauklią kainą pasirinkimas (63 nuotr.)
+57