„Kaukių“ užkulisiai: lūžusi koja, dėl uždaro kostiumo supanikavęs dalyvis ir melas šeimai

„Kaukių“ režisierė Gintarė Nemanytė-Lungienė ir Ruslana / Svetlanos Bolnienės nuotr.
„Kaukių“ režisierė Gintarė Nemanytė-Lungienė ir Ruslana / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-10 13:41
AA

Šį sekmadienį paaiškės visos šou „Kaukės“ paslaptys. Televizijos žiūrovų laukia išskirtinis trečiojo „Kaukių“ sezono finalas, kuriame Slibinas, Lėlė ir Burokėlis varžysis dėl šių metų nugalėtojo vardo. Slapčiausio ir labiausiai intriguojančio projekto Lietuvoje režisierė Gintarė Nemanytė-Lungienė sutiko pasidalinti užkulisių detalėmis.

Jau trečiasis „Kaukių“ sezonas. Ar su kiekvienais metais darosi vis lengviau kurti tokį sudėtingą projektą, o gal atvirkščiai?

Šis projektas labai dinamiškas ne tik jį žiūrintiems, bet ir mums, jį kuriantiems. Kasmet išsikeliame uždavinį sukviesti ryškiausias šalies įžymybes – ir ne tik dainuojančias, bet ir tas, kurios yra labai gerai žinomos, tik nežinia, ar dainuoja. Štai čia ir tenka pasukti galvą, kam pavyktų ne tik pasislėpti, bet ir puikiai pasirodyti didžiojoje scenoje.

O sugalvojus, įkalbėti nerti į šią avantiūrą, kurioje reikia ne tik pabandyti dainuoti, bet ir ilgą laiką slėpti net nuo artimiausių žmonių, kur vis pradingsti. Žinoma, kai projektas jau rodomas ir visi apie jį žino, paskambinus lengviau papasakoti, kur kvieti, ne taip kaip prieš pirmą sezoną, kai niekas nežinojo, kas gi tos „Kaukės“.

TV šou „Kaukės“ užkulisiai / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Kas šį sezoną buvo sunkiausia? Su kokiais iššūkiais teko susidurti šiais metais?

Šis sezonas yra ilgesnis, todėl reikėjo pagaminti daugiau kostiumų, išplėsti komandą, įkalbėti daugiau įžymybių. Kuo daugiau žmonių, tuo sudėtingesnė užduotis išsaugoti paslaptį, viską sustyguoti. Taip pat kostiumų kūrėjai ieškojo įdomesnių sprendimų, todėl atsirado ilga Kirmėlė, reikėjo išspręsti, kaip su tokiu kostiumu įeiti į sceną, judėti, matyti ir dar kvėpuoti.

Kamanės ir Begemoto batai buvo su daugiau nei dvidešimties centimetrų platformomis, reikėjo sugalvoti, kaip padaryti, kad žvaigždėms būtų patogu ir saugu judėti scenoje... Televizijos bokštas buvo gaminamas su ilga antena, ji taip pat turėjo tilpti tarp dekoracijų, tapti lanksti, kad nedingtų aukščio įspūdis ir tuo pačiu būtų patogu. Kunigaikščio šarvai irgi buvo nelengvas iššūkis dirigentui Vytautui Lukočiui.

Ar buvo netikėtų situacijų ar nutikimų?

Visada jų būna. Tai kas nors skambina, kad jau susiruošė į filmavimą, bet antra pusė klausia, kur važiuosi ir greit reikia padėt sugalvot, gal net pavėlint repeticijos laiką. Būna, kad dalyvis scenoje taip įsišėlsta, kad nukrenta kostiumo dalis, tuomet reikia greitai sutvarkyti, kad vėl viskas būtų gerai. O, tikriausiai, ryškiausias šio sezono momentas buvo, kai dalyvis apsirengęs kostiumą pajuto, kad jam labai blogai uždaroje erdvėj ir nusirengė.

Sakė, jog negalės žengti į sceną, niekaip. Šakės! Filmavimas vyksta, komisija, žiūrovai, vedėjas laukia, o mes kambarėly sprendžiam, ką daryt. Bet ramus pokalbis padėjo, žmogus nurimo, susikaupė, žengė į sceną ir pasirodė puikiai! Neįvardinsiu, kas tas žmogus, bet dar kartą noriu labai jam padėkoti, kad įveikė savo nerimą!

TV šou „Kaukės“ užkulisiai / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Šiame projekte po kaukėmis pasirodo pačios ryškiausios asmenybės. Ar sunku juos įkalbėti dalyvauti?

Labai įvairiai, vieni žino apie šį projektą, stebėjo praėjusius sezonus, bendravo su jau dalyvavusiais, žino, kaip tai įdomu ir labai nori išbandyti savo jėgas, tad būna ne taip sudėtinga. Sunkiausia su tais, kurie niekada nedainavo. Būna nedrąsu, nejauku. Tada daug kalbamės, ieškom tinkamų kūrinių, darom bandymus. Ir sutinka, dalyvauja, pajunta scenos magiją.

Lietuviai daininga tauta, jei nedainuoja scenoje, visi vis tiek kur nors yra bent paniūniavę mėgstamas dainas. O, pavyzdžiui, paskambinus Vaidui Čeponiui, jis sakė, kad nedainuoja ir niekada nedainuos. Tai didžiausias netikėtumas, matyt, jam pačiam, kad dainavo ir visai pavyko.

TV šou „Kaukės“ užkulisiai / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Kuri projekto dalis yra pati sudėtingiausia?

Sudėtingiausia yra paslapčių saugojimas. Nuo pirmų pasiruošimo minučių naujam sezonui iki pat finalo eteryje visi turi išlaikyti paslaptį, o tai gana ilgas laiko tarpas. Daug kam smalsu, kas gi slepiasi po kaukėmis, todėl bandančių „pagauti“, išklausti, paprovokuoti tikrai pasitaiko. Užtat niekada nei vieno žmogaus nevadiname vardu ar pavarde, tik kaukės pavadinimu.

Taip įprantame ir net po projekto dažnai dar kurį laiką žmogus ir būna Begemotas, Pipiras, Ančiukas ar Fejerverkas. Bandant išsaugoti paslaptį, neretai tenka ir šiek tiek pagudrauti. Štai, pavyzdžiui, Juozukas Petkevičius atvyko į filmavimą, klausiu, kaip atvažiavo. Jis sako, kad dukra atvežė, bet nieko neįtaria, nes jis pasakė, kad važiuoja reklamai filmuotis. Melas nedidelis, o įspūdis, kai atidengus kaukę jį išvydo visa Lietuva – didžiulis!

TV šou „Kaukės“ užkulisiai / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Šiais metais projekte pasirodė Ukrainos žvaigždė Ruslana, ar sunku buvo su ja susitarti?

Labai nustebino, kad Ruslana entuziastingai sureagavo į idėją sudalyvauti „Kaukėse“. Sunkiausia buvo suorganizuoti saugią jos kelionę iš Ukrainos į Lietuvą, kuri truko kelias paras. Ir, likus kelioms savaitėm iki filmavimo... Ruslanai lūžo koja. Ir kai jau galvojom, kad niekas nebepavyks, Ruslana patikino, kad dėl tokios smulkmenos savo planų nekeis.

Taip ir atvyko į Lietuvą su vis dar sugipsuota koja. Pirmame savo pasirodyme ji sėdėjo krėsle, kad kiek įmanoma kojai būtų mažesnė apkrova. Tačiau jau antram pasirodymui pati nusiėmė gipsą ir žengė į sceną. Ji negali kitaip, nori, kad viskas būtų tobula, be jokių trukdžių.

Darbšti, nuoširdi, paprasta, maksimalistė. Patys geriausi įspūdžiai apie Ruslaną!

Kokių ypatingų reikalavimų turėjo Ruslana?

Ruslana turėjo du prašymus – padainuoti bent vieną dainą lietuviškai ir būtinai turėti galimybę padėkoti visiems Lietuvos žmonėms už didžiulę pagalbą ir paramą Ukrainai ir jos žmonėms. Atvykti, dalintis muzika ir pasakyti ačiū. Tokie buvo didžiausi jos norai.

TV šou „Kaukės“ užkulisiai / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Maža to, Ukrainos žvaigždė uždainavo lietuviškai. Kaip išmokėte ją lietuvių kalbos?

Kadangi jau pirmo pokalbio metu Ruslana pasakė, kad labai nori padainuoti lietuviškai, o jos kaukė bus Saulė, nusiuntėme jai dainos „Teka saulė“ įrašą. Kelias savaites jo klausėsi, išsirašė žodžius. Skambindavomės pasikonsultuoti, kaip tarti vieną ar kitą žodį, ji siuntė mums savo įrašus. Atvykus į Lietuvą dar kartą pabandė padainuoti, kelių žodžių tarimas buvo ne visai tikslus, o ji yra visiška perfekcionistė, tad dar repetavom, kol ji pati buvo patenkinta rezultatu.

Šou „Kaukės“ užkulisiai (16 nuotr.)
+10

Ar laukiate projekto finalo? Kas jame bus kitaip nei praėjusiais metais?

Finalas visada vainikuoja projektą. Bus atskleistos visos kaukės, nebeliks paslapčių. Kai kuriems juk teko labai ilgai slėptis ir niekam neišsiduoti, kad tai jis ar ji ta labai mylima ar daugiausiai aptarinėjama kaukė. Šį kartą finale komisija nieko nelems, visi sprendimai atiteks žiūrovams. Ir, žinoma, ugningas Ruslanos pasirodymas, nuotaikingas Vido Bareikio kaukėms skirtų dainų pasirodymas. O svarbiausia žinutė, kad nepavargtume aukoti ir prisidėtume prie Ukrainos pergalės kare. Balsas už mylimą kaukę taps auka, taip kiekvienas norintis galės prisidėti.

Šou „Kaukės“ didysis finalas šį sekmadienį, 19.30 val., tik per LNK.