Stasio Povilaičio šviesa: jo atminimo koncerte glėbiais gėlių apdovanotas kiekvienas atlikėjas

Koncerto “Mūsų legenda – Stasys Povilaitis” akimirkos. Scenoje - Povilas Meškėla, Laima Žemaitytė, Edmundas Kučinskas
Koncerto “Mūsų legenda – Stasys Povilaitis” akimirkos. Scenoje - Povilas Meškėla, Laima Žemaitytė, Edmundas Kučinskas
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Šeštadienį Lietuvos estrados legendos Stasio Povilaičio gerbėjai turėjo gražią progą prisiminti jo dainas - Kauno “Žalgirio” arenoje surengtas iškilmingas koncertas “Mūsų legenda – Stasys Povilaitis”.

Sausio 15 d. dainininkui būtų sukakę 70 metų, tačiau garsiausią visų laiką artistą 2015 m. spalį pasiglemžė liga.

Mintis šventiškai koncertu paminėti S.Povilaičio gimtadienį kilo jo šeimai - žmonai Birutei ir dukrai Agnei.

Šviesaus atminimo artisto jubiliejus sumanytas su su garsiausiomis jo dainomis, bigbendu ir puikiais atlikėjais. Šiltai, jaukiai ir džiaugsmingai. Taip, kaip būtų šventęs pats Stasys, jei tik būtų lemta.

Edmundas Kučinskas, Vitalijus Pauliukas, Simonas Donskovas, Antanas Čapas, Birutė Petrikytė, Laima Žemaitytė, Nijolė Tallat-Kelšaitė – tie artistai, kurie atlieka įsimintinas S.Povilaičio dainas. Taip pat – Rosita Čivilytė, kurią S.Povilaitis labai gerbė ir žavėjosi, jaunieji maestro scenos kolegos, turėję laimę dirbti su juo ir daug ko pasimokyti, - Mantas Jankavičius, Karina Krysko ir kiti.

Per daugelį sėkmingų metų scenoje S.Povilaitis užaugino tiek visuotinai populiarių dainų, kad klasika tapusius kūrinius drąsiai galima dainuoti porą valandų. Ir jauni, ir seni mintinai žino: „Švieski man vėl“, „Dar širdyje ne sutema“, „Sudeginti tiltai“, „Laimės vainikas“ ir kitas gražiausias dainas.

S. Povilaitis 1947 m. gimė Kaune, 1961 m. jis persikėlė į Palangą. Lietuvos popscenos legenda pirmąkart į žymiąją Palangos estradą užkopė dar besimokydamas mokykloje.

Kiek vėliau buvo pastebėtas talentų ieškančio kompozitoriaus Miko Vaitkevičiaus ir pakviestas dainuoti grupėje „Ritmas”.

Vėliau mažajai scenai tapus per ankšta S. Povilaitis pradėjo koncertuoti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su „Nemuno žiburių” ansambliu, o vėliau ir su „Nerijos” bei M. Suraučiaus ansambliais. Netrukus tapo gerai žinomu visoje šalyje ir iki pat gyvenimo pabaigos tęsė itin sėkmingą solo karjerą. Per daugybę metų S. Povilaitis surengė keliolika tūkstančių koncertų ir išleido daugiau nei 20 albumų.