Kaune – prancūzų įkvėptas įkurtuvių vakarėlis: svečiavosi Žemaitė, Juodeika ir Giulija su Monika

Vasaros sezono atidarymas Kaune / Lino Tolkaus nuotr.
Vasaros sezono atidarymas Kaune / Lino Tolkaus nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-31 12:05
AA

Tikrai ne kasdien pačioje Kauno širdyje, Laisvės alėjoje, gali išvysti didelį būrį šventiškai pasipuošusių ir smagiai nusiteikusių žinomų kauniečių. Išsipusčiusios garsenybės šventė vasaros pradžią ir mėgavosi dailininko Lino Cicėno draugija bei jo kuriama spalvų magija.

Surengti žinomo menininko Lino Cicėno darbų atnaujintą parodą ir surengti vasaros terasos atidarymo šventę kilo sutuoktiniams, restorano „Soul Laisvė“ įkūrėjams Nijolei ir Pauliui Tamošiūnams. Paskelbti vasaros sezono pradžią ir pasimėgauti tapybos darbais atvyko laidų vedėja Gerda Žemaitė, prodiuseris Gediminas Juodeika, nekilnojamojo turto specialistė Natalija Martinavičienė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, dainininkės Giulija ir Monika Falcon, verslininkė Neringa Mažeikienė su sutuoktiniu Mindaugu, režisierius Giedrius Gustas, advokatė Aušra Ručienė su vyru Rimu Antanu, medalių kūrėja Irina My My, tituluota gražuolė Beta Rumšienė su dukra Greta ir kt.

Vasaros sezono atidarymas Kaune / Lino Tolkaus nuotr.

Vakaro sumanytojai Tamošiūnai neslepia, kad jie visuomet svajojo įgyvendinti viziją įkurti restoraną-galeriją, kuri, visko gali būti, laikui bėgant virstų į galeriją-restoraną: „Mus labai intriguoja tokia prancūziško stiliaus idėja. Laikomės galerijos su teatro užsklanda principo. Tik jau dabar džiaugiamės vasariška užsklanda, žieminę prabangią pakeitė lengva, romantiška, šiek tiek šiltus kraštus primenanti lengvų užuolaidų stilistika.“

Vasaros sezono atidarymas Kaune / Lino Tolkaus nuotr.

Vakaro svečiai galėjo susipažinti ir su atnaujintu restorano meniu. „Bene įdomiausia naujiena bus ypač didelis Tomahauko jautienos kepsnys, skirtas ragauti keliems asmenims“, – sakė P.Tamošiūnas.

Jei orai nenuvils, žadama, jog kas savaitę terasoje gyvuos gyvos muzikos ar DJ ritmų renginiai, planuojami ir poezijos vakarai. Po kiek laiko L.Cicėno darbų parodą pakeis kitų menininkų kūrybos ekspozicijos.

Vasaros sezono atidarymas Kaune / Lino Tolkaus nuotr.

Kaip pasakojo L.Cicėnas, jau visai netrukus, birželio mėnesį jis vyks į Šveicariją: dalyvaus išskirtiniame tarptautiniame „Basel Art Week“ meno renginyje. Jame lietuvių tapytojas pristatys tris didelio formato savo darbus.

Dailininkas sakė, kad ši vasara jam nusimato kūrybinga: bandys prisijaukinti net keturių metrų drobę. Be to, žada pakeliauti po Europą bei aplankyti savo vaikus: dukrą, gyvenančią Švedijoje ir sūnų – Austrijoje.

Vasaros terasos atidarymo vakarėlis su žinomais kauniečiais (105 nuotr.)
+99

Dailininkas, scenografas, architektas L.Cicėnas, kaip sako pats, per gyvenimą keliauja rokenrolo ritmu. Tiek savo laisvės troškimu, tiek ekscentrišku stiliumi ir unikaliu požiūriu į gyvenimą Linas nuo pat jaunystės išsiskyrė iš kitų, o tokį kelią lėmė jo kitoniška prigimtis.

„Meilė, laisvė ir vynas – man to reikia, kad būčiau laimingas. Žmogus turi džiaugtis gyvenimu, švęsti jį. Stengiuosi gyventi taip, kaip man patinka. Toks gyvenimo būdas – mano laisvės išraiška“, – tapyba, L.Cicėno įsitikinimu, kiekvienai dienai suteikia ne tik daugiau spalvų, bet ir sparnus.

Vasaros sezono atidarymas Kaune / Lino Tolkaus nuotr.

Menininko darbuose – ryškios spalvos, aštrios formos, įsimintini personažai. Tarkim, gotikinis Pinokis ar Mona Liza su raudonos spalvos „laboutinais“. L.Cicėnas yra dalyvavęs daugelyje parodų Lietuvoje, Japonijoje, Čekijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Danijoje ir kitose šalyse.