Kaune – itališkos mados dvelksmas: Sauliaus Skambino mylimoji Živilė vienam vakarui tapo modeliu

Itališkos mados renginys Kaune su žinomais žmonėmis / Teodoro Biliūno nuotr.
Itališkos mados renginys Kaune su žinomais žmonėmis / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-17 09:39
AA

Kauno senamiestyje duris atvėrusi nauja mados oazė patraukė itališko stiliaus gerbėjų dėmesį. Kauniečiai artėjant vasaros sezonui dalinosi mintimis kaip atnaujinti šiltojo sezono garderobą, o žinomos moterys vienam vakarui tapo modeliais.

Šiltą gegužės vakarą pasidomėti mados naujovėmis suskubo vestuvių planuotoja Kristina Kaikarienė su dukra Kriste, nekilnojamojo turto specialistė Natalija Martinavičienė, šokėjas Saulius Skambinas su mylimąja Živile Barzdaityte ir jųdviejų dukrele Mila, stilizuotų medalių kūrėja Irina My My, režisierius Giedrius Gustas, „Lietuvos ponia” titulo laimėtoja Beta Rumšienė, verslininkė Daiva Breivė ir kt.

Kristina Kaikarienė su dukra Kriste / Teodoro Biliūno nuotr.

„Šis salonas yra išskirtinis tuo, jog tai – mamos ir dukros verslas. Parduotuvėje klientės visuomet gaus stiliaus patarimų. Stengiuosi sakyti tiesą į akis, tad atėjus į šią parduotuvę nebus taip, jog moterims teigsime, kad viskas joms tinka. Niekuomet nesistengiu „įkišti” žmogui rūbo, kurio greičiausiai jis nenešios. Drabužių dėka turime jaustis ir stilingai, ir patogiai”, – įsitikinusi naujos parduotuvės viena įkūrėjų devyniolikametė Ariana Lindez Rimaitė. Ji visuomet bus dėkinga savo mamai Rūtai Rimaitei, palaikusiai jos idėją Kaune atidaryti būtent itališkų drabužių saloną.

Itališkos mados renginys Kaune su žinomais žmonėmis (28 nuotr.)
+22

Kaip kilo idėja pavadinti saloną pačios įkūrėjos pavarde? „Esu gimusi Ispanijoje. Nuo mažens mama sakė, jog mano pavardė yra skambi ir įdomi. Neslėpsiu, savo pavardę pradėjau mylėti tik neseniai, kuomet gavau komplimentą, jog ji tokia skambi, jog galėtų puikuotis ant žurnalo viršelio. Tad įkvėpta kitų mados dizainerių nusprendžiau irgi panaudoti savo pavardę kaip parduotuvės pavadinimą”, – sako naujo salono įkūrėja.

Živilė Barzdaitytė, Ariana Lindez Rimaitė, Irina My My / Teodoro Biliūno nuotr.

Kodėl lietuviško ir ispaniško kraujo turinti mergina sumanė atidaryti būtent itališkų drabužių parduotuvę? „Ispanija ir Italija yra kaip sesės, tačiau viena gali didžiuoti savo architektūra, kita – stiliumi. Būtent Italija visam pasauliui diktuoja madas. Garsioji Milano mados savaitė yra laukiamiausias visų mados entuziastų renginys ir, tikrai, ne be reikalo. Italai mums siūlo kokybę, sezono aktualiausias tendencijas bei išskirtinumą, būtent dėlto su mama ir nusprendėme kaunietėms pristatyti bent dalelę stilingosios Italijos”, – pasakojo Ariana, studijuojanti mados dizainą.

Saulius Skambinas su mylimąja Živile Barzdaityte ir dukele Mila / Teodoro Biliūno nuotr.

Pasak Arianos, šį šiltąjį sezoną dominuoja gyvūnų raštai, 3D gėlių motyvai, taipogi – daugybė nėrinių; jie puošia ne tik sukneles, švarkus, bet net ir kelnes.

Vakaro metu salono svečiams buvo gyvai pademonstruoti drabužių deriniai iš naujosios kolekcijos. Itališkais drabužiais pasipuošė ir žinomos moterys: vienam vakarui modeliais tapo S.Skambino mylimoji, grožio specialistė Živilė Barzdaitytė bei stilizuotų medalių kūrėja Irina My My. Pagundai pasimatuoti vasariškus derinius neatsispyrė ir renginių organizatorė Kristina Kaikarienė.

Itališkos mados renginys Kaune / Teodoro Biliūno nuotr.

„Esu klasikos gerbėja. Kelnių kostiumai, švarkai ir palaidinės – mano kasdienis rūbas. Aksesuarai, skarelės ir „fantazijos” padeda švarkus atnaujinti, atšviežinti”, – sako K. Kaikarienė. Pasak Kristinos, stilinga ta moteris, kuri sugeba su lengva elegancija, šarmingai žaisti detalèmis, spalvomis, linijomis. Atrodyti žaviai su nerėkiančiais prekių ženklais, priverčianti atsisukti praeivius ne į jos drabužį, o į jos šypseną, laikyseną, eiseną. Ta, apie kurios rūbus gali pasakyti nieko, o apie pačią moterį – žavi!

Itališkos mados renginys Kaune / Teodoro Biliūno nuotr.

K.Kaikarienė prisipažino, esanti itališko stiliaus gerbėja: „Tik italai sugeba taip žaviai dėvėti lyg nutrintus džinsus, marškinėlius ir stilingiausią švarką, su atsainiai parištu šaliku, ar į kišenaitę sudėlioti fantaziją ir dar priderinti ryškias kojinaites prie tos nosinaitės spalvos! Paprasta, tačiau be galo žavinga ir stilinga! Tik italės vos ne ant paprastutės paplūdimio juodos suknytės prisikabinusios aksesuarų, lengvai užsimetusios skraistę ar švarką, apsiauna aukštakulnius ir negali nuo jų akių atitraukti!”

Itališkos mados renginys Kaune / Teodoro Biliūno nuotr.

„Mano stilius, sakyčiau, kaip standartinės moters. Namuose ir laisvalaikiu renkuosi patogią laisvalaikio aprangą, darbui, renginiams ar šventėms – oficialią, kiek puošnesnę aprangą. Savo aprangą renkuosi pagal nuotaiką, – teigė Ž.Barzdaitytė. – Vasarą garderobą visuomet stengiuosi papildyti ryškiomis spalvomis, lengvomis suknelėmis, įsigyju išskirtinesnių rūbų nei įprasta matyti mano spintoje, kuriuos dažniausiai rengiuosi atostogų metu užsienyje.” Kaip sake Živilė, prieš keletą metų ji pati buvo vienos itališkų rūbų bei aksesuarų parduotuvės direktorė, todėl ji turėjusi galimybę tiesiogiai prisiliesti prie itališko stiliaus ir kokybės. „Tad iš patirties galiu pasakyti, kad Italija – tikrai madų, skoningo stiliaus ir aukštos kokybės šalis. Mano spintoje gausu itališkų drabužių bei avalynės. Su itališkais rūbais kiekviena galime atrodyti ir jaustis išskirtinai!”, – įsitikinusi grožio specialistė.

Irina My My / Teodoro Biliūno nuotr.

„Savo stilių apibūdinčiau, kaip kūrybingą. Tikrai niekada nesirengiau tik pagal madą. Mėgstu derinti nesuderinamus drabužius, juos tarpusavyje „surišant” aksesuarais, – sakė papuošalų kūrėja Irina. Kaip pati sako, jos garderobas nuolat atnaujinamas pirkiniais iš serijos: „waw“, šito daikto man reikia prie to, prie ano! Taipogi žinomai moteriai nuolat kyla idėjų, kaip perdaryti vieną ar kitą jau turimą drabužį: jau šiandien keli nauji seni daiktai laukia savo vasariško debiuto. „Stilinga moteris – unikali. Ji visada išsiskiria iš minios savo elegancija ir mokėjimu nebijoti būti išskirtinė. Tai – moteris, turinti gerą skonį ir drąsą, – įsitikinusi pašnekovė. Irina itališkam stiliui visą savo sąmoningą gyvenimą jautė neapsakomai didelę meilę: „Mano manymu, visu pirma, tai – aukštos kokybės audiniai, elegantiškos linijos. Tai – aprangos sprendimai, kurie pabrėžia moteriškumą ir leidžia moteriai jaustis ypatingai.”