Kaune prasideda penkių dienų festivalis „Botaninės naktys“: skelbia renginio programą

Beissoul & Einius, Gjan / Asmeninio albumo nuotr.
Beissoul & Einius, Gjan / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-07-08 10:22
AA

Jau šią savaitę, liepos 10 – 14 dienomis visi kauniečiai ir Kauno svečiai kviečiami atrasti dar nematytą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodą! Kasdien nuo 17 val. čia vyks įspūdingas šviesų, garsų ir instaliacijų festivalis „Botaninės naktys 2024“.

Penkias dienas iš eilės sodo parką, gėlynus, tvenkinius ir oranžeriją užlies magija, kurią kurs šviesų instaliacijos, šokantys muzikiniai fontanai ir lazerių šou. Nepamirštamus botaninius pasivaikščiojimus žada įspūdinga vizualinė programos dalis: parko tvenkiniuose bus sumontuota 100 įvairių vandens fontanų, kurie, apšviesti galingų spalvotų prožektorių ir lazerių, „šoks“ pagal skirtingų žanrų muziką. Čia pat įrengtuose dvejuose dideliuose vandens ekranuose skleisis tos dienos temai dedikuoti žiedai ir vaizdai.

Parko teritorijoje bus įrengtos šviesos instaliacijos, tarp kurių – miško atmosferą kurianti Stebuklų giraitė, nežemiškas Lazerių miškas, pažintinis Planetariumas ar asmenukių besiprašantis Tunelis. Klaidžiojant paslaptingai apšviestais temstančio parko takeliais lankytojai susitiks įvairius personažus, mažiausiųjų lauks batutų parkas, muilo burbulų pūtimo atrakcijos su Burbulų dėde, išalkusieji galės numalšinti alkį Maitintojų zonoje. Koncertinė programa taip pat nepaliks abejingų – scenoje pasirodys vienos populiariausių šių dienų muzikos grupių – BEISSOUL & EINIUS, GJAN, SISTERS ON WIRE ir JAUTÌ.

Grupė „Jauti“ / Igno Avižinio nuotr.

Kiekviena naktis bus skirta vis kitai temai – betarpiškai susijusiai su VDU Botanikos sodu, jo kolekcijomis ir botaniniais turtais. Kviečiame susipažinti su detalia renginio programa!

Liepos 10 d., trečiadienį, „Botaninių naktų“ savaitę pradės TROPINĖ-DRUGELIŲ NAKTIS – karaliaus atogrąžų ir tropikų dvasia, o epicentru taps oranžerija ir iš jos sklindantys tropiniai garsai, spalvos ir aromatai. Drugeliai ne tik sugrįš į Tropinį drugių sodą, bet ir įsikurs vizualinėse instaliacijose, pakvies į temines ekskursijas ir edukacijas.

Nuo 17 val. lauks TROPINIS DRUGIŲ SODAS su gide Edita Brauna, kuri papasakos viską apie tropinių drugių gyvenimo ciklą, oranžerijoje skraidančias jų rūšis, turėsite progą stebėti drugių maitinimąsi, o jei pasiseks – ir išsiritimą iš lėliukių!

Nuo 19 val. jus sutiks didžiausios Lietuvoje oranžerijos šeimininkė – jos vadovė Renata Čanovienė, kuri pakvies į pažintinę ekskursiją po oranžerijos skyrius, kuriuose auginama per tūkstantis įvairiausių egzotinių augalų rūšių.

Vakaro koncerte – publikos numylėtiniai elektroninės muzikos duetas BEISSOUL & EINIUS.

Beissoul & Einius / Dmirty Komissarenko nuotr.

Liepos 11 d., ketvirtadienį, parke vyks ROŽIŲ NAKTIS, kuri pakvies ne tik grožėtis rožių temai skirtomis instaliacijomis, bet ir klausytis rožėms skirtų paskaitų, ekskursijų ir edukacijų.

17:00 – Didžiausiu Lietuvos rožynu, kuriame puikuojasi per 1500 rožių, besirūpinanti VDU Botanikos sodo kolekcijų skyriaus vadovas dr. Arūnas Balsevičius kviečia į susitikimą ir pokalbį apie rožes: „Rožių istorija“ – spalvingą, gyvais, čia pats sode augančiais pavyzdžiais iliustruojamą pasivaikščiojimą-pokalbį-ekskursiją. Būtina išgirsti kiekvienam, mylinčiam rožes ir norinčiam daugiau apie jas sužinoti!

18:00 – Pašnekesiai su Nomeda Marčėnaite

19:00 – Mados dizainerės Loretos Andriukaitienės baltos ir juodos kolekcijos „Elegancija prieš vartotojiškumą“ interaktyvus pristatymas. Bus pristatyti įvaizdžio variantai, tinkantys kasdienai ir švenčių dienomis įvairaus amžiaus moterims ir merginoms.

19:30 – Parfumerijos kultūros edukatorės Editos Vigelytės renginys „Uoslės treniruotė ir kvapų puota“. Edukacijos metu degustuosime, pažinsime, įvardinsime, dekonstruosime visą eilę retų, netikėtų kvepalų, atvykusių tiesiai iš autorių laboratorijų. Taip pat tyrinėsime somelje (vyno žinovų) uoslei tobulinti skirtą vyno aromatų rinkinį ir patirsime sudėtingą vynų identifikavimo pagal kvapą procesą. Pažinsime kvepalus iš Ukrainoje, Prancūzijoje, Britanijoje ir kitur įsikūrusių parfumerijos profesionalų kūrybinių studijų bei dar daugiau!

Vakaro koncerte – GJAN su grupe.

Gjan / El Artography nuotr.

Liepos 12 d., penktadienį – geriausias tradicijas išlaikanti, tačiau naujovių nestokojanti didžiausia botaninė šventė Lietuvoje KVAPŲ NAKTIS – su gausybe pramogų, veiklų, paskaitų, seminarų, pristatymų, degustacijų, meninių pasirodymų, madų šou ir šokių. Detalią šios dienos programą galima rasti oficialioje VDU Botanikos sodo svetainėje – https://botanika.vdu.lt

Vakaro muzikinis pasirodymas: „Toli... Seniai... Tenai... Buvai...“ – lietuviško DNR paieškos ir atradimai per lietuvių kompozitorių muziką bei poetų eiles su Kauno muzikinio teatro atlikėjais.

Liepos 13 d., šeštadienį – LIETUVOS PIEVOS IR MIŠKAI – NAKTIES PASLAPTYS kvies į susitikimą su turtinga lietuviška gamta.

VAKARAS SU MIŠKININKU: Tadas Vaidelys pakvies į gilią pažintį su medžiais ir miškais: pasikalbėsime apie miškininkystę Lietuvoje, miškų funkcijas ir priežiūrą. Sužinosite, kokiu būdu medžiai bendrauja tarpusavyje. Pamatysite, kaip tiriama medžio būklė naudojant išmanias technologijas.

Muzikinė programa „Medžių lapuos paskendusios melodijos“ – kanklėmis skambins Gabija Tatlauskaitė

Dendrologės, Botanikos sodo medžiais besirūpinančios specialistės Loretos Buknienės paskaita – pasivaikščiojimas po parką susipažįstant su čia augančiais MEDŽIAIS SENOLIAIS – seniausiais ir įspūdingiausiais parko medžiais, čia augančiais nuo sodo įkūrimo pradžios – nuo ginkmedžių iki metasekvojų!

Vakaro koncerte – grupė SISTERS ON WIRE.

Botanikos naktys

Liepos 14 d., sekmadienį, vyks VASAROS GĖLIŲ NAKTIS, dedikuota didžiausiam ir abejingų nepaliekančiam liepos mėnesio žydėjimui Botanikos sode. Jūs galėsite lankyti gražiausias ir šiuo metu puošniausiai žydinčias sodo gėlių kolekcijas, pasivaikšioti ir klausytis paskaitų.

Į nepaprastą ir šiuo metu ypač gausų Botanikos sodo gėlynų žydėjimą pakvies specialistas, botanikas, laukinės gamtos augalų žinovas Kęstutis Obelevičius: įsitikinsite, kad pasivaikščiojimas po vasaros žydinčią pievą dar niekada nebuvo TOKS įdomus! Ateikite ir įsimylėkite žydinčią vasarą iš naujo!

Birutė Dovgerd, ajurvedos praktikė, pakvies į paskaitą „Ajurvedinių augalų alchemija ir senovės paslaptys dvasinei pusiausvyrai pasiekti“.

Paskutinę renginių ciklo dieną užbaigs roko grupės JAUTÌ pasirodymas!

Botanikos naktys

Programa prasidės kasdien nuo 17 val. ir tęsis iki 1 val. nakties.

VDU Botanikos sodo adresas: Ž. E. Žilibero g. 4, Kaunas

Bilietus platina www.medusa.lt