Kauno rotušės aikštėje padegta Kalėdų eglė: sulaikant įtariamąjį nukentėjo pareigūnas

Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno ir soc. tinklų nuotr.
Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno ir soc. tinklų nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-12-04 08:31
AA

Kauno Rotušės aikštėje naktį buvo padegta praėjusį šeštadienį įžiebta Kalėdų eglė. Apie tai feisbuke praneša Kauno savivaldybė ir Lietuvos policija.

„Šiąnakt atvira liepsna degė pagrindinė šių dienų Kauno puošmena – Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje.

Laimė, žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai buvo maksimaliai operatyvūs. Ačiū Jiems“, – įrašu „Facebook“ informavo savivaldybė.

Kauno Kalėdų eglė

Kaip BNS patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai, pranešimas apie gaisrą gautas 1 val. 43 minutės. Atvykę ugniagesiai rado atvira liepsna degančią Kalėdų eglę – gaisras likviduotas per tris minutes, iš viso apdegė apie 15 kvadratinių metrų eglės dekoracijų ir konstrukcijų. 

Žmonės per įvykį nenukentėjo.

Policijos departamentas informavo, kad apie 1.40 val. prie Rotušės aikštėje stovinčios eglės privažiavo automobilis, iš jo išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu ir ją padegęs pasišalino su automobiliu.

Pasak policijos, 1 val. 57 min. Kaune, A.Juozapavičiaus prospekte, sulaikant pasišalinusį asmenį buvo sužalotas 2000-aisiais gimęs Kauno apskrities policijos pareigūnas, jis suteikus medicininę pagalbą gydomas ambulatoriškai.

1982 metais gimęs įtariamasis sulaikytas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl svetimo turto ar kultūrinės reikšmės turinčios vertybės sugadinimo pavojingu būdu. Už tai gali būti baudžiama bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė sakė, kad sulaikytasis pristatytas į gydymo įstaigą kilus abejonių dėl jo sveikatos būklės. Ji taip pat patvirtino, kad sulaikymo metu įtariamasis nebuvo sužalotas, tuo metu jį sulaikyti bandžiusiam vienam iš pareigūnų sužalota ranka ir koja.

Kauno savivaldybė informuoja, kad gaisro padariniai buvo šalinami dar šeštadienio naktį, o po detalesnės apžiūros bus siekiama rasti sprendimą, kaip Kalėdų simbolį kuo greičiau atkurti.

Pagrindinę miesto eglę, puoštą drugelių dekoracijomis, kūrė daugiametė šio Kauno Kalėdų simbolio autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė. Jos teigimu, visiškai atkurti šeštadienio naktį padegtą Kauno Kalėdų eglę tikimasi kitą savaitę.

Kaip šeštadienio popietę informavo Kauno savivaldybė, apie 11 val. šio Kalėdų simbolio puošybos komanda grįžo iš dirbtuvių prie savojo kūrinio ir įsibėgėja su jos atstatymu: nurinktos paskutinės apdegusios detalės, pakeltas bokštelis – konstrukcija pradedama dengti naujomis eglių šakomis. Vykstant darbams, nedidelis plotas atribotas apsaugine tvora.

„Manau, kad sutvarkius, eglė atrodys lygiai taip pat, kaip buvo prieš tai. Dabar elektrikai aiškinasi situaciją, kiek dar reikės nuimti nesudegusių detalių, kad atstatytume elektros instaliaciją ir visą apšvietimą. Kitą savaitę tikriausiai vėl turėsime įžiebtą eglutę“, – savivaldybės pranešime cituojama E. Šmidtienė.

Pasak jos, nurinktos ir į dirbtuves taisymui išvežtos visos sudegusios dekoracijos, apie 60 šviečiančių elementų išvežti nuvalyti, perdažyti, į juos bus sudėtos naujos leputės, bus gaminami nauji dekoratyviniai drugeliai, planuojama pakeisti ir šviečiančias girliandas – jos jau užsakytos.

Stebuklingame Kauno rojaus sode įžiebta Kalėdų eglė (15 nuotr.)
+9