Kazickų rezidencija atvėrė spindinčias menes visiems norintiems švęsti

Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Vilniaus senamiestyje, šalia šv.Jonų bažnyčios, stūkso pastatas, seniai vadinamas Lietuvos istorine vertybe, architektūros šedevru, menančiu didikų laikus. Tai šviesaus atminimo garsaus išeivijos lietuvio, ekonomikos mokslų daktaro Juozo Petro Kazicko šeimos rezidencija.

Amerikos lietuvio Juozo P.Kazicko šeimos rezidencijoje – kokteilių vakaras ir naujas statinio koncepto pristatymas

Į klasikiniu interjeru ir eksterjeru žavintį istorinį statinį iki šiol buvo galima pažvelgti tik praskleidus paslapties šydą, o dabar sostinės širdyje esanti žinomo filantropo šeimos rezidencija duris atveria ir kitiems.

Čia bus galima rinktis asmeninėms šventėms, gimtadieniams, krikštynoms ir iškilmingoms ceremonijoms, vestuvėms. Apžiūrėti pastatą iš vidaus ir pabendrauti su Niujorke gyvenančia, bet tėvo gerus darbus Lietuvoje tęsiančia, Juozo Kazicko dukra Jūrate Kazickaitė-Altman buvo galima trečiadienio vakarą.

Šalia Lietuvos didikų Chodkevičių ir Radvilų rūmų stovintį pastatą daktaras Juozas Kazickas įsigijo 1999 metais, kurį kelis metus rekonstravo. Visa tai verslininkas darė žmonos Aleksandros garbei.

Didžiąją dalį savo gyvenimo Jungtinėse Amerikos Valstijose praleidęs Juozas Kazickas visada troško savo šeimą - žmoną, vaikus, anūkus ir proanūkius, aprūpinti gražiais namais ir savo gimtinėje Lietuvoje. Pastato rekonstrukcija rūpinosi garsiausi šalies architektai, rekonstruktoriai ir interjero dizainerė is JAV.

Baldai, sietynai, meno kūriniai ir kiti interjero elementai atkeliavo iš Vakarų Europos antikvariatų bei geriausių Amerikos baldų gamintojų salonų. Taip šis unikalus statinys virto šiuolaikiniais rūmais, alsuojančiais XVIII-XIX amžių dvarų prabanga. Didelis noras prisidėti prie Vilniaus senamiesčio gražinimo ir skatino Juozą Kazicką netaupyti lėšų, kuriant rezidencijos interjerą, dailinant pastato fasadą, jo aplinką ir sodą.

Daugiau nei pusės tūkstančio kvadratinių metrų pastatas yra aprūpintas šiuolaikinėmis moderniomis inžinerinėmis sistemomis. Rezidencija susideda iš trijų aukštų viršuje ir dviejų aukštų po žeme. Šios rezidencijos puošmena – nuostabaus grožio šviesiu marmuru ir krištolo sietynais spindinčios menės. Nepamirštamas vaizdas čia atsiveria sutemus, kuomet pro langus matyti apšviesta Šv.Jonų bažnyčios varpinė, senamiesčio namų stogai.

Pirmajame pastato aukšte įrengta 80 kvadratinių metrų prabangi priėmimų salė, stiklinis vestibiulis, biblioteka, valgomasis, o viską vainikuoja pasakiško grožio kiemo sodas su fontanu, kuriame šiltuoju sezono metu galima drąsiai rengti įsimintinas santuokos ceremonijas.

Įvijais laiptais pakilus į antrąjį aukštą, išvysime svetainę, ir miegamuosius kambarius. Mansardinis rezidencijos aukštas skirtas šeimos svečiams. Požeminiuose pastato aukštuose įrengti sauna, poilsio zona ir kino teatras.

Šventinio priėmimo metu šampanu, Sugamour užkandžiais buvo vaišinami verslininkai, menininkai, renginių organizatoriai, vestuvių planuotojai ir tie, kuriems norisi čia surengti įsimintiną asmeninę šventę.

Renginio atmosferą kūrė ir talentingojo floristo Manto Petruškevičiaus („Flower Couture by Mantas Petruskevicius“) gėlių kompozicijos, o muzikos garsais džiugino fortepijono virtuozas Andrej Polevikov.