„Kortų namelio“ žvaigždė K.Spacey išteisintas dėl seksualinių nusikaltimų: Londone neslėpė ašarų

Kevinas Spacey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Kevinas Spacey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-07-26 17:57
AA

Jungtinės Karalystės prisiekusieji trečiadienį pripažino dukart „Oskaro“ laureatą Keviną Spacey nekaltu dėl seksualinių nusikaltimų. Lemtingą nuosprendį aktorius išgirdo per savo 64-ąjį gimtadienį.

Jis kaltintas devyniais seksualiniais nusikaltimais prieš keturis vyrus 2001–2013 metais.

Pietų Londone esančiame Sautvarko Karūnos teisme prisiekusieji po daugiau nei 12 valandų trukusių svarstymų priėmė daugumos sprendimus dėl devynių kaltinimų.

Dukart „Oskaro“ laureato, kuriam liepos 26-ąją sukako 64 metai, akyse pasirodė ašaros, kai prisiekusieji išteisino jį dėl seksualinių nusikaltimų. Teismo salėje paskelbus sprendimą, durininkas aktoriui padavė servetėlę. K.Spacey uždėjo ranką ant krūtinės, pažvelgė į prisiekusiuosius ir du kartus ištarė „ačiū“ prieš jiems išeinant iš salės.

Kevinas Spacey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po nuosprendžio K.Spacey trečiadienį pareiškė, kad jaučia dėkingumą.

„Esu nepaprastai dėkingas prisiekusiesiems už tai, kad jie, prieš priimdami sprendimą, skyrė laiko atidžiai išnagrinėti visus įrodymus ir visus faktus, ir jaučiu dėkingumą dėl šiandieninio rezultato“, – sakė jis žurnalistams prie teismo.

Kevinas Spacey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Kevinas Spacey / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį prisiekusieji pradėjo svarstymus po kelias savaites trukusio teismo proceso, kuriame liudijo ir britų roko žvaigždė Eltonas Johnas.

Aktorius neigė septynis kaltinimus dėl seksualinės prievartos, vieną kaltinimą dėl vertimo asmenį užsiimti seksualine veikla be sutikimo ir vieną kaltinimą dėl vertimo asmenį užsiimti seksualine veikla su penetracija be sutikimo.

Prokurorai K.Spacey pavadino seksualiniu engėju, mėgdavusiu versti kitus jaustis nepatogiai, be kita ko, agresyviai griebiant vyrus už tarpkojo.

K.Spacey šiuos teiginius pavadino beprotybe ir dūriu į nugarą.

Kaltinimai, susiję su vyrais, kuriems dabar yra 30–50 metų, susiję su laikotarpiu nuo 2001-ųjų iki 2013-ųjų, tai yra didžiąją dešimtmečio dalį, kai jis gyveno Jungtinėje Karalystėje ir iki 2015 metų ėjo Londono teatro „The Old Vic“ meno vadovo pareigas.

Teismas išklausė keturių įtariamų aukų, kurių vardai dėl teisinių priežasčių negali būti skelbiami.

Nuosprendžiai Londone paskelbti po to, kai JAV teismas praėjusiais metais atmetė atskirus kaltinimus dėl seksualinių nusikaltimų ten iškeltoje civilinėje byloje.

Teisėjas nusprendė, kad kaltinimai nebuvo įrodyti, nes prisiekusiųjų neįtikino pateikti įrodymai.