„Kino pavasaryje“ – lietuviško filmo „Per arti“ premjera: žinomi aktoriai ir svečiai iš Prancūzijos

Lietuviško filmo „Per Arti“ premjeros svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Lietuviško filmo „Per Arti“ premjeros svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-23 18:55
AA

Festivalyje „Kino pavasaris“ įvyko debiutinio Austėjos Urbaitės filmo „Per Arti“ premjera Lietuvoje. Tai – vienintelis lietuviškas filmas konkursinėje festivalio programoje, kuris ketvirtadienį Vilniuje pirmą kartą parodytas šalies žiūrovams. Įvertinti A.Urbaitės debiuto ir pasidžiaugti kino švente atvyko ir nemažai žinomų žmonių.

„Kino pavasario“ premjeroje kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ ketvirtadienį dalyvavo filmo kūrybinė grupė – „Per Arti“ režisierė Austėja Urbaitė, prodiuserė Živilė Gallego, atvykusi su vyru verslininku Thibaud Gallego ir sūnumi bei filmo aktoriai.

Pagrindinius vaidmenis atliko perspektyvi lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė, į renginį atlydėta tėvų, ir prancūzų aktoriai Anne Azoulay bei Arthur Igual, kurie specialiai premjerai atskrido į Vilnių. Filme vaikus įkūnijo neprofesionalūs aktoriai Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.

Dovilė Kundrotaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Dovilė Kundrotaitė, Živilė Gallego, Inesa Sionova, Ajus Antanavičius, Austėja Urbaitė, Anne Azoulay, Arthur Igual / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Į renginį taip pat atvyko festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė ir generalinis direktorius Algirdas Ramaška, aktoriai Aistė Diržiūtė, Kristina Savickytė-Damanskienė, Donatas Šimukauskas, menininkė Jolita Vaitkutė, grafikė Dovilė Tomkutė, psichoterapeutė Agnė Matulaitė ir režisierės Austėjos Urbaitės kurso draugai – jaunieji lietuviško kino kūrėjai.

Fotogalerija:

Lietuviško filmo „Per Arti“ premjeros svečiai (70 nuotr.)
+64

Filmo „Per arti“ išskirtinumas – jis sukurtas dviem kalbomis: lietuvių ir prancūzų, o pagrindinė tema – įvaikinimas bei sudėtingi ir daugiasluoksniai šeimos santykiai po jo. Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina lietuvius vaikus ir laikinai į šeimą priima studentę Gabrielę, kad padėtų vaikams susišnekėti ir mokytų juos prancūzų kalbos. Ilgainiui Gabrielė ir Žaklina pradeda konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir prieraišumo, peržengdamos ribą tarp meilės ir egoizmo.

Lietuviško filmo „Per Arti“ premjeros svečiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Aistė Diržiūtė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Įdomiausi filmai yra tie, kuriuose neaišku, kas yra blogas, o kas geras. Austėjai Urbaitei pavyksta žaisti žiūrovo perspektyva ir išankstinėmis nuostatomis, kad priverstų iš naujo jas įsivertinti. Tai giliai apmąstytas debiutas apie nesusikalbėjimą ir galią, kuriame kiekviena istorijos detalė, gamtos vaizdai bei puikiai parinkti aktoriai, padeda atskleisti subtilius temos niuansus“, – apibūdina filmą Ignė Smilingytė, festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja.

Filmo operatorius – Julius Sičiūnas, filmo dailininkė – Justė Vazgytė, kostiumų dailininkė – Monika Vėbraitė, muziką kūrė – Domas Strupinskas. Filmą prodiusavo – Živilė Gallego iš kompanijos „Fralita Films“.

Filmo anonsas:

Filmo režisierė A.Urbaitė baigė kino režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pirmasis studentiškas darbas „Etiudas“ pelnė pripažinimą 2013-aisiais, o 2015-aisiais pirmasis režisūrinis trumpo metro debiutas „Tiltai“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“, taip pat pripažintas geriausiu Baltijos šalių trumpuoju filmu Šiaurės šalių kino forume „Scanorama“.

Penktadienį „Kino pavasario“ programoje filmas bus rodomas Kaune, šeštadienį Klaipėdoje, o reguliariame kino teatrų repertuare „Per Arti“ atsiras rudenį.

Filmo „Per arti“ gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizja.