Klaipėdos Teatro aikštę pasiekė gyva rekordinė Kalėdų eglė: biudžetas – „nulinis“

Kalėdinė eglė jau pasiekė Klaipėdos Teatro aikštę / Aurelijos Jašinskienės ir Domo Rimeikos nuotr.
Aurelija Jašinskienė, Jurgita Andriejauskaitė, BNS
Šaltinis: 15min
AA

Antradienį į Klaipėdos Teatro aikštę atgabenta eglė, kuri papuoš miestą per didžiąsias metų šventes. Šiemet uostamiesčio pagrindiniu šventiniu akcentu tapo Klaipėdos universiteto Botanikos sode išauginta aukštaūgė žaliaskarė. Ji jau praminta „nulinio biudžeto“.

Eglę išauginęs sodas padovanojo miestui medį, nekainavo ir kirtimo, transportavimo paslaugos, papuošimui bus naudojamos girliandos iš ankstesnių metų. Rengėjai teigia, kad šventinė dvasia bus!

Klaipėda jau septintus metus iš eilės puošia ne karkasinę, ne dirbtinių konstrukcijų ir švytinčių lempučių eglę, o tikrą, natūralų medį.
Kasmet skelbiama gražiausios eglės paieška. Šiemet į kvietimą atsiliepė ne tik Klaipėdos rajono gyventojai, bet ir iš atokiausių šalies miestų.

Iš viso buvo atrinkta pora dešimčių eglių, vėliau atrinkta pati pačiausia. Didžiausio palaikymo rinkimuose sulaukė Klaipėdos universiteto Botanikos sode išaugusi eglė.

Klaipėdos universiteto Botanikos sode išauginta eglė papuoš uostamiestį per didžiąsias metų šventes. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.
Per Kalėdas Klaipėdą vėl puoš natūrali eglė. / Domo Rimeikos nuotr.

Kaip teigė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, laikomasi tradicijos ir nesivaikoma dirbtinių blizgučių. „Gyva, tikra eglė geriausiai spinduliuoja kalėdinę dvasią. Ir žiūrint į ją atrodo, kad ji ir buvo pasodinta tam, kad po trisdešimties metų papuoštų miestą“, – kalbėjo meras.

Praėjusiais metais Klaipėda išsiskyrė papuošusi miniatiūrinę eglutę. Tačiau ir ji buvo natūrali.

Tradiciškai dovanojantiems eglę yra įteikiama dovana – naujo medelio sodinukas. Botanikos sodo darbuotojos teigė tikrai rasiančios, kur naują eglutę pasodinti.

Aiškėja, kad sodui, planuojančiam naujojo edukacinio pastato statybas, vis tiek netrukus būtų reikėję atsisveikinti egle. Eglė buvo pasodinta tais pačiais metais, kaip ir įsteigtas pats sodas. Tai skaičiuojama, kad medžiui jau – trisdešimt. Ši žaliaskarė – tikra milžinė, sunku net paskaičiuoti jos aukštį, kuris gali siekti 15–18 metrų.

„Klaipėdos švenčių“, organizuojančių ir kalėdinius renginius mieste, vadovė Eglė Šulskė teigė, kad šiemet eglės puošybai, šventinei programai skiriama apie 89 tūkst. eurų.

Panaši suma skiriama jau šešerius septynerius metus. Tačiau šiemet, įvertinus infliaciją ir aukštas elektros energijos kainas, nuspręsta eglutės įžiebimo šventę surengti visa savaite vėliau. Taigi, šiemet klaipėdiečiai į Teatro aikštę, kur sutviskės Kalėdų eglė, bus kviečiami gruodžio 10-osios vakarą

Į Klaipėdos Teatro aikštę atgabenta eglė (16 nuotr.)
+10

Sužibs „Žvaigždės virš jūros“

Anot mero, šiųmetės žiemos šventės vyksta miestui svarbių datų sandūroje – šiemet Klaipėda minėjo 770-ąjį gimtadienį, o artėjantys metai paskelbti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos minėjimo metais.

„Klaipėda yra šimtametė dovana Lietuvai, šis kraštas prijungtas prie Lietuvos, dovanojo jūrą ir įžiebė žvaigždes virš jūros“, – sakė įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė.

Anot jos, šia proga trečdalį Teatro aikštės dengs šimtmečio dangus, kuris bus padabintas daugiau nei šimtu žibančių kamuolių, imituojančių dangaus kūnus. Ši instaliacija pavadinta „Žvaigždės virš jūros“.

Pasitinkant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio metus, aikštėje kuriami žvaigždėrakčiai, kurie interpretuos 1923-ųjų metų dangaus kūnų išsidėstymą.

Kalėdinė eglė jau pasiekė Klaipėdos Teatro aikštę. / 15min.lt nuotr.

Dar viena Kalėdų eglutė antradienį bus įžiebta ant „Meridiano“. Jos kamienu taps laivo fokstiebis, o šakomis – girliandos.

„Graikijos salose laivai puošiami vietoj eglučių, norisi propaguoti jūriškumą, prisidėt prie miesto puošybos“, – sakė laivo atstovas Gediminas Gudavičius.

Šventiniu laikotarpiu uostamiestyje vyks Kalėdų senelių bėgimas, akcija „Maltiečių sriuba“.

Nuo gruodžio 10 iki sausio 10 dienos savaitgaliais Teatro aikštėje po šimtmečio dangumi vyks įvairūs renginiai – koncertai, edukacijos, kalėdinė mugė.

Kaune – Kalėdų eglės įžiebimas (55 nuotr.)
+49
Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta Kalėdų eglė (43 nuotr.)
+37
Skaitykite daugiau