Klausimas, kurį privalote užduoti darbo pokalbio pabaigoje

Darbo pokalbis / Fotolia nuotr.
Darbo pokalbis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Darbo pokalbis turėtų būti apibusis – abi partijos, tiek kandidatas į darbo vietą, tiek darbdavys, turi tą patį tikslą: išsiaiškinti ar kandidatas ir darbo vieta tinka vienas kitam.

Geriausias būdas tai padaryti pokalbyje dėl darbo vietos – užduoti klausimus. Žinoma, teisingus klausimus, rašoma businessinsider.com​.

Karjeros ekspertės Katherine S. Brooks ir Lynn Taylor sako, kad jūsų užduodami klausimai gali labai skirtis, atsižvelgiant į industrijos, kompanijos, ar darbo, į kurį pretenduojate, specifiką, tačiau abiejų eksperčių nuomonės sutampa dėl vieno klausimo, kurį kandidatai visada turėtų užduoti, nepaisant situacijos: „Kas šiame poste (pozicijoje) pasiekia sėkmės?

Klausimą galima suformuluoti ir kitaip: „Kaip apibrėžtumėte sėkmę šioje pozicijoje?“.

„Šis klausimas suteikia jums „vidaus informacijos“ apie poziciją ir jus klausinėjančio žmogaus požiūrį į organizaciją, – teigia K.S.Brooks, vykdančioji Vanderbilto universiteto Studentų profesinio vystymo centro direktorė. – Tokios informacijos internete taip paprastai nerasite.“

L.Taylor, nacionalinė darbovietės ekspertė ir knygos „Tame Your Terrible Office Tyrant: How to Manage Childish Boss Behavior and Thrive in Your Job“ autorė, sako, kad įdarbinimo vadovas, atsakydamas į šį klausimą, suteiks jums įžvalgos apie tai, kaip jūsų karjeros tikslai derinasi su kompanijos prioritetais.

„Jų atsakymas suteiks neįkainojamos informacijos apie tai, kokių įgūdžių jie iš tikrųjų ieško (išgirsite daug daugiau niuansų, nei parašyta darbo aprašyme); tikruosius darbo prioritetus (juos suprasite iš laiko, skirto apibūdinti kiekvienam iš jų); įžvalgą „iš vidaus“ apie tai, ko reikia pozicijai užsitikrinti (jie pasakoja, kaip parduoti save pagal jų poreikius); bei apie jų kultūrą, darbo etikos lūkesčius ir stilių“, – teigia moteris.

Svarbu atminti, kad didžiąją laiko dalį praleisite darbe, tad turite užsitikrinti, kad pozicija būtų motyvuojanti, kelianti iššūkių bei pasitenkinimą.

„Kiekvienas jūsų klausimas turėtų ištraukti kiek įmanoma daugiau informacijos ne tik apie patį darbą, bet ir apie potencialaus būsimo viršininko darbo stilių bei kultūrą. Geri santykiai su potencialiu vadybininku bei kitais bendradarbiais dažnai palengvina darbą. Ir yra būdų tai užtikrinti prieš įsipareigojant darbui“, – sako L.Taylor.

Būtent šis klausimas padės jums nustatyti etaloną, pagal kurį dirbti, priduria moteris: „Jei priimsite darbo pasiūlymą, visada žinosite, ar sekate šia misija.“