Ko negalima plauti indaplovėje

Moteris deda indus į indaplovę / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Indpalovė – tikrai dieviškas išradimas. Tačiau neskubėkite į ją sudėti visko, kas tik įmanoma. Nuostabu, kai vienu ypu stirta nešvarių indų tampa akinančiai balta, tačiau verta žinoti, kai kurių rakandų indaplovei patikėti negalima.

Ketaus keptuvė

Ketaus keptuvės sulaukia įvairių nuomonių. Vieniems jos idealios ir puikiai tinkančios ruošti skaniausią maistą, kitiems nepatinka tai, kad jos nelengvos ir masyvios. Prižiūrėti nėra sunku – išplaukite šiltu vandeniu ir iššluostykite rankšluosčiu. Neprireiks ir indaplovės!

Bet kokie mediniai įrankiai ir lentelės

Karštas vanduo ir džiovinimas turi įtakos įrankių ir lentelių deformacijai. Jie gali išsikraipyti, prarasti formą, pakeisti spalvą. Verčiau lenteles valyti naminėmis priemonėmis, tinka ir soda, citrinos. Svarbu gerai išdžiovinti.

Vintažinės lėkštės, sidabriniai įrankiai, dekoruoti indai 

Greičiausiai tokių atrasime kiekvienuose namuose – vintažinės lėkštės, išmargintos gėlytėmis ar auksiniais pakraštėliais, rankų darbo ornamentais, dailūs sidabro įrankiai, dekoruoti indai... Įvairius raštus ir tokių indų grožį gali sugadinti indų plovimo priemonės, aukšta temperatūra.

Česnakų spaudyklė

Česnakų spaudyklėje lieka nemažai maisto likučių, kuriuos sunku pašalinti rankomis, todėl indaplovė tikrai ne išeitis. Geriau šį įrankį užmerkti, jeigu ilgiau neišplovėte, ir gerai praskalauti tekančiu vandeniu. O jei turite laiko, dantų krapštuku lengvai išvalysite užsikimšusias skylutes.

Termopuodeliai

Kai kurie jų yra saugūs plauti indaplovėse, tačiau tikrai ne visi. Pastaruosius iš rikiuotės gali išvesti indaplovės karštis, plaunamosios priemonės, tad šilumą išsauganti medžiaga bus pažeista.

Buteliai ar stiklainiai su etiketėmis

Į indaplovę turite sukrauti kuo švaresnius indus. Tai reiškia, kad juose neturi būti maisto likučių, o šiuo atveju – ir popierinių etikečių. Jos gali atsiklijuoti ir užkimšti filtrus.

Taip pat skaitykite: Šaldytuvas ir mitai, kuriais žmonės vis dar tiki

Bet kokių aliuminio indų

Pasak specialistų, aliuminio indai taip pat netinkami plauti indaplovėje, kadangi gali pakisti jų spalva, tarkime, jie pajuoduos. Kažin ar to trokštate?

Sūrio tarka

Sutikite, kur kas lengviau ją išplauti iš karto po naudojimo šiltu vandeniu ir kempine, o ne laukti, kol indaplovė atliks savo darbą. Šiuo atveju situacija panaši kaip ir su česnako spaudykle – sūrio likučius lengviau pašalinsite rankiniu būdu.

Taip pat skaitykite: Gudrybės, kurios palengvins namų buitį

Variniai indai

Tikinama, kad variniai indai išties puikus pasirinkimas – jie ne tik ilgaamžiai, esą ir tokiuose paruoštas maistas yra sveikesnis. Indaplovė jiems nėra draugė – joje plauti variniai indai gali prarasti spalvą, tapti tamsesni.

Prisvilę puodai

Pajuodę puodai taip pat neįveikiama užduotis indaplovei. Ypač, jeigu reikia kaip reikiant atsiraitoti rankoves, kad pašalintumėte sunkiai prikepusias dėmes... Verčiau užmerkite indus kuriam laikui ir vėliau gerai iššveiskite su soda.

Krištolas

Ne visiems krištoliniams indams tinka indaplovės pagalba. Įsitikinkite, ar tikrai galite krištolą patikėti ne savo rankų darbui. Kai kuriais atvejais indaplovė atlieka meškos paslaugą – krištolas patamsėja, praranda skaidrumą, gali pradėti trūkinėti, suskilti.

Skaitykite daugiau