Kodėl jums nesiseka taip, kaip kitiems?
Kelias į sėkmę nebūna lengvas: tik vieni ją pagauna anksčiau, o kiti, kad ir kaip kankintųsi, vis dar toli nuo jos. Kodėl? Gal yra kokia nors paslaptis, kad kažkam kitam viskas klostosi kaip burtų lazdele mostelėjus, o jūs plakatės kaip žuvis ant ledo? Ko gero, darote populiarias klaidas.
Jūs norite būti itin nepriklausoma
Kiekvienam mūsų reikia pagalbos ir palaikymo, o kuriant verslą – ypač. Tačiau kai kurie žmonės visas problemas nori išsispręsti patys. Jiems lengviau šokti parašiutu, nei paprašyti menkos paslaugos. Galbūt jie nenori likti kažkam dėkingi, gal tiesiog bijo neigiamo atsakymo, o gal pervertina savo jėgas ir sugebėjimus.
Bet kokiu atveju jie pralošia. Ir ilgainiui vis tik supranta, kad be bendraminčių palaikymo, be kompetentingų žmonių patarimų, kelias į sėkmę bus ilgesnis ir vingiuotesnis (o gal net teks grįžti iš pusiaukelės...).
Protingi žmonės seniai pastebėjo, kad gyvenime ryšiai lemia beveik viską.
Protingi žmonės seniai pastebėjo, kad gyvenime ryšiai lemia beveik viską. Amerikiečių ekonomistas Darcy Rezacas savo knygoje „The Frog and Prince: Secrets of Positive Networking To Change Your Life“ nagrinėja atvejus, kai sudėtingos problemos lengvai išsprendžiamos, pasitelkus platų pažįstamų ir draugų ratą. Beje, pagalbos ar patarimo prašymas nėra „žaidimas į vienus vartus“ – jei tikitės kažkieno pagalbos, būkite pasiruošusi padėti kitiems. Ir netgi iš anksto apgalvokite, kuo galite būti naudinga.
Jūs labai bijote nesėkmių
Visada viskas gali susiklostyti ne taip, kaip tikėjotės, todėl iškart reikia turėti „planą B“, nors kai kurie žmonės linkę ant kortos statyti viską ir net negalvoja apie galimą nesėkmę. Amerikiečių psichologas Richardas Farsonas, parašęs knygų apie lyderystę, tikina, kad sėkmė aplanko tą, kuris numato klaidų tikimybę. Likimo išlepinti ir įpratę nuolat laimėti žmonės dažnai tiesiog užmiega ant laurų ir, praradę budrumą, gali skaudžiai nukentėti, nes jie net nepagalvoja, kad fortūna šypsosis ne kasdien.
Beje, kompanija „Microsoft“, ieškodama naujų vadybininkų, neretai į darbą priima atėjusius iš bankrutavusių įmonių. Nes jie jau turi vertingos patirties, juk yra išgyvenę ne pačius geriausius laikus ir pasimokę iš klaidų.
Jūs pernelyg daug laiko skiriate svarstymams
Atsargumas, sugebėjimas analizuoti situaciją ir numatyti kiekvieną žingsnį – vertingos savybės, bet geriau laikytis aukso vidurio. Ilgai trypčiojant vietoje, galima pražiopsoti gerą momentą. Netgi puikus, bet jau pavėluotas sprendimas dažnai virsta klaida.
Dažnai už perdėto atsargumo slypi neryžtingumas ir nepasitikėjimas savo jėgomis. Jei norite tobulai apgalvoti kiekvieną ėjimą, ko gero, esate perfekcionistė, norinti kiekvieną smulkmeną paversti idealia. O perfekcionizmas yra kūrybiškumo priešas. Taigi, be reikalo netūpčiokite vietoje, o veikite!
Jus gąsdina naujovės
Pasaulis keičiasi kone žaibiškai, taip pat kinta ir naujos technologijos, tačiau yra žmonių, kurie nori gyventi „kaip seniau“, todėl laikosi įsikibę senų darbo metodų, nors jie ir kenkia verslui.
Vis dažniau į bet kurias pareigas ieškoma kūrybiškų žmonių, nes kūrybiškas žmogus atviras naujovėms, jo galvoje pilna originalių idėjų, jam neįdomios visuotinai priimtos schemos – jis ieško nestandartinių sprendimų. Būtent toks žmogus gali sulaukti sėkmės bet kurioje sferoje.
Jūs manote, kad visi kiti yra neteisūs
Vienas iš svarbių faktorių, priartinančių sėkmę – sugebėjimas dirbti komandoje. Ir noras atsižvelgti į kiekvieno darbuotojo nuomonę, nepriklausomai nuo to, kokias pareigas jis užima. Nes juk yra žmonių, kurie mano, jog klysti gali tik kiti, o jo nuomonė – neginčytina. Jei jums pasisekė devynis kartus iš eilės, nebūtinai pasiseks dešimtą, ypač jei galvosite: „Aš tiesiog negaliu klysti“...
Jums atrodo, kad gavote likimo dovaną ir galite atsipalaiduoti
Yra žmonių, kuriems jau vaikystėje pranašavo stulbinančią karjerą, nes tas vaikas esąs vunderkindas – ne kitaip!
Yra žmonių, kuriems jau vaikystėje pranašavo stulbinančią karjerą, nes tas vaikas esąs vunderkindas – ne kitaip! Galbūt jūs stebinote gabumais mokykloje, o vėliau – universitete. Tik vėliau kažkas nutiko – kažkodėl ėmėte nebeišsiskirti iš pilkšvos minios.
Tokie žmonės dažniausiai kaltina aplinkybes, kitus, bet ką, tik ne save. Bet juk aišku, kad talentus galima iššvaistyti – jei tik džiaugiatės buvusiais savo pasiekimais ir tingite judėti toliau. Kartais mažiau talentingas, bet labai darbštus žmogus gali pralenkti ir toli už nugaros palikti savimi itin pasitikinčius lėtapėdžius, kuriuos užmigdė buvusių medalių skambesys.
Pamenate citatą iš „Alisos veidrodžių karalystėje“? Apie tai, kad norint likti vietoje, reikia bėgti iš visų jėgų, o jei norite kažkur patekti, reikia bėgti dukart greičiau...
Taigi, sėkmė laukia tų, kurie nuolat dirba, stengiasi, negailėdami nei jėgų, nei laiko, nei pinigų. Taip taip – investicija į save visada pasiteisina!