Kodėl moteris traukia nelaisvi vyrai?

Moteris su žiūronais / Vida Press nuotr.
Moteris su žiūronais / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-12-05 20:15
AA

Draugė draugei dažnai prisipažįsta, kad ją itin žavi koks nors kitos jau „nugriebtas“ vyras. Apie jį svajojama, fantazuojama, kaip galėtų susiklostyti jų bendras gyvenimas. Kodėl jaunas, išsilavinusias, įdomias ir nemažai pasiekusias moteris taip traukia kitų moterų pasirinkti vyrai, jei aplink pilna vienišų? Apie tai svarsto psichologė, knygos „The Social Psychology of Attraction and Romantic Relationships“ bendraautorė Madeleine Fugere.

Pasirodo, tas fenomenas jau ištirtas ir netgi vadinamas „svetimo pasirinkimo kopijavimu“ – ir egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnijos pasaulyje.

Moteris traukia vyrai, kuriuos jau pasirinko kitos moterys. Tas faktas tarsi signalizuoja: vyras turi tam tikrų savybių sėkmingiems santykiams.

Taigi, kitaip tariant, moteris traukia vyrai, kuriuos jau pasirinko kitos moterys. Tas faktas tarsi signalizuoja: vyras turi tam tikrų savybių sėkmingiems santykiams. O silpnosios lyties atstovės dažniau papuola į kitų moterų pasirinkimo įtaką – vyrai tokiam poveikiui atsparesni. Juk būna: atrodo, kad pagaliau sutikote savo svajonių vyrą: jis žavus, protingas, charizmatiškas, o jau humoro jausmas! Tikras idealas. Ir tik vienas trūkumas – jis vedęs.

Santykiai / Vida Press nuotr.

Tad kas taip traukia moteris prie vedusių? Keletas netikėtų faktų apie tokius vyrus:

1. Jo partnerė turėtų būti simpatiška

Pasirodo, partnerės ar žmonos patrauklumas kitoms moterims turi lemiamos įtakos. Beje, vyro išvaizda didelės reikšmės neturi. Taigi, kuo gražesnė to vyro žmona ar partnerė, tuo geidžiamesnis jos vyras! O jei vyras gyvena ar susitikinėja su moterimi, kuri, varžovių akimis, nėra žavi, graži ar įdomi, jo reitingai moterų akyse smarkiai krinta.

2. Vyras neturi būti susisaistęs pernelyg stipriais ryšiais

Moterims svarbus simbolinis patvirtinimas, kad vyras vertas dėmesio – o tą gali užtikrinti faktas, kad jis „lyg ir kažką turi“. Jų aistras kursto tikimybė, kad vyras dar nėra visiškai apsisprendęs ir bet gali susigrąžinti vienišiaus statusą. Remiantis anoniminėmis apklausomis, geidžiamiausiais buvo laikomi tie vyrai, kurie tiesiog šalia turėjo partneres, bet ne tie, kurie buvo iki ausų įsimylėję savo drauges.

Mažiausiai patrauklūs moterims atrodė vedę vyrai, kurie turėjo vaikų. Tačiau jei vedęs vyras nenešioja sutuoktuvių žiedo, jis jau kelia didesnį susidomėjimą.

Santykiai / Vida Press nuotr.

3. Daugelis moterų apsiriboja fantazijomis

Taip, mes galime žavėtis patinkančiu vyru, flirtuoti, juokauti, bet neperžengti ribos. Tyrimai rodo, kad tik moterys, kurios nepatenkintos savo dabartiniais santykius ir nemato ateities su dabartiniu vyru, ir ypač jei dar jaučiasi nestabilios emocinės būsenos, dažniau nei kitos siunčia tokiam, su kita susisaisčiusiam vyrui, nedviprasmiškus dėmesio ženklus ir tikisi atsako.

Kiekviena taisyklė turi išimčių

Psichologo Davido Waynfortho tyrimai rodo, kad kuo moteris turėjo daugiau seksualinių partnerių, tuo mažiau ją domina nelaisvi vyrai. Tai tik patvirtina taisyklę, kad sava gyvenimiška patirtis leidžia moteriai labiau pasitikėti savimi ir jaustis nepriklausoma.