Kodėl moterys bijo kalbėti apie savo seksualinius poreikius?
Mes tikrai mokame paaiškinti, ko mums reikia – bet tik tada, kai tai susiję su darbu ar buitimi. O intymioje sferoje kažkodėl pamirštame apie tai, kad galime ir turime pasakyti apie savo troškimus. Seksologė ir santykių specialistė Nikki Goldstein aiškina, kaip pakeisti savo įpročius.
Taip jau yra, kad instrukcijos, kaip naudotis savo kūnu, mes negauname. Tuo labiau daug ko nežinome ir apie kitą kūną. Taigi naivu manyti, kad partneris mus supras be žodžių. Be to, skirtingai nei daugumos vyrų, moterų geismas tiesiogiai susijęs su vaizduote ir fantazijomis, todėl nusiteikti seksui mums reikia daug daugiau laiko.
Moterys vis dar mano, kad apie tokius dalykus kalbėti nepatogu. Tai reiškia, kad net jei partneris ir užves apie tai kalbą, jūs greičiausiai, mintyse pasvarsčiusi, vis vien nesiryšite jam pasakoti apie savo troškimus. Kas mums trukdo būti atviresnėms?
Mums vis dar atrodo, kad seksas – vyrų privilegija
Šiuolaikiniame pasaulyje, deja, moterų poreikiai vis dar kartais laikomi ne tokiais svarbiais, kaip vyrų. Merginos dažnai bijo už save pakovoti, kad ir išsireikalauti didesnio atlyginimo, o ką jau bekalbėti apie „lovos reikalus“. Tad ko jūs iš tikrųjų norite? Pasakykite tai ne mintyse, o garsiai.
Galvokite ne tik apie partnerį: norint jį pamaloninti, reikia pačiai išmokti mėgautis procesu. Nekreipkite tiek daug dėmesio į „techninę pusę“, atsipalaiduokite, įsiklausykite į savo pojūčius.
Bijome įžeisti vyro savimeilę
Tik nepradėkite nuo labiausiai vyrus gąsdinančios frazės: „Mums reikėtų pasikalbėti apie mūsų santykius“. Ji ne tik skamba grėsmingai, bet ir parodo pašnekovui, kad jūs nesate nusiteikusi spręsti problemą, o žadate kalbėti kaltinančiu tonu ar pakeltu balsu.
Mes įpratome manyti, kad jeigu kalbame apie „lovos reikalus“, tai reiškia, kad santykiai pavojuje. Todėl, nenorėdamos įžeisti partnerio, pradėkite kalbą maksimaliai švelniai: apie tai, kad jums labai patinka su juo mylėtis, bet, kad patiktų dar labiau, reikėtų aptarti vieną dalyką...
Pamirškite telepatiją, kalbėkite tiesiai šviesiai. Ir, aišku, nepradėkite nuo kritikos, o priešingai – pabrėžkite tai, kas jus užveda. Kas gali partnerį įžeisti? Negatyvas. Tada vyras tiesiog nepriims jums svarbios informacijos. Tam tikrame santykių etape subtilus pokalbis nieko neįžeidžiant jus gali labai suartinti, o problemos sprendimas bendromis jėgomis leis atsiskleisti pačiai ir naujomis akimis pažvelgti į mylimą žmogų.
Bijome, kad vyras mus pasmerks
Visuomenėje vis dar gyva nuostata, kad moteris ne nori sekso, o tiesiog jo gauna.
Net nesvarbu, ką konkrečiai sakome partneriui, vis dar gyva baimė būti atstumtoms – fiziškai ar emociškai. Visuomenėje vis dar gyva nuostata, kad moteris ne nori sekso, o tiesiog jo gauna. Visa tai veda į stereotipus apie „geras“ ir „blogas“ mergaites, o merginas verčia susimąstyti: o gal aš, kalbėdama apie savo seksualinius poreikius, elgiuosi neteisingai?
Tačiau vyrai nemoka skaityti minčių ir geriausia jiems viską pasakyti ne užuominomis, o tiesiai. Ir būkite pasiruošusi, kad kai ką jam vis reikės priminti – vieno karto užsiminti dažnai nepakanka. Jei jis pamiršo, tai visai nereiškia, kad jam tai nesvarbu – apimtas aistros vyras dažnai užmiršta apie niuansus, kurie jums labai svarbūs.
Seksas turėtų jums nebebūti sakralia, uždrausta tema. Nesigėdykite savo kūno poreikių! Visa, ko jums reikia – tai tiesiog pradėti apie tai kalbėti. Ir geriausia, kad žodžiai nesiskirtų nuo darbų – nedelskite ir užsidarykite miegamajame, – pataria seksologė.