Ne tik žodžiu galima užmušti ar suteikti kitam sparnus – kartais galima apsinuodyti savo pačios mintimis. Jos, bjaurybės, bombarduoja galvą nuolat – nesvarbu, ar virtuvėje geriate arbatą, ar užsiimate meilės žaidimais. Taigi, kurias mintis reikėtų negailestingai vyti lauk?
„Kas mums atsitiko“?
Galima dar patetiškiau: „O Dieve, kas nutiko mūsų meilei???“ Taip, taip – suprantame, buvo laikai, kai negalėjote atitraukti rankų vienas nuo kito, mylėdavotės ir kalbėdavotės iki ryto. O dabar, vargeli... Ir kaip susigrąžinti tuos laikus? Ogi niekaip. Nieko nepakartosite – bus vis kitaip. Jūsų laukia nauji iššūkiai ir nauji džiaugsmai.
Susitaikykite, kad frazėje „Mūsų meilė jau nebe tokia, kokia buvo pradžioje“ nėra jokios dramos.
Psichoterapeutė Abby Rodman pataria: žvelkite į praeitį su šypsena, bet ne su ašaromis. Tiesiog susitaikykite, kad frazėje „Mūsų meilė jau nebe tokia, kokia buvo pradžioje“ nėra jokios dramos. Taip ir yra – jūsų meilė kinta ir auga kartu su jumis. Ji pasakoja: „Kartais, prisiminusi praeitį, klausiu savo vyro: „Ar pameni, kaip mes su tavimi kadaise..?“, o jis šypsodamasis atsako: „Taip. Tai buvo nuostabu!“ Bet niekada neklausia: „O kodėl taip nėra dabar? Ir kas mums nutiko?“. Tai pats protingiausias sprendimas.
„Įdomu, koks X lovoje?“
Tokios mintys labai greitai gali pakenkti jūsų santykiams, – įspėja psichoterapeutas Kurtas Smithas. Jis konsultuoja vyrus, todėl šis patarimas labiau skirtas jiems, tačiau moterims irgi praverstų. „Nuo jūsų minčių iki veiksmų ne taip jau toli, kaip jūs įsivaizduojate“, – teigia psichoterapeutas.
„O, jei jis būtų nors kiek panašesnis į Y...“
O štai tokias mintis psichologai laiko gana nekaltomis. Todėl, kad dažniausiai žmonės savo partnerius lygina su aktoriais, dainininkais ar senomis mokyklinių laikų meilėmis. Svarbu neleisti mintims jūsų nunešti per toli – verčiau pagalvoti: gal tų bruožų, kurie jus taip žavi, turi ir jūsų mylimas žmogus? Na, mažokai, sakote? Bet viskas jūsų rankose...
„Jis amžinai skuba“
Nieko tokio, jei jūsų seksualiniai ritmai nesutampa – viskas pataisoma: seksas apskritai yra eksperimentų erdvė, argi ne? O štai niurnėjimo-burbėjimo (gal vadinkime dalykus tikraisiais vardais) geriau neįsileisti per miegamojo slenkstį. Ir ne tik – per lauko durų, tiesą sakant.
„Tylėsiu. Tegul pasikankina“
Jis jus glamonėja, o jūs nereaguojate. Tyčia. Ir dar nutaisote abejingą veidą. Nes diena buvo sunki, jis nenupirko apelsinų ir apskritai – viskas blogai. Na, bet nuo tokių minčių niekas nepagerės. Bausti mylimą žmogų tokiu būdu – šiek tiek juokinga, sutikite.
„Jis manęs daugiau nebemyli“
Kuo dažniau tai sau kartosite, tuo greičiau jums tai taps panašu į tiesą. Dar blogiau nuolat klausinėti partnerio: „Ar tu mane myli?“ Bet yra gera alternatyva tam, ką mes, moterys, dažnai išsigalvojame. Pravartu JAM kuo dažniau kartoti, kad jį mylite. Ir visada pabučiuoti atsisveikinant.