Kodėl negalima manipuliuoti vyru? Manipuliacija skyrybomis

Moteris / „Fotolia“ nuotr.
Moteris / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-08-12 19:00
AA

Bandydama apsukti vyrą aplink pirštą moteris apgaudinėja save. Net pačios nekalčiausios manipuliacijos galiausiai išjudina pasitikėjimu grįstus santykių pamatus: moteris ima jaustis nesaugi, o vyras nebepasitiki ja ir nebenori atsiverti.

Manipuliavimas – tai užmaskuotas bandymas paveikti žmogų siekiant tam tikro rezultato. Manipuliatorius grasina nutraukti santykius, atimti vaikus, jei kitas nesielgs taip, kaip reikalaujama.

Auka nuolankiai įvykdo visus nurodymus ir abi pusės lyg patenkintos. Tačiau tiesa kiek kitokia: trokštamas aukos elgesys – valiuta, mokama už manipuliatoriaus lojalumą. Taip elgdamosi abi pusės tikisi išsivaduoti iš negatyvių jausmų (depresijos, pykčio, sielvarto), užplūstančių po išsiskyrimo.

„Aš išeinu!“

Tokio tipo manipuliacija veiksminga esant tam tikroms sąlygoms. Pirma, vyras turi bijoti jus prarasti. Sunku terorizuoti tą, kuris slapta to trokšta. Antra, neturite šio sakinio sakyti pernelyg dažnai, nes partneris nustos reaguoti į jūsų žodžius. Trečia, grasinimą geriau pasakyti ne garsiai ir aiškiai, bet užuominomis, kad prireikus galėtumėte apsimesti, jog sutuoktinis ne taip jus suprato.

Manipuliuojant galima pasitelkti ir kaltės jausmą. Jeigu manipuliatorei pavyksta sužaisti šia korta, auką apninka daug nemalonių jausmų, atsiranda stiprus poreikis jais nusikratyti. Vyras išsilaisvina darydamas tai, ko nori moteris. Tokią kompensaciją galima gauti beveik už viską: neištikimybę, flirtą su kitomis, sugadintas atostogas. Svarbiausia, kad antroji pusė iš tiesų jaustųsi kalta.

Grėsmė santuokai. Baimė ir kaltė – nemalonūs jausmai. Jie itin žeidžia, kai sukeliami tyčia ir tikslingai. Manipuliatoriui dažnai nerūpi kito žmogaus išgyvenimai. Ar norėtumėte, kad jums kas nors sukeltų skausmą? Greičiausiai, ne. Be to, manipuliacija reiškia, kad vienam visiškai nerūpi kito jausmai. Manipuliatorius save pastato ant aukštesnio laiptelio, nes rankose turi ginklą, kuriuo gali grasinti.

Bėda ta, kad bet kurią akimirką situacija gali atsisukti prieš jus. Vyras netikėtai praregės: „Ji manimi manipuliuoja, vadinasi, turiu teisę atsilyginti tuo pačiu.“

Alternatyva. Įprotį priversti partnerį jaustis kaltam keiskite bendravimu. Mokykitės atskleisti savo jausmus: „Mane įskaudino toks tavo elgesys“, „Mane nuliūdino tavo žodžiai“. Pasistenkite nesakyti: „Tu mane įžeidei!“

Plačiau apie tai, kodėl negalima manipuliuoti vyru, skaitykite 32-ajame žurnalo „Ji + 7 dienos“ numeryje!

Žurnalas „Ji + 7 dienos“ (32 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.