Kodėl nepatariama miegoti ant pilvo?

Miegas / Shutterstock nuotr.
Miegas / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Nuo miegojimo pozos priklauso daugelis dalykų, pavyzdžiui, kaip jausimės kitą dieną. Dėl nepatogios padėties gali skaudėti galvą, nugarą, kamuoti dirglumas. Štai galima išgirsti nuomonių, kad miegojimas ant pilvo – ne pats geriausias pasirinkimas. Kodėl? Pasidomėkime, kaip miego pozos gali paveikti mūsų būseną.

  • Miegant ant pilvo, vidiniai organai yra suspaudžiami. Labiausiai kenčia kūno dalys, išsidėsčiusios pilvo srityje ar kiek žemiau. Toks miegojimo būdas gali paveikti šlapimo takų ir lytinę sistemą.
  • Gali iškilti ir kvėpavimo sunkumų. Krūtinės ląsta užspaudžiama, todėl negalite kvėpuoti visiškai laisvai. Be to, kraujui stinga deguonies, tad kenčia savijauta, padažnėja širdies ritmas.
  • Miegant ant pilvo, itin nepatogioje pozicijoje atsiduria mūsų kaklas. Kadangi galva būna pasukta į šoną, kaklo raumenys negali iki galo atsipalaiduoti ir visą laiką būna įsitempę. Jeigu jus kamuoja stuburo problemos, tuomet vertėtų susimąstyti...
  • Moterys, miegodamos ant pilvo, prispaudžia krūtinę, todėl ji gali prarasti stangrumą, formą. Kaip, beje, ir jūsų veidas – toks būdas grasina ankstyvomis raukšlėmis ir papilkėjusia oda.
  • Jeigu miegate ant nugaros, tai padeda subalansuoti kūno svorį, užtikrina sklandžią vidaus organų veiklą, apsaugo nuo kaklo ir nugaros skausmų. Šiuo atveju svarbiausia pasirinkti tinkamo aukščio pagalvę, nes dėl per aukštos jausitės nepatogiai ir kaip tik galite sukelti kaklo ir nugaros negalavimus. Kam nepatartina miegoti ant nugaros? Tiems, kurie knarkia, mat „naktinis koncertas“ gali užgožti saldų antrosios pusės miegą. Tokiu atveju verčiau gulkitės ant šono.
  • Dauguma žmonių deda pliusą miegui ant šono. Tai primena kūdikį įsčiose, t. y. embriono pozą. Kuo ji išsiskiria? Visų pirma tokia padėtis gali padėti išvengti nugaros skausmų ar sušvelninti įsitempusius raumenis. Norėdamos geriausio efekto, įsidėkite tarp kojų pagalvę ir miego metu stenkitės išlaikyti neutralią galvos poziciją. Beje, jeigu jus kamuoja rėmuo, patariama miegoti ant kairiojo šono – tai sušvelnintų simptomus.