Kokią galią turi spalvos?

Oro balionas / „Fotolia“ nuotr.
Oro balionas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-07 19:30
AA

Skirtingos spalvos skirtingai veikia mūsų mintis, elgesį ir sveikatą. Ką svarbu žinoti? Pirmiausia, mėgstama spalva daug pasako apie mus, be to, gali ir nemažai padėti. Apsirenkite geltonai – nuotaika tikrai pagerės, pilka padės paskęsti minioje ir per darbo pokalbį sukurs darbdaviui jūsų, kaip patikimos darbuotojos, įvaizdį, o štai raudona padės atkreipti vyrų dėmesį...

Spalvų paletė yra be galo įvairi. Ir visos jos daro tam tikrą poveikį mūsų gyvenimui. Pavyzdžiui, juoda asocijuojasi su viskuo, kas nematoma, nepasiekiama, nesuvokiama, o kartu su stipria seksualine energija. Ši spalva mus neretai gąsdina, simbolizuoja pasąmoninius dalykus, mirtį. Ją neretai mėgsta depresijos kamuojami ar pasislėpti nuo visų norintys žmonės. Kita su dvasiniu gyvenimu stipriai susijusi spalva – balta – pasižymi visai kitokia energija. Balta spalva – tai visų spalvų sintezė, todėl yra susijusi su viltimi, su viskuo, kas šviesu ir švaru. Tai bet kokios pradžios spalva, juk sakome: „Pradedu nuo balto lapo.“

Balta spalva – tai visų spalvų sintezė, todėl yra susijusi su viltimi, su viskuo, kas šviesu ir švaru.

Raudona simbolizuoja vyrišką energiją ir fizinę jėgą, joje mažai dvasingumo. Rinkdamiesi raudonus drabužius, tarsi nesąmoningai norime pasakyti, kad siekiame aplinkinių dėmesio, norime provokuoti, vilioti, lyderiauti, pademonstruoti savo galią, seksualumą. Mėlyna spalva, priešingai, ramina. Be to, daug priklauso nuo jos atspalvių, juk galima ir žydra, ir ryškiai mėlyna, ir žaliai mėlyna, ir gili kone juoda. Mėlyna spalva skatina racionalumą, simbolizuoja amžinybę, laikoma dieviškosios išminties ir visatos simboliu.

Geltona – saulės spalva, džiaugsmo, optimizmo ir linksmybių simbolis, padedantis realizuoti save, būti aktyviems, originaliems, linksmiems. Beje, ši spalva gerina apetitą ir skatina skrandžio ir žarnyno veiklą, tad turėkite tai galvoje rinkdami spalvas virtuvei ar valgomajam.

Žalia spalva ramina. Ji – mėlynos ir geltonos mišinys, taigi talpina savyje abiejų spalvų skleidžiamą energiją. Žalia gaivina, ramina, padeda atgauti energiją, tai vilties ir ramių, pasitikinčių savimi žmonių spalva. Violetinė žadina dvasią, ją mėgsta fantazuoti linkę žmonės. Ruda išreiškia emocinio saugumo poreikį, norą rasti bendraminčių, susikurti savo patikimą ratą ar šeimą. Ją mėgsta žmonės, kuriems labai svarbu susikurti komfortiškas sąlygas. Pilka spalva labai neutrali, ji netraukia dėmesio, ne ramina ir nekelia emocijų, todėl taip apsirengę žmonės kelia įspūdį, kad jais galima pasitikėti, nes rodo stabilumą ir šaltumą. Itin jausmingi žmonės taptų kur kas racionalesni, jei savo aplinkoje naudotų daugiau pilkos.

Drabužiai / „Fotolia“ nuotr.

Norite išbandyti, kaip jus veikia spalvos? Apsirenkite norimos spalvos drabužiais ir pasėdėkite kurį laiką ramiai medituodami tą spalvą. Arba galite atsigulti užsimerkti ir įsivaizduoti jums reikiamos spalvos lietų. Taip pagulėkite 10–15 min. Leiskite spalvoms veikti kiekvieną jūsų ląstelę.

Kaip spalvos veikia sveikatą

Spalvų terapija laikoma ir vienu iš alternatyvių gydymo būdų, nes žinoma, kad skirtingos kūno zonos reaguoja į tam tikras spalvas. Specialistai teigia, kad daugeliu ligų susergame tada, kai organizme sutrinka pusiausvyra. Tai gali būti tiek tam tikrų medžiagų, tiek spalvų stygius ar perteklius. Kad vėl įsivyrautų harmonija ir pasveiktume, reikia atkurti pusiausvyrą.

Filosofas ir gydytojas Avicena savo pacientams priklausomai nuo negalavimo pobūdžio bei dvasinės savijautos skirdavo kurį laiką gydytis tam tikra spalva.

Raudona spalva aktyvina, pažadina fizines galias, suteikia energijos, gyvenimo džiaugsmo. Tačiau raudoną spalvą galima naudoti tik trumpą laiką, nes ilgalaikis jos poveikis pernelyg išvargina, mažina darbingumą. Raudonai rengtis ar žiūrėti į raudoną spalvą rekomenduojama sumažėjus kraujospūdžiui, skaudant sąnariams, peršalus, norint sužadinti aistrą.

Oranžinė spalva kuria gerą nuotaiką. Šią spalvą verta pasitelkti, kai turite daug darbo, patiriate emocinį ir intelektinį krūvį. Padeda įsisavinti ir įsiminti informaciją. Tai spalva, galinti padėti norint įveikti depresiją.

Geltona – stiprinanti, tonizuojanti optimizmo spalva. Ji teigiamai veikia virškinimą, kepenis, gerina apetitą.

Žalia spalva – neutrali ir raminanti. ji palankiai veikia regėjimą, šalina fizinį ir fizinį nuovargį, stabilizuoja kraujospūdį, padeda skaudant galvai, varginant migrenai, atkuria ląsteles. Ji itin rekomenduojama tiems, kurie ieško savęs ar nori imtis ko nors naujo.

Mėlyna – ramybės ir atsipalaidavimo spalva. Jos veikiami sulėtėja visi gyvybiniai procesai, mažėja darbingumas. Mėlynos spalvos poveikis teigiamai veikia kvėpavimo sistemą, akis, ausis, skydliaukę. padeda greičiau gyti žaizdoms ir malšinti skausmą, taip pat mažina apetitą.

Violetinė – pati pasyviausia iš visų spalvų, tačiau labiausiai siejama su dvasingumu. Ne veltui bažnyčioje naudojama tiek daug šios spalvos. Be to, ji simbolizuoja reikšmingus pokyčius ir būtinybę atsiriboti. Manoma, kad taip pat gali pristabdyti auglių vystymąsi, lengvinti artrito skausmus.

Balta spalva simbolizuoja tyrumą, švarumą ir padeda stiprinti visą organizmą.

Juoda slopina emocijas, padeda palaikyti jausmų kontrolę, teisingai įvertinti situaciją. Tačiau sergant nepatartina vilkėti tokios spalvos drabužiais.