Kokie maisto produktai sukelia priklausomybę

Pyragaitį valganti mergina / Fotolia nuotr.
Pyragaitį valganti mergina / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Pasirodo, prie tam tikro maisto galima priprasti taip pat, kaip ir prie alkoholio arba tabako. Juk būna taip, kad norite būtent tokio, o ne kitokio produkto ir tik suvalgę pajuntate nenusakomą malonumą...

Amerikiečių specialistai, vadovaujami gydytojo, profesoriaus Davido Ludwigo atliko eksperimentą: savanoriai turėjo išgerti specialius pieno kokteilius, kurie buvo pagaminti iš tokių pačių maisto medžiagų, vienodo saldumo, o kalorijų skaičius visai nesiskyrė. Esminė detalė – pieno kokteiliai buvo skirtingo glikemijos indekso (GI), kuris vienur buvo didesnis, o kitur mažesnis.

 

Glikemijos indeksas parodo, kokiu greičiu suvalgytas maistas didina gliukozės koncentraciją kraujyje. Kuo didesnė gliukozės koncentracija, tuo didesnė tikimybė, kad ji maitins ne raumenų, o riebalų ląsteles. Kiekvieno produkto GI skirtingas.

 

Ir kas paaiškėjo? Kokteiliai su aukštesniu GI sukelia didesnį alkio jausmą ir stimuliuoja tą smegenų srities dalį, kuri vadinama „malonumo centru“. Vadinasi, pasak specialistų, visi maisto produktai, kurių GI yra didelis – gali sukelti priklausomybę ir norą jų persivalgyti: tai bulvių traškučiai, bandelės, bulvės, balta duona, dešrelės, kukurūzų dribsniai, šokoladiniai batonėliai, gazuoti, energiniai gėrimai, ir daugelis kitų...

 

Trumpai tariant, jeigu norite išsaugoti dailias kūno linijas ir formas, geriau nepadauginkite produktų, kurių GI gerokai viršija normas.