Kokios moterys sugeba sukurti darnų asmeninį gyvenimą ir prisišaukti meilę?

Porelė / Fotolia nuotr.
Porelė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-06-21 19:00
AA

Nesiseka kortose, tuomet seksis meilėje? Taip byloja dažnai kartojamas posakis, tačiau ką daryti, kai nesiseka nei vienoje, nei kitoje srityje? Moterys mėgsta teigti, kad tinkamų vyrų paprasčiausiai nelikę – arba vedę, arba išsiskyrę, arba per jauni, arba per seni, arba su priklausomybėmis, arba apskritai netinkami kurti ilgalaikių santykių.

Trumpai tariant, mes jiems greitai prilipdome etiketę – „netinkamas“ ir guodžiamės, kad santykius visada ištinka katastrofa. Visgi, verta paanalizuoti savo elgesį, jeigu meilė baigiasi ašarotomis akimis. Gal pasirenkame ne tą tipą, tiksliau, visada tokį patį?

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasitikrinkite, ar nežudote savyje moters

Yra moterų, kurioms visada sekasi meilėje, ir išvaizda čia niekuo dėta. Kur kas svarbesnės psichologinės asmens savybės, emocinis brandumas. Psichologė Valentina Moskalenko psychologies.ru atskleidžia, kokie ypatumai moteriai padeda kurti meilės santykius.

Sėkmingus meilės santykius kuria moterys, kurios pasižymi šiomis savybėmis:

 • Moteris priima save tokią, kokia yra, net jeigu žino, kad yra dalykų, kuriuos su malonumu pakeistų savyje. Ji save gerbia, myli ir šių jausmų niekada nepamiršta, puoselėja, kad jaustųsi laiminga. Moteris vertina save ir neieško santykių, kad jie padėtų jai išlaikyti savigarbą.
 • Moteris nesistengia pakeisti kitų. Ji priima aplinkinius tokius, kokie jie yra, ir nebando padaryti sau patogiais.
 • Ji neneigia nė vienos savo gyvenimo pusės, netgi seksualinės, neslopina nei gerų, nei blogų emocijų.
 • Moteris puoselėja visas savo puses – savo asmenybę, vertybes, įsitikinimus, tikslus, interesus, pasiekimus.
 • Jos savivertė tokia, kad ji puikiai jaučiasi bet kokioje kompanijoje – tiek vyrų, tiek moterų ir šių žmonių neskirsto, kadangi jie yra geri tokie, kokie apskritai yra. Ir šiai moteriai nereikia jaustis kažkam reikalinga, jog suprastų, kokia yra, kad save vertintų ir mylėtų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žemos savivertės požymiai ir 30 patarimų, kaip ją padidinti

 • Moteris leidžia sau būti atvira ir pasitikėti, tačiau tik su tam tikrais žmonėmis. Ji nebijo, kad kai kurie žmonės ją pažins išties giliai, tačiau ši moteris neleidžia savęs išnaudoti tiems, kurie negalvoja apie jos gerovę, o tik naudojasi.
 • Prieš kurdama naujus ryšius, moteris užduoda sau klausimus: „Ar man geri šitie santykiai? Ar jie man padės augti? Ar leis man būti ta, kokia aš esu?“
 • Jeigu santykiai netenkina, yra nemalonūs, naikina jos asmenybę, ši moteris išeis iš tokių santykių lengva širdimi. Šalia yra žmonių, tikslų ir kitų užsiėmimų, kurie padeda išgyventi užklupusią krizę.
 • Ji moka apginti save, savo sveikatą, savo gerovę. Moteris neįsitrauks į draminius santykius, chaosą, kur jausis įstumta į kampą ir nelaiminga.
 • Moteris žino, kad pastovūs, augantys ir ilgalaikiai santykiai būna tarp partnerių, kurie turi panašias vertybes, interesus ir tikslus. Taip pat ji siekia geriausio ir supranta, ko yra verta.

Ką daryti, jeigu meilėje nesiseka?

Dažnai būna taip, kad geros, nuoširdžios, atsidavusios moterys sako, kad joms niekaip nesiseka sukurti ilgalaikių santykių. Kodėl? Čia itin svarbu paminėti ir tai, jog vaikystė ir pačios moters šeima tam daro didelę įtaką. Štai kas trukdo kurti sėkmingus ryšius:

 • Moteris augo sudėtingoje šeimoje, kur nebuvo patenkintos jos emocinės ypatybės ir poreikiai.
 • Jeigu tokiai moteriai buvo skirta mažai dėmesio, tuomet jos savo nepatenkintus poreikius kompensuoja perdėta globa ir savo vyrams tampa auklėmis, mamomis, motinomis. Jų tikslas – gelbėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 mitų apie poros santykius: kodėl jie neteisingi?

 • Vaikystėje išgyvenusios atstūmimą, jos daro viską, kad išvengtų santykių griūties su vyru, kurį myli. Tai reiškia, kad moterys nepaiso laiko, pinigų, jėgų tam, kad tik „padėtų“ savo vyriškiui.
 • Pripratusios prie meilės trūkumo, damos pasiruošusios laukti, tikėtis ir daryti viską, kas įmanoma, kad tik suteiktų malonumą savo išrinktajam. Taip pat jos santykiuose prisiima visą kaltę ir atsakomybę.
 • Moterų savivertė tokia menka, kad jos giliai širdyje mano ir netiki, kad gali būti laimingos. Jos galvoja, kad tą būseną turi užsidirbti, jog galėtų džiaugtis gyvenimu.
 • Moterys ypač aršiai kontroliuoja savo vyro elgesį, jausmus ir mintis. Jos nuolat stovi lyg sargyboje, kadangi jau vaikystėje priprato, jog negali niekuo pasitikėti. Jos nori tapti pačiomis geriausiomis, be kurių niekas negali išsiversti, o labiausiai trokšta būti reikalingos savo išrinktajam.
 • Jų meilė, skirta antrajai pusei, yra sudėtinga tiek joms pačioms, tiek jų partneriams, kadangi tokios moterys linkusios kurti dramas, gali turėti priklausomybių, yra emociškai ne itin stabilios. Tokias moteris ir traukia tie, kurie turi problemų, kadangi jos nori tai išspręsti, taip pat jų gyvenime vyrauja chaosas, emocinės kančios ir noras atsikratyti atsakomybės, to paties tipažo vyro pasirinkimas.
 • Didžiausia bėda ta, kad tokių damų netraukia geri, stabilūs vyrai, kurie yra patikimi ir nuoširdžiai jomis domisi. Jos mano, jog tokio tipo vyrai joms netinka, yra nuobodūs ir neįdomūs.