Kokių dalykų nereikėtų rašyti savo eks?

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-09 20:52
AA

Po skyrybų ar išsiskyrimo, ypač jei viskas vyko gana dramatiškai, daugumai mūsų bent kartą yra pakilusi ranka telefono link. Ypač – išgėrus alkoholio ar pasijutus vienišai. Tačiau prieš rašydama žinutę – nesvarbu, telefone ar feisbuke, keliskart pagalvokite. Santykių specialistai pataria, ko niekada nereikėtų rašyti savo eks.

„Pasiilgau tavęs...“

Nesvarbu, kurio iniciatyva įvyko skyrybos, turėkite omenyje, kad tokia žinutė yra labai klaidinanti. Prieš tokią rašydama pagalvokite, ar tikrai pasiilgote savo eks, ar tiesiog jaučiatės velniškai vieniša ir nežinote, kaip elgtis su šia būsena.

Kaip HuffingtonPost.com teigia profesionali skyrybų koučerė Laura Miolla, „Tai pažeidžiamumas, bet kartu ir manipuliavimas. Tai klasikinis stumk-trauk variantas, kuris sustiprina tam tikros rūšies santykius – net jei tai nebūtinai yra tai, ko jūs norite, – bet tuomet nesijaučiate tokie vieniši.“

Specialistė pataria stabtelėti ir prisiminti, kiek toli jau nuėjote po skyrybų, ir tiesiog paleisti praeitį ir atverti duris tam, kas paskatins eiti į priekį.

„Ką veiki?“ arba „Ką tu?“

Blogiau už žinutę „Pasiilgau tavęs“ gali būti tik „Ką tu?“ – išsiųsta penktadienio naktį. Po kelių taurių vyno.

Tracy Schorn, parašiusi knygą, kaip palikti neištikimą partnerį ir pagaliau pradėti gyventi, teigia, jog žmonėms tiesiog būtina atsispirti rašyti tokią „nekaltą“ žinutę savo eks. Nes žinote, ką tokia žinutė rodo? „Jei negalime būti sutuoktiniais ar pora, galbūt galime užsiimti draugišku seksu?..“

Autorė pataria išlaikyti savigarbą ir prisiminti, kad jūsų eks yra eks ne be priežasties.

„Tu buvai siaubingas sutuoktinis / draugas.“

Tikime, kad jei išsiskyrėte dramatiškai, liko nuoskaudų, neišsakytų dalykų ir – daug pykčio. Pyktį geriau išliekite ravėdama daržus, kalbėdama su drauge ar psichologe, eidama sportuoti ar daužydama pagalvę. Bet neleiskite tam purvui prasprūsti piktos žinutės buvusiajam pavidalu.

Koks yra tokio turinio žinutės tikslas? Sakymas ko nors panašaus į „tu esi beviltiškas“ (arba „nieko vertas“) greičiau jau parodys, kad jums jūsų eks vis dar svarbus, kad apie jį galvojate (ar taip ir yra?..), o kartais, kaip pastebi Laura Miolla, tokie žodžiai mestelimi tada, kai pačios viduje jaučiamės nieko vertos. Pagalvokite, ką tokie žodžiai sako apie jus?

„Norėčiau pasikalbėti...“

Jei negalite to pasakyti gyvai, verčiau jau nesakykite apskritai.

Jei degate noru pasikalbėti apie santykius, nedarykite to žinute. Raskite progą padaryti tai akis į akį.

„Lengviau pasakyti tam tikrus dalykus žinute, ko negalėtumėte padaryti asmeniškai. Tačiau jei negalite to pasakyti gyvai, verčiau jau nesakykite apskritai“, – HuffingtonPost.com teigia šeimos terapeutė Leslie Petruk.

Neužmirškite, kad santykių aiškinimasis – delikatus reikalas: jūsų eks tą žinutę interpretuos per savo prizmę, nejaus jūsų emocijų, taigi kvepia elementariu nesusikalbėjimu.

„Kas ten tokia tavo naujoj nuotraukoj?“

Pamačius savo eks, įsidėjusį nuotrauką su kokia nors nematyta moterimi (arba galbūt ji įsidėjo bendrą nuotrauką ir užtagino jį), jūsų pirmas impulsas, žinoma, bus: kas čia tokia?? Net jei iki tol būsite galvojusi, kad nieko jam nebejaučiate, gali sukilti pykčio, pavydo jausmas arba nusivylimas, kad viskas tikrai baigta.

Tik nepulkite savo buvusiojo klausti, kokia čia mergina / moteris nuotraukoje, ar rašyti, jog nesitikėjote, kad taip greitai pradės su kažkuo susitikinėti. Pirma, jūs išsiskyrėte ir kiekvienas turite teisę kurti naujus santykius. Antra, galbūt ta nematyta moteris net nėra nauja jo meilė. Bet kuriuo atveju, nereikia rodyti, kad kone persekiojate buvusį mylimąjį ar reiškiate į jį pretenzijas.