Kokių taisyklių laikosi laimingos mamos?

Mama ir dukra / Shutterstock nuotr.
Mama ir dukra / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Vaiko gimimas – neabejotinai svarbus įvykis kiekvienos moters gyvenime. Atrodo, kad užliejęs džiaugsmas tęsis amžinai. Tačiau ilgalaikis nuovargis, rutina gali pradėti varyti į neviltį, o kur dar siautėjantys hormonai... Tačiau laimingos mamos turi savų taisyklių. Kokios jos?

Mokslininkai teigia, kad nuolat panikuojančių ir depresyvių mamų vaikai dažniau serga.

Tyrimai rodo, kad per pirmuosius metus po vaikelio gimimo tikimybė motinai susirgti depresija yra didesnė net 4–5 kartus. Be jokios abejonės, laikyti ant rankų savo kūdikį, stebėti kaip jis kasdien keičiasi – jausmas nuostabus. Tačiau buitis, kasdienė rutina, vystyklų kalnai, bemiegės naktys kartais moteris priverčia pasijusti atskirtoms nuo besikeičiančio pasaulio.

Kai mama nelaiminga, kaip kūdikis gali būti laimingas? Mokslininkai teigia, kad tokių mamų vaikams sunkiau priaugti svorio, jie dažniau serga, be to, trinka jų raida, vėliau gali jaustis nesaugūs, atstumti, o užaugę gali stokoti bendravimo įgūdžių. Todėl depresyvias mintis reikia stumti į šalį, suvokti, kad dabartinis gyvenimo etapas yra tiesiog nuostabus ir pačioms neatsiskirti nuo visuomenės. Štai taisyklės, kurių laikosi laimingos mamos.

10 taisyklių, kurios padeda mamoms būti laimingoms

Netūnoti namuose

Blogiausia, ką galite padaryti, tai užsidaryti tarp keturių sienų. Tačiau kas sakė, kad mama visą laiką turi tūnoti namuose? Jei pasigimdėte vaikelį, tai dar nereiškia, kad turite niekur nekišti nosies. Yra puikių veiklų, kurias galite atlikti su savo mažyliu, pavyzdžiui, mamos ir kūdikio jogą, baseiną. Pabodo tie patys pasivaikščiojimo takai? Keiskite juos! Parkai, miškai, nematytos gatvelės – tereikia noro ir įkvėpimo. O kai vaikelis ramiai sau miega vežimėlyje, ant suoliuko galite skaityti knygą. Įvairesnė veikla neatitrauks jūsų nuo šiuolaikinio gyvenimo ir su kitais turėsite apie ką kalbėti.

Ar buvote šiandien išėjusi iš namų? Grynas oras, saulės spinduliai ir gamta gali iškart pagerinti nuotaiką. Apsidairykite aplinkui, kad ir žaidimų aikštelėje. Kuris nors žmogus atrodo laimingas? Eikite ir pakalbėkite su juo – galbūt užsimegs įdomus pokalbis ar pažintis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Studijoje „Kuria vaikai“ mažiesiems leidžiama tai, ko negalima daryti namuose

Mankšta su vaiku
Mankšta su vaiku / „Fotolia“ nuotr.

Prašyti pagalbos

Laiminga mama nebijo prašyti pagalbos vyro, šeimos narių ir draugų, o jei prireikia, ir auklės. Juk auginant vaikelį kartais norisi ištrūkti papietauti su draugėmis, nueiti į parodą ar tiesiog pabūti vienai. Net jei mato, kad beveik visi turi savo reikalų, ji vis tiek sugebės ištarti stebuklingąjį žodį „prašau“, ir daugelis tikrai mielai sutiks pagelbėti.

Palaikyti gerus santykius su vyru

Nors pagimdėte, jūs vis dar esate moteris, žmona, mylimoji, nors didžiąją dalį jūsų dėmesio atima vaikelis. Tačiau puikūs santykiai su vyru – vienas iš garantų, kad būsite laiminga. Palepinkite vienas kitą, skirkite daugiau dėmesio, net jei tai bus arbatos puodelis vakare, kai vaikelis miegos.

Maitinti krūtimi

Daugelis moterų žino, koks varginantis dalykas yra maitinimas krūtimi. Taip atrodo tik iš pradžių, kol neturite tinkamų įgūdžių. Juk kiekviena mama žino, kad žindymas teigiamai veikia moters savijautą, mažina riziką susirgti depresija. O kur dar nepamainoma nauda kūdikiui! Jei tik yra tokia galimybė, darykite tai!

Suplanuoti ką nors smagaus

Išties laiminga mama kartais nusiperka sau gėlių pati, surengia draugių vaikų vakarėlį ar sugalvoja netikėtą žaidimą vaikui. Juk nuobodžiai gyventi – neįdomu. Beje, pirmiausiai reikia būti laimingai pačiai, o tada ir kitus galėsite nudžiuginti.

Mama su sūnumi
Mama su sūnumi / „Fotolia“ nuotr.

Pasirūpinti savimi

Pagimdžiusios moterys deja, dažnai pamiršta save. Nė nepastebi, kai visą dieną vaikšto su chalatu, pamiršta kone pusmetį nueiti pas kirpėją, kosmetologę. Net namuose sunku rasti laiko veido kaukei pasigaminti. Visgi net jei visą dieną būnate namie, pasigražinkite – ir pati sau labiau patiksite, o dėl to būsite laimingesnė, ir aplinkiniams skleisite malonią energiją. Juk moteris turi skleisti grožį visomis prasmėmis.

Į viską žiūrėti su šypsena

Kai į gyvenimą žiūri su šypsena, viskas kur kas paprasčiau ir lengviau – net auginti vaikus. Pasitaikė bemiegė naktis? Ką gi, yra kita! Vaikas verkia visą laiką? Puikus nervų išbandymas. Prasmės ir džiaugsmo galima ieškoti kiekviename žingsnyje, o tai padaryti padės šypsena. Tad net po bemiegės nakties nusišypsokite kaimynei, pardavėjai, parke sutiktai kitai mamytei – skleiskite pozityvias emocijas. Beje, jos suteikia ir energijos.

Bendradarbiauti, o ne konkuruoti

Kiekviena mama turi savo įsitikinimus, kaip geriausiai auklėti ir auginti vaikelį. Ir vos tik pamato netinkamą elgesį (jų nuomone) puola kritikuoti, priekaištauti. Tačiau ko tokiu elgesiu pasiekiame? Patiriate įtampą, sulaukiate priešiškumo ir gali būti, kad įgyjate priešą. Kam to reikia? Nerodykite kitai mamai, kad esate pranašesnė ar išmintingesnė. Jei turite patarimų, juos išdėstykite gražiai, nuoširdžiai patardamos ir pasidalydamos savo patirtimi. Tai kur kas geriau, nei kibti į atlapus kitai mamai. Taip daro laimingos mamos.

Nedėti vilčių dėl savo neišsipildžiusių svajonių

Norėjote būti balerina, stiuardese ar manekene, tačiau nepavyko? Tvirtai nusprendėte – mano vaikas tai padarys, juk jis tiesiog šaunus. Tačiau ar tai yra laimingos mamos mintys, ar labiau nusivylusios moters viltys? Nustokite dėti viltis, kad jūsų neišsipildžiusias svajones įgyvendins vaikai. Jie turi savo kelią – laimingos mamos tai supranta ir padeda jį rasti.

Žaisti su taisyklėmis

Kas nemėgsta laužyti taisyklių? Juk tam jos ir sukurtos... Kartais meskite į šalį visas sveiko gyvenimo, maisto, režimo taisykles ir leiskite tai, ko išties norite. Ar nuodėmė kartą per porą mėnesių nusipirkti greitojo maisto, ar savaitgaliui palikti vaiką seneliams ir išvažiuoti į SPA? Tik laužydamos taisykles suprasite, kaip smagu tai daryti, ir kodėl jos išties reikalingos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką veikti vaikams sode ir darže: parodykite, kad jame nėra nuobodu