Kol namiškiai miegojo, apvogtas V.Martikonytės kiemas Vilniuje: „Vaikštinėjo tarsi savas“

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė, Paulius Medišauskas, vagis / Asmeninio albumo nuotr.
Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė, Paulius Medišauskas, vagis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-14 20:51
AA

Ketvirtadienio rytą verslininkę, prekės ženklo „Go.Mante“ įkūrėją Vidmantę Martikonytę-Medišauskienę, jos vyrą verslininką Paulių Medišauską ir sūnų Mantvydą pasitiko nemaloni žinia – naktį buvo apvogtas jų namų Vilniuje kiemas. Portalui Žmonės.lt Vidmantė atskleidė, kad buvo pavogti ir brangūs, ir sentimentalūs daiktai. „Maniau, kad Vilniuje tai nebevyksta“, – Žmonės.lt sakė ji.

Ketvirtadienio vakarą Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė feisbuke pasidalijo jų namų kameromis užfiksuotu vaizdo įrašu, kuriame gana aiškiai matosi jų kiemą švarinantis vagis. Moteris kreipėsi į draugus ir sekėjus, tikėdamasi, kad kas nors atpažins vagišių.

„Šiandien naktį apvogė mūsų kiemą. Vilnius mažas – gal kas atpažinsite? 1:43 matosi veidas“, – šalia vaizdo įrašo rašė Vidmantė.

Apie vagystę V.Martikonytė-Medišauskienė sutiko daugiau papasakoti portalui Žmonės.lt. Apie 2 valandą nakties, kai įvyko vagystė, jos ir vyro namie nebuvo – viduje miegojo sūnus su močiute. Įsibrovėlis į kiemą įsliūkino tyliai, be to, jį išgirsti būtų buvę sunku, kadangi miegamojo langai buvo kitoje pusėje.

„Vakare išėjome nepasiėmę raktų ir pagalvojome, kad atjungsime vartelius, jog jie automatiškai neužsitrenktų. Jie neužsirakino, o jis, žmogelis, bandė tyliai, atsargiai dirbti, tad taip ir gavosi, – Žmonės.lt pasakojo Vidmantė. – Mes grįžę nieko nepastebėjome, tik šiandien ryte sūnus ėjo į mokyklą ir pamatė, kad nėra jo meškerių – dieną prieš jis vyko žvejoti ir viską buvo palikęs kieme, prie durų. Atsukome kameras ir pamatėme vaikinuką, kuris tarsi savas vaikštinėjo po mūsų kiemą.“

Vidmantė Martikonytė su vyru

Vagystė Vilniaus privačių namų kvartale, kuriame gyvena V.Martikonytės-Medišauskienės šeima – vienetinis atvejis. Moteris tvirtina, kad jų kaimynystė saugi ir nieko panašaus per dešimt gyvenimo čia metų nėra nutikę.

„Niekada negirdėjome, kad vyktų tokie incidentai. Tai – pirmas toks atvejis, kiek aš žinau. Būdavo, kad išėjęs palieki vartelius atrakintus, atidarytus, nes jautėmės visiškai saugūs“, – tikino ji.

Vagis iš kiemo išnešė visą dėžę sūnaus žvejybos reikmenų, kuriuos vaikinas kaupė ne vienerius metus, valymo įrangą „kärcher“, su kuria Medišauskai plaudavo terasą ir kiemą, taip pat senovinę ąžuolinę bačką, kurią vyrui padovanojo jo tėtis. Šis daiktas, anot Vidmantės, kėlė brangius prisiminimus.

Pora kreipėsi į policiją ir parašė pareiškimą. Laimei, pareigūnai juos nuteikė visai optimistiškai.

„Yra kamerų įrašai, tas jaunuolis matosi visai neblogai. Jeigu jis taip elgiasi ne pirmą kartą, galbūt policija jį žinos, – vylėsi V.Martikonytė-Medišauskienė. Vis tik Žmonės.lt ji pridūrė kad jausmas po vagystės – nemalonus. – Namie negali jaustis saugiai. Aš, sėdėdama savo terasoje, kai vyro ar sūnaus nebus namuose, bijosiu langus atsidaryti. Nesaugumo jausmas – labai nemalonus.“